در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تحلیلگران احتمال افزایش قیمت بیت کوین را بیشتر می دانند

0 1,286

قیمت بیت کوین در 6 آگوست دوباره به بالای سطح 23000 دلار رسید و تحلیلگران در تحلیل های جدید خود افزایش احتمالی 20 درصدی یا بیشتر را برای آن پیش بینی کردند.

نمودار ساعتی
نمودار ساعتی قیمت بیت کوین

نمودار روزانه هدف 30000 دلار را نشان می دهد

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت بیت کوین افزایش یافته و بار دیگر به نزدیک بالای منطقه محدود معاملاتی خود رسیده است.

بیت کوین چندین بار تلاش کرد تا سطح مقاومت این منطقه در 23500 دلار را بشکند، ولی موفق نشد. در زمان انتشار این مطلب، این ارز هنوز در وضعیت بلاتکلیفی گیر افتاده بود، اما امید به ادامه روند صعودی آن وجود داشت.

Material Indicators در بخشی از به روزرسانی توییتر خود در 5 آگوست نوشت:

انتظار نوسانات زیادی در طول آخر هفته (روزهای شنبه و یکشنبه) وجود دارد. اگر خریداران بتوانند بیت کوین را به بالای سطح 25000 دلار برسانند، قیمت احتمالا  منطقه 26000 تا 28000 دلار را تست خواهد کرد. از دست دادن خط روند موجب معکوس شدن روند و کاهش قیمت خواهد شد.

سطح 28000 دلار 20 درصد بالاتر از سطح فعلی قیمت و همچنین بالاترین سطح قیمتی در دو ماه گذشته خواهد بود. براساس نمودار ارائه شده توسط Material Indicators، خط روند ذکر شده در سطح حمایت 22000 دلار قرار دارد که در حدود قیمت واقعی حال حاضر بیت کوین است. سطح مقاومت اصلی نیز در حدود 24500 دلار است.

سطوح خرید و فروش
سطح های خرید و فروش در بایننس و خط روند

معاملات آخر هفته به دلیل کمبود نقدینگی در دفترهای سفارش صرافی ها نوسان قیمتی بیشتری را به دنبال دارند، چون فقط معامله گران خرده فروشی فعال هستند، در حالی که نهادهای سرمایه گذاری و تریدرهای حرفه ای تا آغاز هفته جدید از بازار دور می مانند.

در ضمن، یک معامله گر و کاربر توییتر با نام “CROW” سطح بالاتری را برای بیت کوین پیش بینی کرد و گفت تا زمانی که این ارز در نمودار روزانه به روند تشکیل سقف هایی بالاتر از سقف قبلی (higher highs) و کف هایی بالاتر از کف قبلی (higher lows) ادامه دهد، احتمال افزایش آن  به سطح 30000 دلار وجود خواهد داشت.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

یک معامله گر با نام مستعار “Crypto Tony” گفت که قیمت در آخر هفته به دلیل شکست های جعلی، در منطقه ای محدود نوسان می کند. 

برگشت شاخص قدرت نسبی ماهانه از پایین ترین سطح

PlanB با تمرکز بر داده های روی زنجیره گفت که شاخص قدرت نسبی دوباره صعودی شده است. شاخص قدرت نسبی مناطق اشباع فروش و اشباع خرید را مشخص می کند و این شاخص در ماه ژوئن به پایین ترین سطح خود رسید.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟
استفاده از شاخص قدرت نسبی و میانگین متحرک‌ها برای ورود به موقعیت‌ها

PlanB خاطرنشان کرد که شاخص قدرت نسبی از پایین ترین سطح خود برگشت کرده و این می تواند نشانه ای از پایان بازار نزولی سال 2022 باشد.

شاخص قدرت نسبی
شاخص قدرت نسبی

PlanB در پست قبلی خود در 3 آگوست اذعان کرد که قیمت بیت کوین “بسیار پایین تر” از سطح پیش بینی شده توسط مدل موجودی به جریان (S2F) است. این مدل سطح 83475 دلار را برای 6 آگوست پیش بینی کرده بود.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.