در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین در سال 2021

0 1,208

در این مطلب قصد داریم بهترین کیف پول های سخت افزاری را برای ذخیره امن کلیدهای خصوصی و ارزهای رمزنگاری بررسی کنیم.

پس از جهش قیمت ارزهای رمزپایه بزرگ در پایان سال 2020، علاقه مندان به این ارزها با شوق بیشتری شروع به استخراج، فروش و خرید کردند. این بدان معناست که در حال حاضر، موضوع نگهداری و ذخیره ارزهای رمزنگاری بیش از هر زمان دیگری مطرح است. اما بر خلاف روندهای صعودی گذشته، این بار بسیاری از کاربران به فکر محافظت از دارایی های خود هستند.

اگر به طور تفریحی و برای کوتاه مدت بیت کوین یا ارزهای رمزنگاری خریداری می کنید، کیف پول نرم افزاری گزینه خوبی برای ذخیره آنها است. اما اگر در مورد خرید و فروش ارزهای رمزنگاری جدی هستید، بیت کوین استخراج می کنید یا پول نقد زیادی در این بازار سرمایه گذاری کرده اید، باید به فکر تهیه یک کیف پول سخت افزاری باشید.

کیف پول بیت کوین چیست؟

کیف پول بیت کوین وسیله ای است که کلیدهای خصوصی را برای ارز رمزنگاری شما ذخیره و مدیریت می کند. آنها تقریبا مانند نحوه نگهداری پول در کیف پول یا نحوه ذخیره اطلاعات بانکی در کارت های اعتباری یا نقدی شما عمل می کنند.

درست مثل کیف پول های فیزیکی که به شما امکان سازماندهی و نگهداری سکه ها و اسکناس ها را می دهند، کیف پول بیت کوین به شما کمک می کند تا اطلاعات بیت کوین و ارزهای رمزنگاری را در یک کیف پول ایمن نگه دارید. این کیف پول تمام اطلاعات بیت کوین شما را ذخیره می کند و در هنگام استفاده از آن به سرعت تراکنش های این ارز را تایید می کند.

تمام این اطلاعات با استفاده از یک کلید خصوصی یا عبارت بازیابی  مخفی نگه داشته می شوند و بعدا برای تایید تراکنش ها و “امضای” آنها  به کار گرفته می شوند. این کلید یا عبارت بازیابی رمزی باعث می شود تا دیگران نتوانند از بیت کوین های شما استفاده یا در تراکنش های آن دخالت کنند.

انواع مختلف کیف پول های ارز رمزنگاری

کیف پول ها انواع مختلفی از جمله، نرم افزاری، سخت افزاری و کاغذی برای ذخیره ارزهای رمزنگاری وجود دارند .

کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری دستگاه هایی هستند که به طور خاص برای ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی طراحی شده اند. آنها به دلیل این که به اینترنت متصل نمی شوند، امن تر از سایر کیف پول ها هستند. این ویژگی احتمال دسترسی به اطلاعات کلیدهای خصوصی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. به این معنی که امکان دسترسی از طریق اینترنت به اطلاعات وجود ندارد.

برخی از محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری عبارتند از: لجر نانو اس و نانو ایکس، ترزور و کیپ کی. این کیف پول ها معمولا به شکل فلش مموری های کوچک هستند و هزاران ارز رمزنگاری را پشتیبانی می کنند. برای آشنایی بیشتر با کیف پول های سخت افزاری می توانید به مطلب زیر مراجعه نمایید:

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول های نرم افزاری و کاغذی

کیف پول های نرم افزاری محبوب ترین هستند، چون می توان آنها را دانلود و روی دستگاه نصب کرد. کاربران باید از همان دستگاهی که کیف پول را روی آن نصب کرده اند وارد کیف پول خود شوند.

کاربر در هنگام استفاده از کیف پول دیجیتالی کنترل کامل بر دارایی های خود را دارد. چون کلیدهای خصوصی منحصرا در دستگاه او ذخیره می شوند، بدون این که اشخاص ثالث به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. کیف پول های اکسدوس، جکس و اج (Edge) از محبوب ترین کیف پول های نرم افزاری هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول اکسدوس به مطلب زیر رجوع کنید:

آموزش کامل اکسدوس؛ یکی از بهترین کیف پول های بیت کوین و چندین ارز دیجیتال

کیف پول های کاغذی کاملا قابل اعتماد هستند. اما به خاطر این که کلیدهای عمومی و خصوصی آنها روی کاغذ چاپ می شوند، زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند. به نظر می رسد که این کیف پول ها جالب ترین روش برای ذخیره ارزهای رمزنگاری هستند.

