در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

جک دورسی وایت پیپر صرافی غیرمتمرکز tbDEX را منتشر کرد

0 731

جک دورسی ، مدیر عامل اسکوئر و توییتر، روز جمعه 19 نوامبر یک وایت پیپر منتشر کرد که در آن جزئیات برنامه‌های صرافی غیرمتمرکز “tbDEX” را توضیح داده است. بر خلاف سایر صرافی‌های غیرمتمرکز(DEX)، صرافی tbDEX از مدل عدم نیاز به اعتماد استفاده نمی‌کند و بنابراین توکن حاکمیتی خود را ارائه نخواهد کرد. در عوض، این یک پروتکل پیام رسان است که برای تسهیل ارتباط مطمئن بدون اتکا به یک بخش مرکزی برای کنترل دسترسی، طراحی شده است.

tbDEX همچنین قصد اضافه کردن ویژگی‌های زیادی را دارد که همین باعث شده تا غیرمتمرکز بودن این صرافی بسیار کم‌تر از یک صرافی غیرمتمرکز واقعی باشد. این صرافی برای پیروی از قوانین، تمام کاربران را ملزم به تکمیل فرایند احراز هویت (KYC) می‌کند. کاربران تنها پس از احراز هویت می‌توانند کیف‌پول خود را به آن متصل کنند و ارزها را به یکدیگر تبدیل کنند.

علاوه بر این، وایت پیپر خواستار به کارگیری راه‌حل‌های تحلیلی بلاک‌چین (چه در داخل خود صرافی و چه از طریق شخص ثالث) برای ردیابی تراکنش‌ها بر روی این پلتفرم است. این نوع راه‌حل‌های قانونی بلاک‌چین بحث برانگیز خواهند بود. چنین سیستمی احتمالا مقامات را قادر می‌سازد تا با اطلاعات KYC، شناسه‌های پرداخت و آدرس‌های عمومی هویت طرفین تراکنش را آشکار کنند. با این حال، حامیان آن ادعا می‌کنند که این‌گونه ابزارهای نظارتی برای جلوگیری از فعالیت‌های غیر قانونی ضروری هستند.

اما ویژگی‌های متمرکز صرافی tbDEX می‌تواند از طرف علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری نیز حمایت شوند. یکی از ویژگی‌های متمایز مورد بحث در وایت پیپر، برگشت‌پذیری تراکنش است که در اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز وجود ندارد. در صورت اجرا، توانایی اسکوئر برای معکوس کردن تراکنش‌ها در tbDEX می‌تواند جلوی زیان برگشت‌ناپذیری که سرمایه‌گذاران در طول قطع حمایت یک توسعه دهنده از پروژه و سرقت سرمایه‌ها متحمل می‌شود را بگیرد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.