در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 روش ساده برای کسب سود و درآمد بدون معامله کردن ارزهای رمزنگاری

0 900

آیا می‌خواهید برای نگهداری ارزهای رمزنگاری مبلغی دریافت کنید؟ در این مطلب 5 روش آسان توضیح داده شده که می‌توانید بدون معامله کردن ارزهای رمزنگاری، سود و درآمد کسب کنید.

جهش‌های بزرگ و افزایش 100 برابری قیمت‌ها مورد توجه بسیاری از صاحب نظران و تاثیرگذاران جامعه ارز رمزنگاری قرار می‌گیرند، چون نوید یک شبه ثروتمند شدن را می‌دهند.

در واقع، چنین فرصت‌هایی بسیار اندک و نادر هستند. ناگفته نماند، تنها تعداد معدودی از معامله‌گران موفق می‌شوند این فرصت‌ها را شکار کنند و به موقع پولی که می‌تواند زندگی‌شان را تغییر دهد، نقد کنند.

استیکینگ

استیکینگ یکی از بهترین روش‌ها برای کسب سود از دارایی‌های موجود در یک پرتفوی ارز رمزنگاری است. این فرایند شامل قفل کردن دارایی‌های رمزنگاری در یک پروتکل به عنوان وثیقه برای تایید تراکنش‌ها است.

در ماه آگوست، مدل اجماع شبکه اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (POS) تغییر خواهد کرد و دارندگان اتریوم که ارزهای خود را در قرارداد اتریوم 2.0 استیکینگ می‌کنند، می‌توانند تا 5.83 درصد درآمد کسب کنند.

طبق سیستم PoS  جدید، دارندگان اتریوم با قفل کردن ارزهای خود در نودهای شبکه که برای تایید تراکنش‌ها، ایجاد بلاک‌های جدید و دریافت پاداش‌های مربوطه با هم رقابت می‌کنند، فعالانه در تایید تراکنش‌ها شرکت می‌کنند.

داده‌های استیکینگ ریواردز ( Staking Rewards) نشان می‌دهند که استیکینگ 10 اتریوم می‌تواند درآمد هفتگی 0.0075 اتریوم (17.96 دلار با قیمت فعلی) و درآمد سالانه 0.3876 اتریوم (933.69 دلار با قیمت فعلی) را به همراه داشته باشد.

اتریوم
پاداش محاسبه شده برای استیکینگ اتریوم

با قفل شدن اتریوم‌های بیشتر در شبکه ، درصد درآمد کاهش می‌یابد. بنابراین ممکن است درآمد نهایی تغییر کند. در حال حاضر، پنج دارایی رمزنگاری برتر براساس ارزش سپرده‌گذاری، عبارتند از کاردانو، اتریوم، سولانا، یو اس دی کوین و پولکادات.

استیکینگ
5 دارایی برتر براساس ارزش سپرده‌گذاری

با در نظر گرفتن همه موارد، استیکینگ یکی از بهترین فرصت‌های کم ریسک در ارز رمزنگاری را برای بدست آوردن سود بیشتر بدون توجه به احساسات بازار یا عملکرد فراهم می‌کند و به پشتیبانی شبکه از طریق تایید تراکنش‌ها کمک می‌کند.

وام دادن ارز رمزنگاری برای کسب سود

رشد بخش دیفای منجر به توسعه پلتفرم‌های متنوع وام دهی در صنعت ارز رمزنگاری شد؛ جایی که کاربران می‌توانند ارزهای رمزپایه خود را به پروتکل‌های مختلف وام دهی واریز کنند و در ازای آن توکن اصلی یا دارایی‌های مختلف مانند بیت کوین، اتریوم و آلت کوین‌های مختلف پاداش بگیرند.

آوه در حال حاضر برترین پروتکل وام دهی است و این پلتفرم فرصت‌هایی برای کسب سود از توکن‌های روی شبکه‌های اتریوم و پالیگان ( با ارز بومی ماتیک) فراهم می‌کند.

آوه
7 استخر برتر وام دهی آوه

نمودار بالا هفت استخر وام دهی برتر را نشان می‌دهد که از طریق پروتکل آوه در شبکه پالیگان در دسترس هستند. پاداش‌ها  با رپد ماتیک (WMATIC) پرداخت می‌شوند و درصد سود سالانه 1.92 درصد و APY  تخمین زده شده سالانه 6.1 درصد است.

سایر پروتکل‌های وام دهی برتر شامل کامپوند، کرو، میکردائو و یرن فایننس هستند. وام دهی یکی دیگر از روش‌های کم ریسک برای کسب سود رضایت بخش در بازارهای صعودی و نزولی است.

