در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شیباریوم چیست؟ آغاز فعالیت نهنگ ها برای خرید شیبا

0 753

انجمن شیبا اینو به طور رسمی پورتال ” Join Shibarium” را راه اندازی کرد که آخرین مرحله از فرایند توسعه شبکه لایه دو شیباریوم (Shibarium) است. پورتال شیباریوم  به عنوان دروازه ای برای همه طرفداران و کارآفرینان علاقه مند به همکاری با شیبا اینو عمل خواهد کرد.
شیبا اینو چیست و چه تفاوتی با دوج کوین دارد؟

نکات مهم درباره پورتال شیباریوم

  • شیتوشی کوساما، توسعه دهنده اصلی شیبا اینو، در 26 فوریه 2023 پورتال “Join Shibarium” را راه اندازی کرد.
  • شیباریوم اولین راه حل مقیاس پذیری لایه دو در شبکه اتریوم است که تیم توسعه شیبا اینو آن را توسعه داده است.
  • شیباریوم برای گردآوری پروژه های علاقه مند به ایجاد برنامه های خود برای کاربران شیبا اینو با هزینه های پایین گس و توان بالا طراحی شده است.
  • از 26 فوریه، توسعه دهندگان وب 3.0، کارآفرینان، سرمایه گذاران، اعتبارسنج ها و سازندگان محتوا می توانند برای تست شیباریوم و مطالعه مستندات آن به پورتال شیباریوم ملحق شوند.

نسخه بتا شیباریوم ممکن است در هفته های آتی راه اندازی شود، در حالی که انتظار می رود نسخه اصلی آن در اوایل سه ماهه دوم سال 2023 عرضه شود.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

شیباریوم چیست؟

مانند تمام شبکه های لایه دو بزرگ، شیباریوم برای پردازش بخشی از تراکنش ها در خارج از شبکه اتریوم و به منظور کاهش بار تراکنش ها در این شبکه طراحی شده است. بُن شیباسواپ (BONE) ارز مورد استفاده برای پرداخت هزینه های گس در شیباریوم خواهد بود. 20 میلیون توکن BONE برای پاداش دادن به اعتبارسنج ها و نمایندگان در شبکه شیباریوم رزرو خواهد شد.
تفاوت بلاک چین لایه یک و لایه دو چیست؟

شیباریوم برخلاف پالیگان، با اعتبارسنج هیمدال (Heimdall) و تولید کننده بلاک بُور (Bor) کار خواهد کرد. هیمدال یک نرم افزار اعتبارسنجی متن باز است که از آن در شبکه‌های بلاکچین مختلف استفاده می شود. هیمدال بر روی موتور اجماع تِندرمینت (Tendermint) ایجاد خواهد شد، در حالی که بُور با ماشین مجازی اتریوم کاملا سازگار خواهد بود.
پالیگان چیست؟ چگونه می تواند مشکل مقیاس پذیری اتریوم را بر طرف کند؟

کاربران شیباریوم برای تبدیل شدن به اعتبارسنج شبکه باید حداقل 10000 توکن BONE  را قفل کنند. کاربرانی که تمایل به پشتیبانی از شبکه را دارند، ولی نمی خواهند خودشان یک نود را اجرا کنند، می توانند توکن های خود را به نمایندگان واگذار کنند.

پورتال Join Shibarium

پورتال تازه راه اندازی شده “Join Shibarium” از شش نوع مشارکت کننده دعوت به همکاری می کند. این پورتال از توسعه دهندگان وب 3.0 و وب 4.0 برای ایجاد اپلیکیشن ها در بلاک چین شیباریوم استقبال می کند. کارآفرینان حوزه ارز رمزنگاری می توانند پروژه های خود را به این بلاک چین منتقل کنند. فرایند ثبت نام از اعتبارسنج ها و نمایندگان نیز در حال انجام است.

شیباریوم
نمایی از پورتال Join Shibarium

همچنین، همه کسب و کارهایی که علاقه مند به پذیرفتن شیبا اینو برای پرداخت ها هستند (که با یک شبکه لایه دو فعال آسان تر خواهد شد) می توانند از طریق پورتال “Join Shibarium” درخواست دهند. تولید کنندگان محتوا و مدیران کسب و کارها می توانند درخواست های خود را ارسال کنند و به توسعه و پیشرفت بازاریابی شیباریوم بپیوندند.

تاثیر شیباریوم بر توکن های SHIB و BONE  

مطمئنا، راه اندازی شیباریوم نقطه عطفی برای همه توکن های موجود در شبکه شیبا اینو خواهد بود. شیباریوم برای توکن SHIB یک کاتالیزور بزرگ جهت پذیرش گسترده آن خواهد بود. از آنجایی که شیباریوم از توکن BONE برای هزینه های گس استفاده می کند، راه اندازی این پلتفرم لایه دو دستاورد بزرگی برای توکنومیک این توکن خواهد بود.

