در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلایل پشت افزایش قیمت بیت کوین؛ آیا روند صعودی ادامه خواهد یافت

0 777

تحولات اخیر، زمینه را برای افزایش قیمت بیت کوین فراهم کرده و روح  تازه ای را به بازار ارز رمزنگاری دمیده است. در حالی که در ظاهر ممکن است این روند صعودی طبیعی به نظر برسد، دلایل پشت آن چند بعدی بوده که هم توسط نهادهای سرمایه گذاری و هم احساسات سرمایه گذاران خُرد تقویت می شود. در ادامه برخی از دلایل افزایش اخیر قیمت بیت کوین را بررسی خواهیم کرد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

علاقه نهادهای سرمایه گذاری

نهادهای سرمایه گذاری نسبت به بیت کوین بی تفاوت نیستند، بلکه آنها این ارز را قابل اطمینان می دانند و از روی اطمینان و علاقه وارد بازار آن می شوند.

در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از شکایت خود علیه برد گارلینگهاوس و کریس لارسن (مدیران ارشد شرکت ریپل) صرف نظر کرد، پیامدهای آن برای بیت کوین بیشتر مشهود بود. اما این خبر یکی از چندین خبر امیدوار کننده در بازار است.

خبرهای ETF اسپات بیت کوین موج اصلی هیجانات را به وجود آورده اند. پس از انتشار خبر پیروزی شرکت گری اسکیل در پرونده شکایت خود علیه SEC، بازار پر از شور و هیجان شد. 

این پیروزی یک اثر دومینو را رقم زد. پس از تصمیم SEC مبنی بر عدم درخواست تجدید نظر برای رای این پرونده، شرکت گری اسکیل درخواست جدیدی برای ETF اسپات بیت کوین ثبت کرد و این نشان از مصمم بودن این شرکت برای راه اندازی ETF است.

دیگر شرکت های بزرگ مالی، از جمله بلک‌راک و فیدلتی، با ثبت درخواست ETF وارد گود رقابت شده اند. در حالی که SEC بارها بنا به دلایلی تایید ETF ها را به تعویق انداخته، تلاش های مستمر برای جلب نظر این نهاد نظارتی نشان دهنده علاقه بسیار زیاد نهادهای سرمایه گذاری به بیت کوین است.

هاوینگ وافزایش پیش بینی های مرتبط با آن

هاوینگ بیت کوین که برای آوریل سال 2024 برنامه ریزی شده، موجی از پیش بینی ها و نظریه ها را به همراه دارد. داده های شرکت سرمایه گذاری کاپریول (Capriole) به یک روند هیجان انگیز اشاره می کنند: بیشترین افزایش قیمت بیت کوین در هاوینگ های قبلی بعد از این رویداد رخ داده است.
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

ETF به همراه هاوینگ یک رشد انفجاری را رقم خواهند زد. لازم به ذکر است که تصویب ETF طلا، این فلز گرانبها را از روند نزولی خارج کرد و منجر به رشد 350 درصدی آن شد. احتمال رشد قیمت بیت کوین با تصویب ETF ها، فقط رویای سرمایه گذاران خُرد نیست، بلکه داده های عینی از آن حمایت می کنند.

کاهش موجودی صرافی ها

کاهش موجودی در صرافی های ارز رمزنگاری فراتر از آمار و ارقام است. این یک شاخص برای اندازه گیری میزان احساسات در بازار است. کاهش موجودی بیت کوین در این پلتفرم ها حاکی از یک جو صعودی فراگیر است.

معامله گران تصمیم می گیرند کوین های خود را برای ذخیره سازی بلندمدت برداشت کنند. تقریبا 76 درصد از مالکیت بیت کوین اکنون در اختیار هولدرها و سرمایه گذاران بلند مدت است.

چنین حرکاتی اثر دومینویی بر بازار دارند. با کاهش حجم بیت کوین در صرافی ها، نوسانات قیمت بارزتر می شوند. جهش اخیر قیمت باعث لیکوئید شدن موقعیت های شورت به ارزش 30.1 میلیارد دلار شد که پویایی آن را تقویت کرد.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

طبق نمودار زیر، خرید از روز دوشنبه هفته قبل آغاز شده و تا شروع روند صعودی ادامه داشته است و معامله گران و سرمایه گذاران 33000 کوین را به ارزش تقریبی 925 میلیون دلار به کیف پول های شخصی خود انتقال داده اند.

بازار ارز رمزنگاری

معمولا، برداشت بیت کوین از صرافی ها صعودی در نظر گرفته می شود، چون معنایش این است که سرمایه گذاران به دنبال فروش کوین های خود نیستند. هر چه تعداد فروشنده ها کمتر باشد، فشار فروش نیز کمتر می شود. شاخص ترس و طمع نیز شواهدی از تغییر در روند را رائه می دهد و از منطقه ترس به منطقه خنثی رسیده است.

منبع cryptopolitan bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.