در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

گیر کردن قیمت بیت کوین بین دو سطح حمایت کلیدی و افزایش احساسات نزولی

0 2,620

بیت کوین تلاش می کند تا سطح 9000 دلار را پس بگیرد و این باعث شده تا نظر سرمایه گذاران نسبت به اقدام قیمت در کوتاه مدت، به نزولی تغییر کند.

قیمت بیت کوین یک روز نسبتا یکنواختی داشت و این ارز بین 8700 تا 8885 دلار معامله شد. در حال حاضر، قیمت در زیر خط روند کانال صعودی قرار دارد و یک شمع دوجی خنثی در نمودار روزانه بسته شد. این نشان می دهد که در کوتاه مدت روندهای صعودی و نزولی بر سر جهت حرکت بیت کوین مبارزه می کنند.

از آنجا که بیت کوین در جستجوی جهت حرکت بوده و میزان تسلط آن از 67 درصد به 65.5 درصد کاهش یافته است، تعداد کمی از آلت کوین ها به روند صعودی چند روزه خود ادامه دادند و افزایش های قابل توجهی داشتند. با وجود این که بیت کوین در پس گرفتن سطح 9000 دلار و ورود مجدد به کانال صعودی با مشکل مواجه شده است، اکثر معامله گران برجسته بازار به خرید و سرمایه گذاری بلند مدت این ارز  و تعدادی از آلت کوین های برتر بازار در صرافی بایننس روی آورده اند.

احساسات سرمایه گذاران تغییر کرده

داده های TheTIE نشان می دهند که نظرسرمایه گذاران در مورد چشم انداز کوتاه مدت قیمت بیت کوین نزولی است.

مقایسه احساسات با قیمت
نمودار روزانه مقایسه احساسات با قیمت بیت کوین

همان طور که در نمودار فوق مشاهده می کنید، طی یک هفته گذشته، کاهش قیمت بیت کوین با کاهش احساسات همگام بود. طبق تعریف TheTIE، نمره احساسات روزانه ” از مقایسه گفتگوهای مثبت و منفی در توییتر پیرامون یک ارز خاص طی 24 ساعت گذشته با 20 روز قبل” بدست می آید. نمره زیر 50 نشان می دهد که گفتگوها بیشتر به سمت منفی گرایش یافته اند.

تحلیل قبلی رابطه بین حجم توییت ها، نام بردن بیت کوین، حجم معاملات و قیمت در معاملات نقدی را آشکار کرد. بنابراین از نظر سرمایه گذاران، سنجش مداوم فعالیت های اجتماعی مربوط به ارز رمزنگاری روش مفیدی برای ارزیابی احساسات است.

شاخص ترس و طمع نیز کاهش شدید احساسات سرمایه گذاران نسبت به صعودی بودن روند را نشان می دهد. در حال حاضر، این شاخص نسبت به هفته گذشته کاهش شدیدی داشته و روی عدد 39 قرار دارد که نشان دهنده ” ترس” است. این شاخص در هفته گذشته روی عدد 50 قرار داشت که یک حالت “خنثی” به حساب می آید.

ترس و طمع
شاخص ترس و طمع

هفته گذشته که قیمت بیت کوین بارها از خط روند کانال صعودی برگشت کرد، معامله گران اطمینان حاصل کردند که قیمت این ارز برتر بازار می تواند به بالای سطح 9300 دلار برسد، چون این کانال صعودی بیش از دو ماه سطح حمایت قوی ارائه کرده بود. اما به محض بسته شدن نمودار هفتگی در زیر این کانال، احساسات نسبت به صعودی بودن روند کاهش یافت.

قیمت باید به بالای میانگین متحرک 20 روزه برسد

با وجود باقی ماندن در زیر کانال صعودی و سطح 9000 دلار، قیمت بیت کوین ثبت پایین ترین سطح روزانه را آغاز کرده و میانگین متحرک همگرایی واگرایی کاهش شتاب حرکت نزولی را نشان می دهد. هرچند که پس گرفتن سطح 9000 دلار یک پیشرفت مثبتی است، اما قیمت اکنون در زیر خط روند نزولی بلند مدت از بالاترین سطح سال 2020 در 10500 دلار قرار دارد. بسته شدن قیمت در بالای میانگین متحرک 20 روزه در سطح 9240 دلار یک نشانه دلگرم کننده خواهد بود.

قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

طی روزهای گذشته سطح های 9000 و 9100 دلار سطح های مقاومت بوده اند و قیمت تلاش می کند تا آنها را بشکند. قیمت از زمان کاهش از سطح 9800 دلار در 20 ماه مه، در زیر میانگین متحرک 20 روزه قرار گرفته است.

 در حال حاضر، بیت کوین تلاش می کند تا قیمت را به سطح 8900 دلار برگرداند. رساندن قیمت به بالای سطح 8950 دلار مسیر را برای حرکت به سطح 9100 دلار باز خواهد کرد. اما مقاومت در این سطح و 9200 دلار ممکن است منجر به اصلاح سریع قیمت شود. تعدادی از معامله گران سطح 9300 دلار را یک سطح مقاومت احتمالی برای شروع فروش استقراضی می دانند.

نموار یک ساعته بیت کوین
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

همچنین یک الگوی سر و شانه در بازه زمانی 1 ساعته وجود دارد. به این معنی که اصلاح مکرر قیمت از سطح 8880 دلار می تواند منجر به کامل شدن شانه راست و کاهش قیمت به زیر سطح حمایت 8700 دلار شود. 

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، قیمت بیت کوین در حال ثبت پایین ترین سطح در نمودار روزانه و 4 ساعته است و خریداران در کاهش اخیر به سطح 8700 دلار اقدام به خرید کرده اند. در کوتاه مدت، معامله گران می توانند بسته شدن نمودار 4 ساعته در بالای سطح های 9000 و 91000 دلار را زیر نظر بگیرند تا ببینند آیا قیمت می تواند در بالای هر یک از این سطح ها نگه داشته شود یا نه.

در صورت کاهش به زیر سطح 8700 دلار، آخرین سطح حمایت، سطح 8550 دلار در شاخص VPVR خواهد بود و بعد از آن قیمت به منطقه 7700 تا 7450 دلار کاهش خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.