در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

مواجه شدن بیت کوین با یک مقاومت قوی؛آیا می تواند از این سطح عبور کند؟

0 175

بیت کوین در یک هفته گذشته روند صعودی داشته و قیمت آن بیش از 12 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر، این ارز بزرگ در بالای سطح مهم و روانی 30000 دلار معامله می شود. اکنون، سوالی که سرمایه گذاران را نگران می کند این است که آیا این روند صعودی ادامه خواهد داشت یا روند قیمت نزولی خواهد شد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

تیم معاملاتی استاک‌مانی لیزاردز (Stockmoney Lizards) اخیرا اظهار داشته که بیت کوین ممکن است به زودی از منطقه مقاومت پیش روی خود عبور کند و یک روند صعودی قوی را آغاز کند. آنها بر این باورند که تایید ETF اسپات بیت کوین باعث پذیرش بیشتر این ارز و در نتیجه افزایش قیمت آن تا پیش از هاوینگ در آوریل 2024 خواهد شد.
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

یک اتفاق مثبت در هفت روز گذشته این که روند صعودی بیت کوین به چندین آلت کوین بزرگ (از جمله سولانا، چین لینک و آوه) سرایت کرده و قیمت آنها نیز به بالای سطوح مقاومت خود رسیده است. این نشان می دهد که احساسات به تدریج در حال مثبت شدن هستند و احتمالا زمان خرید برخی آلت کوین های برتر بازار رسیده است. به طور معمول، توکن هایی که بازار را به سمت بالا هدایت می کنند، آنهایی هستند که عملکرد خوبی دارند.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بررسی نمودار روزانه

بیت کوین شاهد نبرد سختی بین گاوها (خریداران) و خرس ها (فروشندگان) در نزدیکی سطح 30000 دلار است، اما نشانه مثبت این که خریداران هنوز تسلیم نشده اند.

بیت کوین

تثبیت قیمت در نزدیک سطوح فعلی نشان می دهد که خریداران عجله ای برای سیو سود ندارند، زیرا آنها انتظار افزایش بیشتر را دارند. این می تواند قیمت را به منطقه مقاومت 31000 تا 32400 دلار برساند.

برعکس، اگر قیمت از سطح 31000 دلار کاهش یابد، احتمال کاهش آن تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 28160 دلار) وجود دارد. اگر قیمت از این سطح برگشت کند، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا این منطقه مقاومت را از پیش رو بردارند.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت

در صورت کاهش قیمت به زیر این میانگین متحرک، این سناریوی صعودی باطل خواهد شد. این می تواند قیمت را برای مدتی در منطقه 24800 تا 31000 نگه دارد.

بررسی نمودار 4 ساعته

قیمت بیت کوین

همانطور که در نمودار 4 ساعته مشاهده می کنید، بیت‌کوین در یک روند صعودی قرار دارد. به طور معمول، در طول یک روند صعودی، معامله گران در هنگام کاهش به میانگین متحرک نمایی 20 روزه وارد موقعیت خرید می شوند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که احساسات همچنان صعودی است و معامله گران در هر کاهش جزئی اقدام به خرید می کنند. در نتیجه، بیت کوین ممکن است به روند صعودی خود به سمت مقاومت 32400 دلار ادامه دهد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، معامله گران احتمالا برای بستن موقعیت های خود هجوم خواهند آورد. این می تواند موجب کاهش قیمت تا سطح حمایت 28143 دلار شود.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.