در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بررسی روند قیمت 5 ارز برتر این هفته پس از توافق برای افزایش سقف بدهی آمریکا

0 257

در بحبوحه افزایش نگرانی ها درباره ناتوانی دولت فدرال در پرداخت بدهی های خود تا اوایل ژوئن، جو بایدن و مک کارتی جمهوری خواه بر سر افزایش سقف بدهی چند تریلیون دلاری به یک “توافق کلی” دست یافتند. این توافق که در 27 مه حاصل شد، از نکول بدهی فاجعه بار آمریکا جلوگیری می کند. البته، پیش بینی می شد که دولت و مجلس به توافق برسند، به همین دلیل بازارهای سهام آمریکا در 26 مه شاهد افزایش بودند و این احساسات مثبت بر بازار ارزهای رمزنگاری نیز تاثیر گذاشتند. 

خرید تنها به بیت کوین محدود نمی شود، چون آلت کوین های برتر بازار نیز نشانه هایی از یک حرکت صعودی کوتاه مدت را نشان می دهند. با این حال، حفظ روند صعودی در سطوح بالاتر ممکن است برای خریداران دشوار باشد.

پس از توافق برای افزایش سقف بدهی، معامله گران و سرمایه گذاران توجه خود را احتمالا روی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو متمرکز خواهند کرد. انتشار داده های هزینه های مصرف شخصی (PCE) در 26 مه که بالاتر از سطح پیش بینی شده بود، احتمال افزایش نرخ بهره را در نشست فدرال رزرو در ماه ژوئن افزایش داد. براساس داده های “CME FedWatch Tool”، احتمال افزایش 0.25 درصدی از 17 درصد در هفته گذشته به 64 درصد در 28 مه افزایش یافته است.

علاوه بر بیت کوین، چه آلت کوین هایی برای یک حرکت صعودی در کوتاه مدت آماده هستند. در ادامه نمودارهای 5 ارز برتر هفته را به همراه سناریوهای صعودی و نزولی آنها بررسی خواهیم کرد.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین به منطقه مقاومت بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 27146 دلار) و خط حمایت مثلث متقارن رسیده است. در این منطقه احتمالا شاهد تلاش خریدارن و فروشندگان برای به دست گرفتن کنترل حرکت خواهیم بود.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت

بیت کوین

اگر قیمت از منطقه مقاومت کاهش یابد، فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به منطقه حمایت مهم 25250 دلار برسانند. انتظار می رود که خریداران با قدرت از منطقه حمایت بین 25250 دلار تا 24000 دلار محافظت کنند، چون شکست به زیر آن می تواند فشار فروش را تشدید  کند و قیمت تا سطح 20000 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر خریداران منطقه مقاومت را از پیش رو بردارند و قیمت را به داخل مثلث برگردانند، نشان دهنده خرید در حجم بالا در زمان کاهش به سطوح پایین تر است. این احتمال شکست به بالای خط مقاومت مثلث را افزایش می دهد. در این صورت، قیمت ممکن است تا سطح 31000 دلار افزایش یابد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که بیت کوین در داخل یک کانال نزولی حرکت می کند و فروشندگان برای حفظ خط مقاومت تلاش می کنند. اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، اما از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باز گردد، نشان دهنده خرید در سطوح پایین تر خواهد بود.

خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای کانال برسانند. اگر آنها موفق شوند، قیمت ممکن است تا سطح 28400 دلار افزایش یابد. برعکس، شکست به زیر میانگین متحرک ها می تواند قیمت را برای مدتی در داخل کانال نگه دارد.

تحلیل قیمت ریپل

ریپل در نمودار روزانه یک الگوی سروشانه معکوس تشکیل داده که با شکست به بالای خط گردن و بسته شدن شمع در بالای آن کامل می شود.
استفاده از الگوی سروشانه معکوس برای شناسایی تغییر روند

ریپل

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.45 دلار) به تدریج در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان می دهد که قیمت در مسیر صعودی خود با کمترین مقاومت روبرو است. اگر خریداران قیمت را به بالای خط گردن برسانند و موقعیت خود را در بالای آن حفظ کنند، احتمال افزایش به منطقه مقاومت 0.54 تا 0.58 دلار وجود خواهد داشت. هدف الگوی صعودی ذکر شده در بالا، سطح 0.55 دلار است.

اگر قیمت از خط گردن کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت بی اعتبار خواهد شد.سپس، قیمت ممکن است تا سطح حمایت مهم 0.40 دلار کاهش پیدا کند.

نمودار 4 ساعته پیکار شدید بین خریداران و فروشندگان را در نزدیکی خط گردن نشان می دهد. حرکت رو به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه و رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه مثبت، نشان دهنده برتری جزئی خریداران است.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگشت کند، احتمال شکست به بالای سطح 0.48 دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت به احتمال زیاد روند صعودی خود را آغاز خواهد کرد. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ها برسد، احتمالا تا سطح حمایت 0.44 دلار سقوط خواهد کرد.

