در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رکوردهای متوالی توکن‌های AVAX، ENJ و EGLD با وجود عقب نشینی بیت‌کوین

0 673

بازار ارزهای رمزنگاری در روزهای گذشته شاهد نوسانات زیادی بود و قیمت بیت‌کوین به زیر سطح 60000 دلار شکست. قیمت این ارز در روز جمعه تا سطح 55650 دلار کاهش یافت. در زمان نگارش این مطلب، قیمت آن در بالای سطح 58000 دلار بود.

قیمت بیت‌کوین
نمودار روزانه قیمت بیت‌کوین

همانطور که در گذشته بارها اتفاق افتاده، کاهش قیمت بیت‌کوین با چرخش سرمایه‌گذاران به سمت آلت‌کوین‌ها همراه بوده و شاخص فصل آلت‌کوین (Altseason) کوین تلگراف، مارکتس پرو نشان می‌دهد که شرایط فعلی بازار مشابه شرایط مشاهده شده در گذشته است که در آن آلت‌کوین‌ها عملکرد بهتری نسبت به این ارز بزرگ بازار داشته‌اند.

آلت کوین
شاخص فصل آلت‌کوین

در ادامه برخی آلت‌کوین‌ها را بررسی می‌کنیم که در چند هفته گذشته به طور مداوم در حال رشد بوده‌اند.

آوالانچ (AVAX)

آوالانچ یک پروتکل بلاک‌چین لایه یک است که در طول سال 2021 با رشد پروژه‌های NFT و مالی غیر متمرکزش (دیفای) محبوبیت پیدا کرده که تا حدی به دلیل تراکنش پایین این پروتکل و جذب کاربران و نقدینگی از اتریوم بوده است.

شاخص VORTECS™ از کوین تلگراف مارکتس پرو در 5 نوامبر و قبل از شروع افزایش قیمت AVAX، شروع به شناسایی چشم‌انداز صعودی آن کرد.

آوالانچ
شاخص VORTECS و قیمت AVAX 

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، شاخص VORTECS برای AVAX  در 5 نوامبر شروع به افزایش کرد و دو هفته بعد با شروع افزایش 54.76 درصدی قیمت این توکن، به عدد 83 رسید.

افزایش قیمت AVAX  در حالی رخ داده که ارزش کل دارایی‌های دیفای قفل شده در شبکه آوالانچ به بالاترین حد خود رسیده  و صرافی  Binance.US اعلام کرد که می‌خواهد این توکن را فهرست کند.

انجین کوین (ENJ)

انجین پروتکلی است که بر روی شبکه اتریوم فعالیت می‌کند و بر ایجاد محصولات بازی مبتنی بر بلاک‌چین و توکن‌های NFT تمرکز دارد.

داده‌های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که قیمت ENJ  از زمان رسیدن به کف 1.19 دلار در 29 سپتامبر 213.5 درصد افزایش داشته و در 19 نوامبر با افزایش 92 درصدی حجم معاملات 24 ساعته آن (1.57 میلیارد دلار) به سطح 3.74 دلار رسیده است.

انجین کوین
نمودار 4 ساعته قیمت انجین کوین

افزایش قابل توجه قیمت ENJ در ماه نوامبر در حالی رخ می‌دهد که اکوسیستم انجین قصد دارد از طریق وام جمعی یک اسلات پاراچین پولکادات را برای پروژه متاورس بین زنجیره‌ای خود یعنی افینیتی (Efinity)، به دست آورد.

الرُند (EGLD)

اِلرُند یک پروتکل بلاک‌چین است که هدفش تبدیل شدن به اکوسیستم فناوری برای ” اینترنت جدید” است و از فناوری شاردینگ استفاده می‌کند تا شبکه خود را قادر به پردازش 15000 تراکنش در ثانیه با متوسط کارمزد 0.001 دلار کند.

شاخص VORTECS در 12 نوامبر و قبل از افزایش اخیر قیمت EGLD، شروع به شناسایی چشم‌انداز صعودی آن کرد.

الرند
شاخص VORTECS و قیمت EGLD

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده، شاخص VORTECS برای EGLD در 12 نوامبر شروع به افزایش کرد و حدود 108 ساعت قبل از این که قیمت آن رشد 30.27 درصدی خود را شروع کند به عدد 76 رسید.

روند صعودی EGLD  با راه‌اندازی رسمی صرافی غیرمتمرکز مایار(Maiar) به همراه برنامه تشویقی نقدینگی 1.29 میلیون دلاری (که برای کمک به جذب کاربران و نقدینگی برای اکوسیستم دیفای آن طراحی شده) شتاب بیشتری گرفت.

در زمان نگارش این مطلب، ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری در حدود 2.60 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت‌کوین 42.4 درصد بود.   

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.