در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اتریوم 5 ساله شد؛ بروز رسانی ها و تغییرات شبکه اتریوم

0 985

اتریوم از ابتدای سال 2015 تاکنون راه زیادی را طی کرده است. البته انتقال آن به الگوریتم اثبات سهام با تاخیرهای زیادی همراه بوده است.

5 سال پیش یک پروژه بزرگ رمزنگاری راه اندازی شد.این پروژه برای همیشه چشم انداز فضای ارز رمزنگاری و بلاک چین را تغییر داد.اتریوم از زمان ظهورش در جولای  سال 2015 تاکنون دستخوش تغییرات برنامه ریزی شده بوده است.

راه اندازی اتریوم در سال 2015

در تاریخ 28 جولای 2015، اتریوم جزئیاتی درباره راه اندازی فرانتیر ( Frontier) بین 29 تا 30 جولای منتشر کرد.این مرحله چهارچوب افتتاح شبکه بود.

این پروژه طبق برنامه ریزی در تاریخ 30 جولای همان سال راه اندازی شد.تا ماه فوریه سال 2016، اتریوم به یک بازیگر مهم در صنعت بلاک چین و ارز رمزنگاری تبدیل شده بود. این دارایی جایگاه دوم جدول ارز رمزنگاری را به خود اختصاص داد.

پروژه اترویم در طول مسیر توسعه خود چهار مرحله اصلی داشته است: Frontier و Homestead Metropolis و Serenity.

Frontier تنها شامل بخش‌های اصلی بود که برای عملکرد سیستم ضروری بودند. هدف این مرحله توسعه و آزمایش برنامه‌های غیر‌متمرکز، آزمایش ابزارهای مختلف و شروع استخراج اتریوم بود.

طبق پیش بینی ها، Homestead در تاریخ 14 مارس 2016 راه اندازی شد. این مرحله زمینه ساز پیشرفت‌های زیادی از جمله سرعت بخشیدن به تراکنش ها در شبکه بود.

Metropolis تغییرات و نوآوری‌های زیادی از جمله به روز رسانی‌های امنیتی، هوشمندتر شدن قراردادهای هوشمند و امکان هدایت خودکار بیشتر را به همراه داشت.

Serenity یا اتریوم 2.0 نسخه ارتقا یافته بلاک چین اتریوم بوده و شامل انتقال به الگوریتم اثبات سهام است. 

Metropolis با تاخیر همراه بود

در سال 2017 صحبت از شروع مرحله Metropolis بود. هارد فورکی که انتظار می رفت تا روزهای آخر سپتامبر همان سال رخ دهد. هارد فورک های بیزانتیوم (Byzantium) و کنستانتینوپل (Constantinople) حاصل این رویداد بودند. تا سپتامبر، توسعه دهندگان به دنبال راه اندازی به موقع این مرحله بودند.

طبق گزارش ها، هارد فورک بیزانتیوم در تاریخ 16 اکتبر سال 2017 و کنستانتینوپل در 28 فوریه سال 2019  اجرا شدند. سپس هاردفورک استانبول اتریوم در 7 دسامبر سال 2019 انجام شد.

مرحله چهارم Serenity است که با نام اتریوم 2.0 نیز شناخته می شود.این مرحله به  دلیل تاخیرهای طولانی هنوز راه اندازی نشده است.

تیم اتریوم تاریخ راه اندازی را ژانویه سال جاری پیش بینی کرد. اما تا ماه جولای بروز رسانی شبکه رخ نداده است. 

این مرحله شامل پیاده سازی الگوریتم اثبات سهام است. طبق گزارش ها، شبکه اتریوم 2.0 تا 4 آگوست راه اندازی خواهد شد.

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در مصاحبه ای با برنامه رادیوئی “Hashing It Out ” ضمن تاکید بر مسیر طولانی پیموده شده طی این سالها، گفت:

من و تیم اتریوم مدت زمان لازم برای بروزرسانی را کمتر از حد برآورد کرده ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.