تحلیل قیمت آربیتروم

خریداران در 28 مه قیمت آربیتروم را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 1.17 دلار) برگرداندند که این نشان دهنده شروع احتمالی یک روند صعودی است.

آربیتروم

فروشندگان احتمالا مقاومت قوی در سطح 1.20 دلار ایجاد خواهند کرد، اما اگر خریداران این مقاومت را بشکنند، روند صعودی احتمالا شتاب بیشتری خواهد گرفت. مقاومت جزئی در میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 1.29 دلار) وجود دارد که احتمال شکست به بالای آن زیاد است. در صورت شکست این سطح مقاومت، قیمت ممکن است به سطح مقاومت 1.36 دلار و سپس به سطح 1.50 دلار صعود کند.

فروشندگان برای جلوگیری از روند صعودی باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت ممکن است به سطح 1.06 دار و سپس به سطح 1.01 دلار سقوط کند. این منطقه حمایت مهمی است که باید حفظ شود و اگر شکسته شود، قیمت احتمالا تا سطح 0.73 دلار کاهش خواهد یافت.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت الگوی مثلث متقارن رسانده اند. فروشندگان در تلاش هستند تا حرکت صعودی را در سطح 1.20 دلار متوقف کنند. اگر خریداران نگذارند قیمت دوباره وارد مثلث شود، احتمال یک شکست صعودی افزایش می یابد. هدف الگوی مثلث متقارن سطح 1.43 دلار است.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به داخل مثلث برگردد، نشان می دهد که شکست اخیر ممکن است یه تله گاوی بوده باشد. سپس، فروشندگان سعی خواهند کرد تا قیمت را به خط حمایت مثلث کاهش دهند.

 تحلیل قیمت ایاس

ایاس در چند ماه گذشته بین 0.78 تا 1.34 دلار در نوسان بوده است. به طور کلی، در چنین منطقه بزرگی، معامله گران نزدیک به سطح حمایت خرید می کنند و در حدود سطح مقاومت می فروشند.

ایاس

قیمت ایاس در 25 مه از سطح 0.81 دلار برگشت کرد و در 28 مه به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.89 دلار) رسید. این اولین نشانه از پابرجا بودن منطقه معاملاتی مذکور است. خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 1 دلار) برسانند. فروشندگان با قدرت از این سطح محافظت می کنند.

 اگر قیمت در کاهش بعدی در میانگین متحرک نمایی 20 روزه با حمایت مواجه شود، نشان دهنده برتری خریداران خواهد بود. سپس، قیمت ممکن است تا سطح 1.11 دلار افزایش یابد. فروشندگان برای شروع یک روند نزولی باید قیمت را به زیر سطح حمایت مهم 0.78 دلار برسانند.

تلاش خریداران  برای افزایش قیمت با فشار فروش در نزدیک سطح مقاومت 0.93 دلار روبرو است، اما آنها تسلیم نشده اند. میانگین های متحرک یک صلیب صعودی یا طلایی را تکمیل کرده اند و رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع خرید، نشان دهنده برتری خریداران است.

اگر خریداران قیمت را به بالای سطح مقاومت 0.93 دلار برسانند، روند صعودی آن احتمالا شتاب بیشتری خواهد گرفت و ممکن است تا سطح مقاومت روانی 1 دلار و سپس تا سطح 1.11 دلار افزایش یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ها برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت باطل می شود.

تحلیل قیمت آوه

آوه در داخل الگوی کانال نزولی نوسان می کند. به طور کلی، کانال نزولی یک الگوی صعودی در نظر گرفته می شود.
پروتکل آوه چیست و چگونه کار می کند؟

آوه

خریداران در چند روز گذشته پس از تلاش در نزدیک میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 65.50 دلار)، قیمت را در 27 مه به بالای این مقاومت رساندند. این نشان دهنده شروع یک روند صعودی احتمالی است.

قیمت آوه ممکن است ابتدا تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 70 دلار) افزایش یابد و سپس به سمت خط مقاومت حرکت کند. شکست به بالای این سطح و بسته شدن شمع روزانه در بالای آن می تواند منجر به یک حرکت صعودی کوتاه مدت شود.

برعکس، اگر قیمت از سطوح  فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه  برسد، نشان دهنده کاهش تقاضا در سطوح بالاتر خواهد بود. در صورت ادامه روند نزولی، سطح حمایت بعدی در 62 دلار خواهد بود.

در نمودار 4 ساعته یک مثلث صعودی در حال شکل گیری است که با شکست به بالای سطح 67.40 دلار و بسته شدن شمع در بالای آن، تکمیل خواهد شد. سپس، قیمت روند صعودی خود را به سمت هدف این الگو در سطح 74 دلار آغاز خواهد کرد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان دهنده محافظت شدید فروشندگان از سطح 67.4 دلار خواهد بود. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ها کاهش یابد، ممکن است برای مدتی در داخل مثلث نوسان کند. شکست به زیر این مثلث، دیدگاه صعودی را باطل می کند و موجب برتری فروشندگان خواهد شد.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.