در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلیل توجه سرمایه گذاران به لایت کوین و ریپل چیست؟

0 531

براساس گزارش CoinShares، خروج سرمایه از محصولات سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال در هفته گذشته به 39 میلیون دلار رسید. این ششمین هفته متوالی خروج سرمایه بود که در مجموع 272 میلیون دلار از بازار خارج شد. اما با وجود احساسات منفی در کل بازار ارز رمزنگاری، لایت کوین و ریپل شاهد ورود سرمایه بودند.

لایت کوین
جدول ورود سرمایه به ارزهای رمزنگاری

لایت کوین

حجم ورود سرمایه به محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر لایت کوین در هفته گذشته به 500 هزار دلار رسید. ورودی سرمایه به لایت کوین از ابتدای ماه مه تاکنون 800 هزار دلار و از ابتدای سال 2023 تاکنون 1 میلیون دلار  بوده است.

از این ورود سرمایه می توان نتیجه گرفت که توجه این دسته از سرمایه گذاران به تازگی به سمت لایت کوین معطوف شده است. دلیل آن هاوینگ لایت کوین است که حدود دو ماه دیگر انجام می شود. با توجه به این که لایت‌کوین در هاوینگ های قبلی رشد قابل توجهی داشته است، انتظار می رود که هاوینگ فعلی نیز موجب افزایش قیمت آن شود.

ریپل

از سوی دیگر، محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر ریپل در هفته گذشته شاهد ورود سرمایه کمتری (فقط 100 هزار دلار) بودند. اما از ابتدای سال 2023 تاکنون 3 میلیون دلار ورودی سرمایه داشته اند که سه برابر لایت کوین بوده است.

کاهش ورودی در هفته گذشته را می توان با این واقعیت توضیح داد که سرمایه گذاران در شرایط فعلی عجله ای برای سرمایه گذاری پول خود در محصولات مرتبط با ریپل ندارند. با این حال، از ابتدای سال 2023 تاکنون سرمایه به طور پیوسته وارد محصولات مبتنی بر ریپل وارد شده که این نشان می دهد سرمایه گذاران انتظاراتی در مورد این ارز دارند. این احتمال وجود دارد که انتظار آنها مربوط به پروند SEC علیه ریپل باشد. طبق آنچه قبلا پیش بینی شده، این پرونده ممکن است تا پایان نیمه اول سال 2023 به نتیجه برسد. در هفته آینده مشخص خواهد شد که آیا در ماه ژوئن سرمایه از محصولات مبتنی بر ریپل خارج می شود یا خیر.

منبع u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.