در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شیبا اینو همچنان رکورد می زند؛ آیا به 1 دلار خواهد رسید؟

0 826

شیبا اینو ، میم کوین محبوبی که از ابتدای ماه جاری تاکنون رشد تصاعدی داشته، امروز به بالاترین سطح خود در 0.000059 رسید. در زمان نگارش این مطلب، قیمت آن در حدود سطح 0.000048 دلار بود. شیبا همچنین پرفروش‌ترین ارز رمزنگاری در صرافی کوین‌بیس بوده است.

شیبا اینو

زمانی که شیبا اینو رکورد جدید خود را ثبت کرد، ایلان ماسک به همراه جک دورسی در یک برنامه زنده یوتیوب حضور داشت. ماسک در حین بحث و گفتگو، اظهار داشت که انتظار دارد قیمت شیبا تا پایان اکتبر به سطح 1.20 دلار برسد. به جرات می‌توان گفت که خوش‌بینی او موجب تعجب افراد بسیاری شده است.

پیش‌بینی این که خوش‌بینی ایلان ماسک از کجا نشات گرفته، دشوار است. هیچ شکی وجود ندارد که شیبا در یک روند صعودی قوی قرار دارد. این ارز طی 7 روز گذشته 40 درصد و از ابتدای ماه اکتبر تاکنون 574 درصد رشد داشته است. با این حال، کارشناسان مالی ادعا می‌کنند که شیبا ارزش بازار لازم برای رسیدن به سطح 1 دلار را در کوتاه مدت ندارد.

لازم به ذکر است که روند صعودی فعلی شیبا باعث شده تا ارزش بازار آن به حدود 20.5 میلیارد دلار برسد و این ارز در حال حاضر در رتبه یازدهم جدول ارز رمزنگاری قرار دارد. شیبا اینو  با این ارزش بازار اکنون بالاتر از  شرکت خودروسازی نیسان (با ارزش بازار 19.9 میلیارد دلار) و شرکت ال‌جی کره جنوبی (با ارزش بازار 19.88 میلیارد دلار) قرار گرفته است.

آیا شیبا می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد؟

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شیبا شتاب حرکت آن بوده است. پس از آن که این ارز در روز دوشنبه به بالاترین سطح خود رسید، با توییت ایلان ماسک مبنی بر این که توکن شیبا ندارد، قیمت آن 20 درصد سقوط کرد. با این حال، از نظر تکنیکال، فراز و نشیب‌های سریع شیبا به حجم بالای معاملات آن مربوط می‌شود. هرگاه این ارز به بالاترین سطح خود می‌رسد، معامله گران برای فروش هجوم می‌آورند. به نظر می‌رسد که آنها اعتمادی به شیبا و هودل کردن آن ندارند، به همین دلیل است که قیمت آن در کوتاه مدت نوسانات قابل توجهی دارد.

ایلان ماسک
توییت ایلان ماسسک

البته، این ترند ممکن است در حال تغییر باشد. شیبا از دیروز به زیر سطح 30 درصد خود کاهش نیافته و به نظر می‌رسد که روند افزایشی ثابتی دارد. این حاکی از شروع احتمالی یک روند صعودی دیگر برای این ارز تا قبل از پایان ماه جاری است.

پیش‌بینی ایلان ماسک مبنی بر رسیدن قیمت شیبا به 1.20 دلار در 5 روز آینده ممکن است دور از ذهن باشد، اما همه شاخص‌های تکنیکال به نفع آن هستند. این میم کوین در حال حاضر بیشترین عرضه در گردش را در بازار ارز رمزنگاری دارد که نزدیک به 395 تریلیون است. همچنین شایعات زیادی وجود دارند مبنی بر این که صرافی رابین هود ممکن است این ارز را به فهرست خود اضافه کند.

بنابراین، نمی‌توان پیش‌بینی ایلان ماسک را نادیده گرفت. شیبا احتمالا در روزهای آینده دوباره حرکت انفجاری خواهد داشت. اما این که آیا به سطح 1 دلار خواهد رسید یا خیر، در حد حدس و گمان است.

