در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سطح مقاومت جدی برای بیت کوین؛ آیا بیت کوین موفق به شکست آن می شود؟

0 759

بیت کوین در روز سه شنبه تا سطح 10600 دلار اصلاح شد. اما بعد از آن قیمت به سطح های بالاتر افزایش یافت. در حال حاضر، این ارز حدود سطح 11000 دلار معامله می شود. این رشد 20 درصدی قیمت را نسبت به 7 روز گذشته نشان می دهد. بیت کوین با یک سطح مقاومت جدی برای ادامه روند صعودی خود مواجه است.

تحلیلگران معتقدند که این روند صعودی جزئی طلیعه شکست منطقه فعلی به سمت بالا است. طبق داده های دفتر سفارش که توسط یک معامله گر به اشتراک گذاشته شده، بیت کوین ممکن است با سطح های مقاومت قوی روبرو شود و نتواند آنها را بشکند.

بیت کوین احتمالا برای شکست سطح 11500 دلار با مشکل روبرو خواهد شد

در روز دوشنبه قیمت بیت کوین به سطح 11500 دلار رسید.هنوز دلیل آن مشخص نیست.اما این سطح به لحاظ تاریخی یک سطح تکنیکال مهم برای این ارز برتر بوده است.

طی ساعات گذشته، بیت کوین شروع به افزایش به سطح های بالاتر کرده است. معامله گران منتظر شکست سطح مقاومت 11500 دلار هستند. این شکست برای حفظ روند صعودی مهم است.

طبق داده های دفتر سفارش به اشتراک گذاشته توسط یک معامله گر، خریداران در این سطح سفارش های زیادی ثبت کرده اند. براساس نمودار حرکت اخیر قیمت و شاخص دفتر سفارش دامیننس باندز (Dominance Bands)، سفارش های فروشی به ارزش 15 میلیون دلار در منطقه 11300 تا 11500 دلار وجود دارند. این سفارش ها مانع ادامه روند صعودی می شوند. این داده ها مربوط به صرافی بیت فینکس هستند.

بیت کوین

این معامله گر هیچ گونه اطلاعاتی درباره دفتر سفارش سایر صرافی های ارز رمزنگاری ارائه نداده است.

اگر حجم خرید کافی وجود داشته باشد، بیت کوین می تواند از این سطح های مقاومت دفتر سفارش عبور کند. اما باید به خاطر داشت که دفتر سفارش بیت فینکس در تعیین جهت حرکت قیمت بیت کوین از دقت تاریخی برخوردار است.

معامله گر ذکر شده در بالا نمودار زیر را به اشتراک گذاشت. این نمودار نشان می دهد که دفتر سفارش بیت فینکس بسیاری از روندهای حرکتی بیت کوین را طی 5 ماه گذشته پیش بینی کرده است.

دفتر سفارش

آیا روندهای صعودی کنترل را در اختیار دارند؟

برخی از معامله گران  این دفتر سفارش را نادیده می گیرند. آنها استدلال می کنند که از بُعد نموداری، روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.

یک معامله گر دیگر اظهار داشت تا زمانی که بیت کوین سطح 10500 دلار را حفظ کند، چشم انداز آن صعودی خواهد بود. وی با اشاره به اهمیت کلان این سطح نوشت:

بیت کوین به بالای یک سطح کلیدی شکست. تنزل قیمت، کاهش حجم، به نظر می رسد که به زودی روند صعودی ادامه خواهد یافت. در 12 ماه گذشته بیت کوین سه بار تلاش کرد تا به بالای این سطح برسد، اما موفق نشد. یکبار در ماه اکتبر، یکبار در ماه فوریه و یکبار هم در ابتدای ماه ژوئن.

بیت کوین

معامله گری که این ادعا را کرد، همان شخصی است که رسیدن قیمت به کف 3200 دلار را در روند نزولی سال 2018 پیش بینی کرده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.