در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شبکه آپتیمیزم بخشی از توکن های OP قفل شده را آزاد می کند؛ احتمال فشار فروش

0 159

بیش از 386 میلیون توکن آپتیمیزم (OP) قرار است در 31 مه از حالت قفل خارج شود، زیرا دوره زمانی قفل توکن ها برای مشارکت کنندگان و سرمایه گذاران اولیه آن به پایان می رسد و این نگرانی هایی در مورد فشار فروش و روند نزولی قیمت آن ایجاد می کند. ارزش کل این توکن ها با قیمت فعلی حدود 587 میلیون دلار است.

واگذاری این توکن ها در 31 مه یکی از بزرگ ترین رویدادهای برنامه ریزی شده آزاد سازی توکن های OP در سال 2023 است. کل عرضه در گردش فعلی آپتیمیزم 335 میلیون توکن است و آزادسازی 386 میلیون توکن می تواند عرضه در گردش آن را بیش از 100 درصد افزایش دهد.

آپتیمیزم
برنامه آزادسازی توکن های قفل شده OP

طبق تحلیل شرکت Unlock Calendar، آزاد کردن توکن های OP می تواند فشار فروش شدیدی را ایجاد کند و این فشار فروش بیشتر از طرف سرمایه گذاران اولیه آن خواهد بود، چون سود سرمایه گذاری آنها به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

سود قابل توجه سرمایه گذاران اولیه آپتیمیزم

بزرگ ترین سرمایه گذاران اولیه در آپتیمیزم شامل شرکت های سرمایه گذاری ارز رمزنگاری پارادایم (Paradigm)، اندرسین هورویتز (a16z) و ایدیو کولاب (IDEO CoLab) هستند. براساس داده های CryptoRank، سرمایه شرکت های سرمایه گذاری که در دور اول سرمایه پذیری شرکت کرده اند (پارادایم و ایدیو)، در حال حاضر بیش از 10000 درصد افزایش یافته است.

به طور کلی، میانگین قیمت خرید این شرکت های سرمایه گذاری تقریبا 0.24 دلار است؛ به این معنی که سود این شرکت ها در حال حاضر در مجموع 529 درصد است.

آزادسازی توکن رویدادهای برنامه ریزی شده ای هستند که در آن توکن هایی که به سرمایه گذاران اولیه و توسعه دهندگان اصلی اختصاص داده می شود، پس از مسدود شدن برای یک دوره زمانی مشخص، “آزاد می شوند”. پروژه های ارز رمزنگاری برای جلوگیری از فشار فروش شدید در دوره های نقدینگی پایین، معمولا توکن ها را قفل می کنند.

توضیح مختصری در مورد آپتیمیزم

آپتیمیزم یک شبکه لایه دو شناخته شده است که هدف آن انجام سریع تر، ارزان تر و کارآمدتر تراکنش ها و فعالیت ها در شبکه اتریوم است. توکن اصلی شبکه آپتیمیزم OP نام دارد.
تفاوت بلاک چین لایه یک و لایه دو چیست؟

شبکه آپتیمیزم در اول ژوئن سال 2022 با اولین ایردراپ خود راه اندازی شد و توکن های OP را به حدود 250000 آدرس مرتبط با کاربران اولیه شبکه ارسال کرد. آپتیمیزم در 9 فوریه 2023 دومین ایردراپ خود را انجام داد و بیش از 11 میلیون توکن OP را بین 307000 آدرس منحصر به فرد توزیع کرد.
ایردراپ فرصت عالی برای پروژه ها اما دارای ریسک

توکن OP

در حالی که ایردراپ ها باعث جهش های کوتاهی در فعالیت های معاملاتی شده اند، قیمت توکن OP در چند ماه گذشته روند نزولی داشته است. همچنین پیش از آزادسازی توکن ها، فشار نزولی بیشتری بر قیمت OP وارد شده و این توکن در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 1.51 دلار (تقریبا 8 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته) نوسان می کرد.

طبق داده های کوینگکو (CoinGecko)، توکن OP در 24 فوریه سال جاری به اوج 3.54 دلار رسید و اکنون حدود 53 درصد از آن سطح کاهش یافته است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.