در حقیقت، کیف پول های کاغذی فقط یک ورق کاغذ با کد QR چاپ شده است که یک آدرس رمزگذاری شده برای ذخیره ارزهای رمزنگاری دارد. برای انجام تراکنش های ارز رمزنگاری، ابتدا باید کدهای QR  را اسکن کرد. جهت آشنایی با کیف پول های کاغذی و نحوه ساخت آنها می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید:

چطور یک کیف پول کاغذی بیت کوین بسازیم و از آن استفاده کنیم

چرا شما به یک کیف پول سخت افزاری نیاز دارید؟

توجه به این نکته مهم است که برای خرید ، ذخیره یا ارسال بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر، نیازی به کیف پول سخت افزاری ندارید. برخی از افراد هزاران دلار بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر دارند و از کیف پول سخت افزاری استفاده نمی کنند.

همانطور که در بالا گفته شد، کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار هستند و به راحتی قابل هک نیستند. داشتن دستگاهی که بین کلیدهای خصوصی و سایر اپلیکیشن ها، اینترنت و افراد مهاجم فاصله ایجاد می کند،  شخص را در برابر هکرها و ویروس ها تا حد زیادی مصون نگه می دارد. کیف پول سخت افزاری به شما کنترل کامل کلیدهای خصوصی را می دهد.

مزایا و معایب کیف پول های سخت افزاری

مزایا

  • امنیت بالاتر: حداکثر محافظت از کلیدهای خصوصی در برابر مهاجمان و هکرها.
  • کنترل بهتر: کاربر کنترل کامل بر کلیدهای خود دارد و می تواند آنها را از سایر دستگاه ها جدا نگه دارد.
  • حمل آسان: کیف پول های سخت افزاری بیت کوین کوچک بوده و به راحتی قابل حمل هستند. همچنین می توان آنها را به صورت ایمن در گاو صندوق یا صندوق امانات بانک نگه داشت.
  • عدم اتکا به اپلیکیشن شخص ثالث یا وب سرویس: اپلیکیشن ها و سرویس ها وارد بازار می شوند و بعد از مدتی منسوخ می شوند.

معایب

  • قیمت: کیف پول های سخت افزاری رایگان نیستند، بلکه باید آنها را خریداری کنید.
  • پیچیدگی اضافی: همیشه مشکل یادگیری با سخت افزار وجود دارد و برخی از کیف پول های سخت افزاری ویژگی های کاملا پیشرفته ای دارند که برای درک آنها باید از دفترچه راهنما استفاده کنید.
  • گم، خراب یا دزدیده شدن: کیف پول سخت افزاری ممکن است بشکند، گم شود، به سرقت برود یا در معرض انواع حوادث دیگر قرار گیرد.
  • مورد دیگری که باید به آن دقت کرد: اگر بخواهید یک تراکنش انجام دهید، به کیف پول خود نیاز خواهید داشت.

هنگام خرید کیف پول سخت افزاری ارز رمزنگاری شده چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

مطمئنا، کیف پول سخت افزاری امنیت بیشتری دارد، اما باید مطمئن شوید که دستگاه مناسبی را از یک منبع معتبر خریداری می کنید. 

همچنین باید تعیین کنید که به چه میزان امنیت نیاز دارید. برای برخی افراد، فقط عدم اتصال مستقیم یا غیرمستقیم بین دستگاه و اینترنت مهم است. در حالی که برخی دیگر احساس می کنند که باید امنیت را تقویت کنند نیاز به دستگاهی دارند که سطح امنیت بالاتر و حتی قابلیت جداسازی دستگاه از منابع احتمالی حمله (مانند شارژرهای یو اس بی) دارد.

به هر حال به یک نسخه پشتیبان نیز نیاز دارید. شاید این یک کیف پول سخت افزاری دیگری باشد یا شاید به دنبال یک راه حل “ذخیره سرد” باشید که ممکن است شامل چاپ کلیدهای خصوصی روی کاغذ یا حتی حکاکی، به صورت مُهر یا حکاکی روی فلز باشد.

نکته دیگر درباره قیمت کیف پول های سخت افزاری است. اگر قصد دارید مقدار زیادی ارز رمزنگاری خریداری و نگهداری کنید، باید بیش از 100 دلار برای خرید یک کیف پول سخت افزاری هزینه کنید.