دریافت توکن و کارمزد با ارائه نقدینگی

تامین نقدینگی یکی از مولفه‌های اصلی یک پلتفرم دیفای است. سرمایه‌گذارانی که تمایل به ارائه وجوه خود به پلتفرم‌های نوظهور را دارند، اغلب درصد بالایی سود (براساس مقدار واریزی‌شان) و همچنین درصدی از کارمزد تراکنش‌های استخر را پاداش می‌گیرند.

پاداش
پاداش برای جفت اتریوم – یو اس دی کوین در کوئیک‌سواپ

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ارائه نقدینگی به یک استخر اتریوم – یو اس دی کوین در کوئیک‌سواپ می‌تواند برای یک سرمایه‌گذار درصدی از 23098 دلار پاداش توزیع شده روزانه و سود سالانه 33.81 درصد از کارمزد تراکنش‌ها به همراه داشته باشد.

در حالت ایده آل، منطقی‌ترین کار برای سرمایه‌گذاران بلند مدت تحقیق در مورد استخرهای موجود در بازار است. اگر یک جفت نقدینگی پروژه‌های قوی داشته باشند یا حتی یک جفت ارز پایدار مانند یو اس دی کوین / تدر جذاب به نظر برسند، این پتانسیل را خواهد داشت که نسخه بلاک چین یک حساب پس انداز شود که سود بسیار بیشتری نسبت به سودهای بانک‌ها یا موسسات مالی سنتی ارائه می‌دهد.

به حداکثر رساندن سود با استفاده از فرایند ییلد فارمینگ

ییلد فارمینگ یا کشت سود (yield farming) به معنی سپرده‌گذاری یا قرض دادن ارزهای رمزنگاری با هدف کسب بالاترین میزان سود و به حداقل رساندن ریسک است.

ظهور پلتفرم‌ها و پروتکل‌های جدید انگیزه بالایی به سپرده‌گذاران برای استخراج نقدینگی و افزایش ارزش کل دارایی‌های قفل شده (TVL) در پروتکل می‌دهند.

دینوسواپ
پاداش برای واریز جفت STKGHS-WETH به دینوسواپ

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، سودهای بالای ارائه شده عموما با توکن بومی پلتفرم پرداخت می‌شوند. در این مثال، سرمایه‌گذار جفت STKGHS-WETH را به استخر نقدینگی واریز کرده که پاداش سالانه آن 189.2 درصد بوده و پاداش آن تاکنون 3.312 دینوسواپ بوده است.

برای سرمایه‌گذاران بلند مدت که انواع مختلف ارزها و توکن‌ها را در پرتفوی خود دارند، کشت سود ایده خوبی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های جدید و بدست آوردن توکن‌های اضافی بدون نیاز به صرف بودجه جدید است.

NFT و بازی‌های بلاک چین برای کسب درآمد

بازی‌های بلاک چین و گردآوری NFT  روش دیگری برای کسب درآمد از یک پرتفوی ارز رمزنگاری بدون صرف بودجه جدید است.

اکسی اینفینیتی محبوب‌ترین بازی در حال حاضر است و این بازی شامل معامله کردن، مبارزه، جمع آوری و پرورش موجوداتی به نام اکسیز (Axies) است. این موجودات در حقیقت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هستند که می‌توانید مالکیت آنها را بدست بیاورید و آنها را کنترل کنید.

پاداش برنده شدن در این بازی، توکن Smooth Love Potion با نماد SLP  است که در فرایند پرورش اکسی (Axie ) از آن استفاده می‌شود. SLP  همچنین یک توکن ERC-20 بوده که در صرافی‌های ارز رمزنگاری قابل معامله است. کاربران می‌توانند SLP  را به ارزهای پایدار یا ارزهای بزرگ بازار تبدیل کنند.

براساس داده‌های ” Your Crypto Library”، در حال حاضر کاربران به طور متوسط در هر روز 150 تا 200 توکن SLP بدست می‌آورند که ارزش آنها با قیمت فعلی چیزی بین 40 تا 53.50 دلار است.

در برخی از نقاط جهان، این سطح درآمد برابر با حقوق یک شغل تمام وقت است. به همین دلیل، اکسی اینفینیتی شاهد افزایش گسترده فعالیت کاربران و ثبت حساب‌های جدید در کشورهایی مانند ونزوئلا و مالزی بوده است.

سود سرمایه‌گذاری در ارز رمزنگاری، وام دهی، استیکینگ و کسب درآمد از طریق بازی‌های بلاک چین بسیار بیشتر از سود حساب‌های پس انداز و جاری بانک‌های سنتی است. با رشد بخش بلاک چین، سرمایه‌گذاران احتمالا به سراغ پلتفرم‌هایی خواهند رفت که سود بالایی را برای تعامل با پروتکل ارائه می‌دهند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.