کارشناسان بازار چه می‌گویند؟

اگرچه نمی‌توانیم پیش‌بینی باورنکردنی قیمت شیبا توسط ایلان ماسک را رد یا تایید کنیم، می‌توانیم شاخص‌های تکنیکال را که کارشناسان بازار به اشتراک گذاشته‌اند، بررسی کنیم.

حجم معاملات شیبا اینو در طول این ماه همواره در حال افزایش بوده و البته بعد از شکست سطح مقاومت 0.00003 دلار رشد بسیار چشمگیری داشته است. این نشان می‌دهد که گاوها کنترل کامل حرکت را در اختیار دارند. با این حال، این سوال بزرگ مطرح می‌شود که آیا آنها می‌توانند این برتری خود را در چند روز آینده حفظ کنند یا خیر.

فاکتورهای تکنیکال نشان می‌دهند که شاخص قدرت نسبی (RSI) شیبا در منطقه اشباع خرید قرار دارد و در نمودار 4 ساعته تقریبا در حال نزدیک شدن به عدد 80 است. کارشناسان گفته‌اند که به زودی می‌توان انتظار یک عقب نشینی کوتاه‌مدت را داشت.

با این حال، شیبا در بازه زمانی روزانه هنوز به منطقه سبز وارد نشده است. کارشناسان بر این باورند که اگرچه نمودار در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر صعودی هستند، شیبا باید به این روند خود ادامه دهد تا نمودار آن در بازه‌های زمانی بلند مدت صعودی شود.

توجه به این نکته مهم است که اینها پیش‌بینی یا توصیه معاملاتی نیستند و فقط شاخص‌های تکنیکال شیبا هستند. در این بازار پر نوسان، جایی که نهنگ‌هایی مانند ایلان ماسک چنین نفوذ گسترده‌ای دارند، پیش‌بینی این که چگونه بازار ممکن است تغییر کند، بسیار دشوار است.

اما مطمئنا این روند شیبا تا پایان سال جاری میلادی ادامه خواهد داشت. اگر در نهایت به سطح 1 دلار مورد نظر برسد، دارندگان این میم کوین قطعا سال نوی مبارکی خواهند داشت!

فعالیت نهنگ‌های شیبا اینو

داده‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط Etherscan نشان می‌دهند که طی چند ساعت گذشته، نهنگ‌های ارزهای دیجیتال مقادیر زیادی شیبا اینو را منتقل کرده‌اند که در مجموع به 28 میلیارد کوین می‌رسد. با توجه به قیمت شیبا در زمان انتشار این مطلب، ارزش این تعداد توکن حدود 1596000 دلار بود.

9 تراکنش انجام شده که در اکثر آنها چندین میلیارد شیبا منتقل شده است. بزرگ‌ترین تراکنش حاوی 12,289,245,806 توکن شیبا بود و در کوچک‌ترین تراکنش، 132,266,524 کوین انتقال داده شد.

در اوایل ماه اکتبر، یک نهنگ ناشناس 6 تریلیون شیبا را در یک تراکنش خریداری کرد و چند روز بعد 276 میلیارد دیگر به آن افزود. اخیرا، چندین نهنگ ارز رمزنگاری در مجموع 100 میلیارد شیبا خریداری کرده‌اند.

نهنگ
فعالیت نهنگ‌های شیبا اینو

طبق داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط حساب کاربری “@ShibalnuNews” یک نهنگ ارز رمزنگاری اخیرا مقدار چشمگیری شیبا به ارزش 11,510,207 دلار  (به عبارتی 276,592,553,073 شیبا) خریداری کرده است.

این حساب کاربری گفت که ظاهرا این نهنگ از چیزی خبر دارد که بقیه نمی‌دانند و او می داند که چه کار می‌کند.

منبع cryptopolitan u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.