توسعه دهندگان شیبا اینو تاکید کردند که تمام دارایی های لازم برای تست نسخه بتا شیباریوم به صورت رایگان در دسترس خواهند بود و هر گونه پیشنهادی برای خرید توکن های آزمایشی باید کلاهبرداری در نظر گرفته شود.

انتقال شیبا اینو توسط نهنگ ها

براساس داده های اتراسکن (Etherscan)، دو نهنگ در ساعات ابتدایی امروز (دوم مارس) تعداد زیادی توکن SHIB را خریداری کرده و به کیف پول های خود انتقال داده اند. این تراکنش ها از صرافی های بزرگ بایننس و کوکوین انجام شده اند. در اولین تراکنش در مجموع 3,999,499,999 و در تراکنش دوم 8,850,930,915 توکن انتقال داده شده است.

البته، ورودی کیف پول دوم در شبانه روز گذشته بیش از 90 میلیارد توکن شیبا بوده و تراکنش های آن از سه صرافی کوین بیس، بایننس و اوکی ایکس انجام شده اند. دارنده این کیف پول پس از دریافت هر تراکنش، آنها را به کیف پول دیگری انتقال داده است.

دارنده کیف پول اول علاوه بر خرید 4 میلیارد توکن از صرافی کوکوین، سه خرید دیگر با همین مقدار در 24 ساعت گذشته انجام داده است.

شیبا اینو
تراکنش های بزرگ شیبا اینو

افزایش پذیرش شیبا اینو با بایننس

پیش از این U.Today گزارش داده بود که به دلیل همکاری اخیر صرافی باینس و سرویس ” Binance Pay” آن، رستوران فست فود “Wendy’s” و بیش از 600 فروشگاه و ارائه دهنده خدمات در ایالت جورجیا،  شیبا اینو و برخی دیگر از ارزهای رمزنگاری را برای پرداخت ها می پذیرند. این ارائه دهندگان خدمات شامل هتل های بزرگ، رستوران ها و سوپر مارکت ها می شوند.

 Binance Pay با CityPay.io همکاری می کند. CityPay.io پلتفرمی است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا محصولات و خدمات خود را با ارزهای رمزنگاری مبادله کنند.

کلاهبرداران شیباریوم در تلاش برای دسترسی به کیف پول کاربران

کاربر توییتر با نام “SHIBARMY CANADA” و حساب @Dezaxe پیامی را در توییتر منتشر کرد تا به جامعه شیبا اینو در مورد یک وب سایت جدید کلاهبرداری شیباریوم (Shibarium) هشدار دهد.

“SHIBARMY CANADA” در توییتی اعلام کرد که با یک وب سایت کلاهبرداری شیباریوم مواجه شده که از کاربران می خواهد کیف پول های خود را به آن متصل کنند. این کاربر هشدار داد که افرادی که این کار را انجام داده اند، احتمالا تمام دارایی های رمزنگاری خود را از دست داده اند و همچنین اظهار داشت که کاربران شیبا باید منتظر اعلام کانال های رسمی در مورد راه اندازی پلتفرم شیباریوم باشند.

در حال حاضر، تنها کانال های رسمی برای انتشار اخبار مربوط به پلتفرم شیباریوم، حساب توییتر توسعه دهنده اصلی شیبا اینو (شیتوشی کوساما -Shytoshi Kusama) و گروه تلگرامی وی به نام “All Things Shibarium” هستند.

شیباریوم
برخی افراد وب سایت جعلی شیباریوم را راه اندازی کرده اند. پلتفرم شیباریوم هنوز راه اندازی نشده، اگر کیف پول خود را به این وب سایت جعلی متصل کنید، تمام دارایی های خود را از دست خواهید داد.
منتظر اعلامیه های رسمی  از کانال های رسمی باشید. مراقب باشید در دام کلاهبرداران نیفتید.

وقتی از @Dezaxe درباره تاخیر انتشار این هشدار انتقاد شد، وی یادآور شد که در تلاش است تا به صورت داوطلب به مردم کمک کند. این کاربر توییتر گفت که تیم شیبا اینو قبلا یک تیم امنیتی کامل داشت که وظیفه اعضای آن جستجوی تمام وقت در وب برای پیدا کردن کلاهبرداری های مربوط به شیبا بود. اما شیتوشی کوساما همه آنها را اخراج کرد.

پیش از این، خبرگزاری “U.Today” در مورد کلاهبردارانی که توکن BLUR جعلی ایجاد کرده و با آن از طریق کوین بیس و دیگر پلتفرم های معروف و معتبر ایردراپ کرده بودند، گزارشی منتشر کرده بود. یک پروژه شیباریوم جعلی نیز کشف شد که هدف آن سرقت ارزهای رمزنگاری کاربران قبل از راه اندازی پلتفرم لایه دو شیباریوم برای شبکه شیبا اینو بود. 

منبع u.today u.today u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.