چگونه کیف پول های سخت افزاری را انتخاب کنیم؟

در اینجا برخی فاکتورها وجود دارند که باید آنها را در هنگام خرید یک کیف پول سخت افزاری در نظر بگیرید:

قیمت: بیشتر افراد نمی خواهند 200 دلار برای یک کیف پول هزینه کنند.

دوام (طول عمر مفید): کیف پول سخت افزاری شکسته یا خراب شده می تواند شما را از زندگی متنفر کند. بنابراین، انتخاب دستگاهی که دوام داشته باشد، یک سرمایه گذاری خوب است.

معتبر بودن شرکت تولید کننده: ممکن است شما قصد داشته باشید هزاران دلار ارز رمزنگاری را در یک کیف پول سخت افزاری نگهداری کنید، بنابراین به دنبال کیف پولی می گردید که توسط یک شرکت معتبر و باسابقه در ارائه محصولات ایمن و قابل اعتماد، ساخته شده است.

سهولت استفاده: راه اندازی کیف پول سخت افزاری می تواند تا حدودی دلهره آور باشد، اما اگر اطلاعات درون برنامه ناچیز باشند (یا اصلا وجود نداشته باشند) این کار دشوارتر خواهد شد.

کیف پول ترزور مدل T

کیف پول ترزور مدل T یک کیف پول سخت افزاری است که می توان ارزهای رمزنگاری، رمزهای عبور و سایر کلیدهای خصوصی خود را با اطمینان در آن ذخیره و رمزگذاری کرد.

کلیدهای خصوصی شما کلیدهای دسترسی به ارزها و سایر داده های شما هستند. ترزور این کلیدها را برایتان ذخیره می کند و به شما این امکان را می دهد تا با خیال راحت از آنها استفاده کنید. کلیدهای خصوصی هرگز از دستگاه خارج نمی شوند، چون به اینترنت یا کامپیوتر متصل نیست.

ترزور
کیف پول ترزور مدل T

 ترزور مدل T صفحه نمایش لمسی دارد که کار با آن را آسان می کند و یک رابط داخلی و ساده برای تایید همه عملیات ارائه می دهد. یکی دیگر از ویژگی های مدل T راه اندازی سریع و آسان آن است. شما می توانید بعد از طی سه مرحله راه اندازی، این کیف پول را فعال کنید.

برای سهولت در تهیه نسخه پشتیبان، شرکت سازنده استانداردهایی برای عبارت های بازیابی (BIP32، BIP39، BIP44 و SLIP39) ارائه کرده، به این معنی که اگر خود دستگاه را گم کنید، با استفاده از عبارت بازیابی 12 کلمه ای می توانید به راحتی کیف پول خود را بازیابی کنید. ترزور مدل T همچنین اولین کیف پول سخت افزاری در جهان است که شامیر بکاپ (Shamir Backup (SLIP39)) را ارائه می دهد که یک استاندارد امنیتی جدید برای محافظت از پشتیبانی کلمه بازیابی معرفی می کند.

کیف پول سخت افزاری ترزور با استفاده از رمزنگاری U2F  امکان نگهداری رمزهای عبور را بصورت امن فراهم می کند. 

کیف پول Trezor One

آیا به یک کیف پول سخت افزاری نیاز دارید که زیر 100 دلار قیمت داشته باشد؟ نگاهی به Trezor One بیندازید.این نسخه ساده تر و ارزان تر از مدل T بوده و مناسب کسانی است که به دنبال کیف پول امن، ساده و ارزان می گردند.

این کیف پول از دارایی های کاربر در برابر هکرها، ویروس ها و بدافزارها محافظت می کند. پشتیبان گیری ساده که تمام محتوای دستگاه را در صورت گم کردن یا سرقت بازیابی می کند. راه اندازی سه مرحله ای دارد و برای ذخیره سازی سرد مناسب است.

ترزور وان
ترزور وان

بدون ترس از دسترسی هکرها یا بدافزارها به دارایی ها، می توان تراکنش های امنی را انجام داد. کلیدهای خصوصی هرگز از دستگاه خارج نمی شوند و کاربر کنترل کامل بر آنها را دارد. این کیف پول یک فضای آفلاین امن و کاملا جدا از اینترنت و خطرات آن ایجاد می کند.

این کیف پول با سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک‌اواس سازگار است. یک دفترچه راهنمای واضح به همراه یک کابل یو اس بی دارد.

