در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت بیت کوین پس از رای دادگاه برای بازبینی درخواست شرکت گری اسکیل

0 347

قیمت بیت کوین بعدازظهر روز سه شنبه پس از اعلام رای دادگاه تجدید نظر فدرال در مورد پرونده شکایت شرکت گری اسکیل از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، بیش از 7 درصد افزایش یافت و به حدود سطح 28000 دلار رسید.

شرکت گری اسکیل قبلا از SEC خواسته بود تا صندوق بیت کوین تراست آن را به یک ETF اسپات تبدیل کند، اما این درخواست توسط این نهاد نظارتی رد شد. سپس، گری اسکیل از SEC شکایت کرد و روز گذشته دادگاه به نفع این شرکت رای داد و از SEC خواست که آن را بازبینی کند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

گری اسکیل بیت‌کوین تراست (GBTC) راهی برای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین در بازار سهام است. این صندوق یکی از ابزار‌های مالی متعددی است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا سهام‌ GBTC را معامله کنند. این معاملات با ارزش هر سهم نزدیک به قیمت بیت کوین انجام می‌شود.

ETF راهی برای دسترسی عموم به بیت کوین

سهام GBTC با انتشار این خبر 17 درصد افزایش یافت و اختلاف قیمت آن نسبت به ارزش خالص دارایی (NAV) از 25 درصد به 17 درصد کاهش یافت، چون معامله گران پیش بینی می کنند که این حکم می تواند مسیر را برای تبدیل بیت کوین تراست به ETF اسپات هموار کند و اختلاف قیمت را به طور کامل حذف کند.

این پیروزی حقوقی احتمالا راه را برای ایجاد یک ETF اسپات بیت کوین در آمریکا باز خواهد کرد. طرفداران ETF مدت هاست استدلال می کنند که دادن مجوز برای ایجاد این ابزار سرمایه گذاری باعث می شود که طیف وسیعی از مردم بتوانند در بیت کوین سرمایه گذارای کنند. با این کار دیگر نیازی نیست که افراد این ارز را به طور مستقیم از شرکت های متمرکز بخرند یا در مورد سقوط و ورشکستگی شرکت ها و صرافی ها نگران باشند.

قاضی نئومی رائو با صدور رای دادگاه استیناف منطقه کلمبیا، گفت که آژانس های فدرال موظف هستند با پرونده های مشابه به طور یکسان برخورد کنند. وی گفت:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار اخیرا معامله دو صندوق آتی بیت کوین در بورس آمریکا را تایید کرد، اما درخواست صندوق بیت کوین گری اسکیل را رد کرد. گری اسکیل با درخواست بازبینی ETF رد شده توسط SEC، معتقد است که پیشنهاد آن برای معامله صندوق اسپات بیت کوین در بورس از نظر ماهیت مشابه معامله صندوق آتی بیت کوین در بورس است و باید برای معامله در بورس NYSE Arca تایید می شد. ما با گری اسکیل موافقیم.

افزایش قیمت آلت کوین ها و سهام مرتبط با ارز رمزنگاری

سهام مرتبط با ارزهای رمزنگاری که در بورس معامله می شوند، پس از این خبر رشد کردند. سهام COIN کوین بیس 16 درصد و سهام MSTR مایکرواستراتژی 11.6 درصد افزایش یافتند. سهام شرکت های بزرگ استخراج نیز جهش خوبی داشتند، به طوری که MARA شرکت ماراتن دیجیتال با 29 درصد رشد پیشگام بود و RIOT شرکت ریوت پلتفرمز و HUT شرکت هات ایت مایننیگ هر کدام 16 درصد افزایش یافتند.

آلت کوین ها نیز افزایش قابل توجهی را به ثبت رساندند. اتریوم، کاردانو، دوج کوین و سولانا با افزایش حدود 5 درصدی پیشگام بودند.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

طبق داده های شرکت کوین گلس، در 24 ساعت گذشته 87 میلیون دلار از موقعیت های شورت لیکوئید شده که 76 میلیون دلار آن در یک ساعت پس از انتشار این خبر رخ داده است.

جی کیم، مشاور عمومی و رئیس سیاست جهانی شورای نوآوری ارز رمزنگاری ( Crypto Council for Innovation) گفت که افزایش سریع قیمت بیت کوین پس از رای دادگاه، بر انتظار بازار و تاثیر عمیق چنین تصمیمی تاکید می کند. از آنجایی که ETFهای اسپات بیت کوین به زمان راه اندازی نزدیک تر شده اند، شاهد اعتماد فوری سرمایه گذاران به بازار ارز رمزنگاری در خلال این حکم دادگاه هستیم.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.