در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 عاملی که این هفته بر قیمت بیت کوین تاثیر خواهند گذاشت

0 1,569

برخی از سیگنال های نزولی حاکی مشکلات زیادی برای قیمت بیت کوین بر حسب دلار هستند، اما شکاف زیاد قراردادهای آتی CME از جمله عوامل امیدوارکننده برای قیمت این ارز برتر بازار است. 

بیت کوین با یک هفته چالش برانگیز روبرو می شود، زیرا سطح حمایت 9000 دلار را از دست داده  و بی ثباتی بعد از هاوینگ افزایش یافته است. در روزهای آینده منتظر چه چیزی باید باشیم؟

در اینجا 5 عاملی را که احتمالا در کوتاه مدت بر قیمت بیت کوین تاثیر خواهند گذاشت، بررسی کرده ایم. 

فشار فروش از طرف استخراج کنندگان

قیمت بیت کوین در معاملات پایان هفته کاهش جدیدی را تجربه کرد و روندهای نزولی توانستند قیمت را به زیر سطح 9000 دلار کاهش دهند. این کاهش بعد از چند روز سخت در هفته گذشته رخ داد که در آن فروش ارزان و یکجا توسط استخراج کنندگان به طور ناگهانی افزایش یافت.

استخراج کنندگان با وجود کاهش 50 درصدی درآمد به دلیل هاوینگ دو هفته قبل، بیش از آن چه استخراج کنند، بیت کوین فروختند.

خروجی استخر استخراج
نمودار یک ساله خروجی های استخر استخراج بیت کوین

در صورت ادامه این روند، فشار بیشتری به قیمت وارد خواهد شد. نمونه این فشار را در اصلاح قیمت از سطح 10000 دلار شاهد بوده ایم. در صورت ادامه کاهش قیمت، سطح های حمایت در پایین منطقه 8000 دلار ممکن است تنها امید برای بیت کوین باشند. در حال حاضر میانگین متحرک 200 روزه تقریبا در سطح 8000 دلار قرار دارد. 

شکاف جدید قراردادهای آتی در بالای سطح 9000 دلار

نوسانات روز جمعه شکاف خیلی کمی را در بازارهای آتی بیت کوین در CME ایجاد کرد. شکاف، زمانی تشکیل می شود که بین قیمت پایانی هفته قبل و قیمت آغازین هفته بعد اختلاف وجود داشته باشد. این شکاف ها بعدا توسط بازارها پر می شوند.

این بار شکاف بین 9065 و 9180 دلار است. بیت کوین برای پر کردن این شکاف باید سطح 9000 دلار را پس بگیرد، اما آیا چنین رفتاری تحت فشار نزولی امکان پذیر است؟

گاهی اوقات، بیت کوین  قبل از این که سریعا به موقعیت قبلی خود نزدیک تر شود، برای پر کردن شکاف افزایش یا کاهش می یابد.

شکاف قراردادهای آتی بیت کوین

احتمال تقلید سختی استخراج از سال 2018

فاندامنتال های بیت کوین به همراه داده های استخراج، پیش بینی های مایوس کننده ای درباره بازار ارائه می دهند. سختی استخراج، مقدار تلاش مورد نیاز برای استخراج در بلاک چین بیت کوین، در تنظیم بعدی طی 10 روز آینده 6.3 درصد کاهش خواهد یافت.

چهار روز پیش سختی استخراج 6 درصد کاهش یافت. کاهش بعدی سختی استخراج اولین کاهش متوالی سختی بعد از کاهش قیمت به پایین ترین سطح در دسامبر سال 2018 خواهد بود.

نرخ هش بیت کوین
نمودار 2 ماهه نرخ هش بیت کوین

در ضمن، نرخ هش شبکه (توان محاسباتی اختصاص داده شده برای استخراج بیت کوین) در حال تثبیت شدن در حدود 95 کوینتیلیون هش در ثانیه بوده که کمتر از 140 کوینتیلیون هش در ثانیه (بالاترین رکورد) است.

سایه فروش استقراضی بر روند صعودی بازار سهام

در بازارهای سنتی سیگنال های جدید نزولی دیده می شوند. با توجه به عناوین این هفته روزنامه ها، موقعیت فروش استقراضی نگران کننده ای در شاخص S&P 500 وجود دارد. در حال حاضر، این شاخص از پایین به میانگین متحرک 200 روزه خود نزدیک می شود.

جیمز مک کورمیک، استراتژیست ارشد در  NatWest Markets به بلومبرگ گفت:

این سطح مطمئنا ارزش زیر نظر گرفتن دارد.

مک کورمیک به یک سیگنال درونی اشاره کرد که از سال 2016 تاکنون در ” بیشترین سطح نزولی” خود قرار دارد. به طور کلی بازارها در روز دوشنبه روند صعودی داشتند. بازارهای اروپا با پیروی از رفتار های معاملات آتی آمریکا، هفته خود را شروع کردند. باید خاطر نشان کرد که بیت کوین در هفته های اخیر به رفتار بازارهای سهام بی توجه بوده و راه خود را از آنها جدا کرده است.

کاهش یافتن شاخص ترس و طمع

 یک نتیجه تسکین دهنده روند نزولی هفته گذشته، کاهش یافتن شاخص ترس و طمع بوده است.

شاخص ترس و طمع

این شاخص را برای اندازه گیری  احساسات بازار طراحی کرده اند و از عدد 1 تا 100 است. عدد 60 یا بیشتر “طمع” یا “طمع زیاد”  در بازار را نشان می دهد. در ماه مه این شاخص به عدد 56 رسید و امروز به عدد 41 کاهش یافت که ” ترس در بازار را نشان می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.