برای نحوه راه اندازی کیف پول ترزور به مطلب زیر رجوع کنید:

بررسی کیف پول ترزور؛ نحوه راه اندازی و استفاده از کیف پول ترزور

کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)

این کیف پول سخت افزاری شبیه به یک فلش درایو است و با استفاده از یک کابل یو اس بی به کامپیوتر متصل می شود. لجر نانو اس بیش از 30 ارز رمزنگاری مختلف ( از جمله بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، اییاس، استلار، دوج کوین و بسیاری دیگر) و همه توکن های ERC20 را پشتیبانی می کند.

لجر

کیف پول لجر نانو اس ، یک صفحه نمایش داخلی با اندازه مناسب دارد که پیام ها و بازدیدها را در لحظه نمایش میدهد. این کیف پول ضد بدافزار بوده و با ویندوز 8 به بالا، مک نسخه 10.9 به بالا، لینوکس و سیستم عامل کروم سازگار است. 

کیف پول لجر نانو اس از کلیدهای خصوصی شما محافظت می کند. اطلاعات محرمانه کاربر در این کیف پول هرگز در معرض افشا قرار نمی گیرند، چون آنها در داخل یک تراشه کاملا امن ذخیره و توسط یک پین کد 8 رقمی قفل می شوند. از حساب های کاربر یک نسخه پشتیبان تهیه می شود و او به راحتی می تواند آن را در هر دستگاه لجر یا کیف پول سازگار (BIP39/BIP44) بازیابی کند.

برای آشنایی و نحوه استفاده از کیف پول لجر نانو اس و نانو ایکس می توانید به مطالب زیر مراجعه کنید:

راهنمای راه اندازی کیف پول لجر نانو S(تنظیمات و نصب برنامه)

چطور می توان انتقالات بیت کوین را در کیف پول لجر نانو اس انجام داد

بررسی ویژگی های کیف پول لجر نانو ایکس و آموزش کار با آن

کیف پول کُلدکارد (ColdCard)

این یک کیف پول سخت افزاری برای بیت کوین است که کلمات بازیابی 24 کلمه ای را با استفاده از BIP39 تولید می کند. همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا کلمات بازیابی 12، 18 و 24 کلمه ای سایر کیف پول ها را نیز وارد کنند. این دستگاه یک کیف پول اصلی و یک کیف پول ثانویه ارائه می دهد که هر کدام دارای کلید اصلی خود است.

کُلدکارد
کیف پول کُلدکارد

کُلدکارد Mk3  مناسب کسانی است که فوق العاده شکاک هستند یا به دنبال امنیت بالا می گردند. این کیف پول یک صفحه نمایش OLED روشن و یک صفحه کلید عددی بزرگ دارد. این کیف پول سخت افزاری به طور ویژه برای نگهداری بیت کوین طراحی شده و فقط برای ذخیره این ارز استفاده می‌شود، در حالی که اکثر کیف پول های سخت افزاری دیگر می توانند ده ها یا صدها ارز رمزنگاری را ذخیره کنند.

کد این کیف پول متن باز است؛ به این معنی که هرکسی که می خواهد از امنیت آن اطمینان یابد، می تواند آن را مورد بررسی قرار دهد. توجه بیشتر به این کد باعث می شود تا اشکالات سریع تر پیدا شوند و همچنین هیچ در پشتی توسط توسعه دهنده وجود ندارد.

از طرفی دیگر، کُلدکارد بسیار بزرگ تر از دیگر کیف پول های سخت افزاری است. برخی از کاربران ممکن است این طراحی را دوست نداشته باشند. در حالی که کار با این کیف پول بسیار آسان است، اما پنهان کردن آن دشوارتر است.

کیف پول فولادی بیلفُدل (Billfold )

کیف پول بیلفُدل از فولاد ضد زنگ غیر قابل تخریب ساخته شده است. این یک کیف پول سخت افزاری برای ذخیره سرد طراحی شده که ضد آب، ضد آتش، ضد ضربه و ضد هکر است. کیف پول بیلفُدل عبارت های بازیابی را به صورت امن ذخیره می کند و به کاربر این امکان را می دهد تا کلیدهای خصوصی خود را در صورت گم کردن یا خراب شدن این کیف پول، بازیابی کند.

بیلفُدل
کیف پول بیلفُدل

بیلفُدل یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره امن ارز رمزنگاری است. عبارت بازیابی به صورت آفلاین ذخیره و ایمن نگه داشته می شود. ارزهای رمزنگاری زیادی از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل و غیره را می توان در این کیف پول به صورت امن و مطمئن ذخیره کرد.

منبع zdnet.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.