در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش قیمت بیت کوین پس از اعلام امکان ادامه افزایش نرخ بهره

0 118

بیت کوین در ساعات ابتدایی روز چهارشنبه پس از این که یکی از مقامات ارشد فدرال رزرو گفت که هیچ دلیل قانع کننده ای برای توقف سیاست پولی انقباضی وجود ندارد، با فشار فروش مواجه شد. این سیاست انقباضی فدرال رزرو و افزایش پیوسته نرخ بهره دارایی های ریسکی، از جمله ارزهای رمزنگاری، را تحت تاثیر قرار داده است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

لورتا مستر، رئیس بانک فدرال رزرو کلیوند، در مصاحبه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، به فایننشال تایمز گفت:

من واقعا دلیل قانع کننده ای برای توقف افزایش نرخ بهره نمی بینم. من دلایل قانع کننده ای برای افزایش نرخ بهره و ادامه این روند برای مدتی  طولانی دارم، تا زمانی که عدم اطمینان به آینده اقتصاد کمتر شود.

داده های کوین دسک نشان می دهند که قیمت بیت کوین پس از انتشار اظهارات مستر، تقریبا 2 درصد کاهش یافته و به سطح 27021 دلار رسیده است.

نرخ بهره

معاملات آتی وابسته به شاخص نزدک 0.38 درصد کاهش یافت که نشان می دهد بازار روز چهارشنبه را قرمز شروع می کند. شاخص دلار با 0.27 درصد افزایش به 104.40 رسید. هر اونس طلا با رشد 0.2 درصدی به سطح 1962 دلار رسید.

افزایش نرخ بهره برای مهار تورم

فدرال رزر از مارس 2022 تاکنون نرخ بهره را به منظور مهار تورم، 500 واحد افزایش داده و به 5 درصد رسانده است. حمایت مستر از افزایش نرخ بهره و ادامه این روند برای مدت طولانی تر، در پی انتشار داده های نرخ تورمی، بالاتر از انتظارت بود. این داده ها مهر تاییدی بر افزایش مجدد نرخ بهره در جلسه آتی فدرال رزرو زدند.

داده های رسمی منتشر شده در جمعه گذشته نشان داد که شاخص هزینه های مصرف شخصی (PCE) در ماه آوریل بالاتر از حد انتظار بوده است. حتی شاخص اصلی (خالص) هزینه های مصرف شخصی از 4.2 درصد در ماه مارس به 4.4 درصد در ماه آوریل افزایش یافته است. با توجه به قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو، معامله گران بر این عقیده هستند که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در سال جاری میلادی ادامه خواهد داد و آن را متوقف نخواهد کرد. در حال حاضر، آنها انتظار دارند که نرخ بهره در ماه ژوئن 0.25 درصد افزایش یابد.

در طول 7 ماه گذشته، معامله گران همواره امیدوار بودند که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در نیمه اول سال 2023 متوقف می کند و آن را در نیمه دوم این سال کاهش می دهد. این یکی از دلایل مهم افزایش بیش از 65 درصدی قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بوده است. این ارز بزرگ بازار در ماه آوریل به سطح 31000 دلار رسید که بالاترین سطح آن در 10 ماه گذشته بود. شاخص دلار در هفت ماه منتهی به آوریل بیش از 12 درصد کاهش یافت.

مستر افزود که توافق دولت و مجلس برای افزایش سقف بدهی “عدم اطمینان” به اقتصاد ایالات متحده آمریکا را تا حد زیادی کم می کند.

ثبت اولین شمع قرمز ماهانه در سال 2023

قیمت بیت کوین پس از اعلام توافق برای افزایش سقف بدهی آمریکا به بالای سطح 28000 دلار رسید. این ارز بزرگ بازار در هفته گذشته تا کف 25900 دلار سقوط کرد و روز یکشنبه هفته جاری تا سقف 28400 دلار افزایش یافت.

قیمت بیت کوین
نمودار ماهانه بیت کوین

با این وجود،  بیت کوین در ماه مه حدود 5 درصد کاهش یافته و شمع این ماه را قرمز خواهد بست. این اولین شمع قرمز ماهانه در سال 2023 است. این ارز در ماه های ژانویه، مارس و آوریل عملکرد مثبتی داشته و فوریه را با قیمت ثابت به پایان رسانده است.

منبع coindesk coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.