در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

استراتژی میانگین هزینه دلاری (DCA) چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد

0 577

بسیاری از علاقه مندان به ارز رمزنگاری شروع به سرمایه گذاری در این بازار می کنند، در حالی که از استراتژی های سرمایه گذاری استفاده نمی کنند. لازم به ذکر است که داشتن برنامه برای سرمایه گذاری اهمیت زیادی دارد. با پایبند بودن به یک استراتژی، می توانید به اهداف خود برسید و کم تر در معرض نوسانات بالای بازار ارز رمزنگاری قرار بگیرید.

هر شخصی استراتژی های مخصوص خود را برای سرمایه گذاری دارد و با استراتژی های افراد دیگر تفاوت دارند. از این گذشته، افراد مطابق با اهداف مالی خود، استراتژی خود را انتخاب می کنند. بسیاری از افراد روش میانگین هزینه دلاری (DCA) را برای سرمایه گذاری ترجیح می دهند.

 برای کاهش تاثیر نوسانات، سرمایه گذاران با استفاده از استراتژی میانگین هزینه دلاری (DCA)، مبلغ سرمایه گذاری را به بخش های مساوی تقسیم کرده و در فواصل زمانی معینی در دارایی مورد نظر خود سرمایه گذاری می کنند. در این مطلب این استراتژی و مزایای آن را به تفصیل شرح خواهیم داد. 

میانگین هزینه دلاری چیست؟

سرمایه گذاران از میانگین هزینه دلاری برای سرمایه گذاری در دارایی ها استفاده می کنند. شما نیز می توانید از این استراتژی علاوه بر بازار ارزهای رمزنگاری در بازارهای سهام، کالاها یا اوراق قرضه استفاده کنید. دارایی مورد سرمایه گذاری مهم نیست، این استراتژی آن قدر ساده است که می توانید آن را در هر بازاری اعمال کنید.

در میانگین هزینه دلاری، سرمایه گذار سرمایه خود را به بخش های مساوی تقسیم می کند و آن را در فواصل زمانی منظم (مثلا، هفته ای یک بار، هر ماه یک بار، هرسه ماه یک بار و غیره) در دارایی مورد نظرش سرمایه گذاری می کند. سرمایه گذار با این کار می تواند نظارت بیشتری بر سرمایه گذاری خود داشته باشد و موقعیت خود را ارزیابی کند. معامله گران با کمک این استراتژی، احساسات را از تصمیم گیری های معاملاتی خود حذف می کنند و میانگین هزینه خرید خود را کاهش می دهند.

نظریه پشت استراتژی میانگین هزینه دلاری این است که قیمت یک دارایی به مرور زمان افزایش می یابد. با خرید در فواصل منظم، شما هنگامی که قیمت بالا یا پایین است، سرمایه گذاری می کنید. تمام خریدهای صورت گرفته منجر به یک میانگین قیمت خرید می شوند که باید کمتر از قیمت دارایی باشد.

میانگین هزینه دلاری در بازار ارز رمزنگاری

میانگین هزینه دلاری یک استراتژی محبوب در بازار ارزهای رمزنگاری است. کسانی که در سال های اخیر در فواصل زمانی منظم بیت کوین خریداری کرده اند، میانگین قیمت خرید بسیار پایینی دارند. بازار ارز رمزنگاری یک بازار نوپا است و بسیاری از مردم انتظارات زیادی از آن در آینده دارند. با این وجود، تضمین نمی شود که میانگین هزینه دلاری در بیت کوین، اکنون به نسبت همان چند سال بازده داشته باشد. بنابراین، قبل از شروع سرمایه گذاری، کاملا تحقیق کنید.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

از آنجایی که فناوری بلاک چین و ارزهای رمزنگاری هنوز نوآوری های نسبتا جدید هستند، می توانند در آینده بیشتر رشد کنند و سودهای قابل توجهی به همراه داشته باشند. کافی است که بازار به توسعه و پیشرفت خود ادامه دهد و پذیرش ارزهای رمزنگاری بیشتر از پیش افزایش یابد. همچنین، سرمایه گذار باید به دارایی مورد نظر خود که قصد دارد از طریق میانگین هزینه دلاری در آن سرمایه گذاری کند، اطمینان داشته باشد.
بلاک چین چیست؟ یک راهنمای کامل برای مبتدیان

چگونه سرمایه گذاری را با این استراتژی شروع کنیم؟

دانستن این که میانگین هزینه دلاری چگونه کار می کند، خوب است، اما مهم تر از همه استفاده از آن در سرمایه گذاری ها است. رایج ترین روش برای اعمال میانگین هزینه دلاری این است که هر ماه مبلغ معینی پول در یک دارایی سرمایه گذاری کنید. زیرا اکثر افراد بخشی از حقوق خود را وارد بازار می کنند و حقوق آنها در یک روز مشخص به حسابشان واریز می شود.

میانگین هزینه دلاری

برای استراتژی میانگین هزینه دلاری ارزی را انتخاب کنید که پایدار باشد و پتانسیل رشد در آینده را داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین یا اتریوم را انتخاب می کنند، زیرا آنها با ثبات ترین پروژه های رمزنگاری در نظر گرفته می شوند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

علاوه بر این که چه مقدار و چند وقت یکبار می خواهید سرمایه گذاری کنید، تصمیم گیری در مورد نحوه انجام این کار نیز مهم است. می توانید این کار را به صورت دستی یا خودکار انجام دهید. با انتخاب پلتفرمی که بتواند به طور خودکار برای شما سرمایه گذاری کند، می توانید به راحتی از این استراتژی استفاده کنید. بنابراین، می توانید تعداد کوین ها را در پرتفوی خود افزایش دهید. فقط توجه داشته باشید که افزایش تعداد کوین ها به معنای سود بیشتر نیست. چون زمانی که بازار نزولی می شود، قیمت ارزهای شما کاهش می یابد.

بسیاری از مردم معتقدند که میانگین هزینه دلاری برای کسب سودهای کلان مناسب نیست، اما این نظر ممکن است درست نباشد. هنگامی که فرد به میانگین قیمت خرید فکر می کند، اغلب میانگین قیمت خرید صرافی را در نظر دارد، اما اصلا اینطور نیست. اگر در یک زمان مشخص سرمایه گذاری کنید و قیمت در همان زمان اصلاح شود، میانگین قیمت خرید می تواند بسیار پایین باشد.

سرمایه گذاران با تجربه از DCA استفاده می کنند

حتی سرمایه گذاران با تجربه از استراتژی میانگین هزینه دلاری برای ورود مناسب به بازار ارز رمزنگاری استفاده می کنند. دلیل آن این است که آنها می دانند که تخمین کف و سقف قیمت بسیار دشوار است. 

با این حال، معامله گران و سرمایه گذاران با تجربه مبلغ مشخصی را در یک روز خاص از ماه سرمایه گذاری نمی کنند، بلکه از اصلاح قیمت به عنوان سیگنال خرید استفاده می کنند. این روش میانگین هزینه دلاری بسیار انعطاف پذیرتر است، اما احساسات را در معامله دخیل می کند. اگر می خواهید از این استراتژی استفاده کنید، مهم است که از فومو (ترس از دست دادن) اجتناب کنید.
فومو(FOMO) چیست؟ چرا فرصت خرید بیت کوین از دست می رود؟

استراتژی میانگین هزینه دلاری به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا به روشی مشابه سرمایه گذاران باتجربه سرمایه گذاری کنند، البته اگر این روش به خوبی اجرا شود. حتی برای سرمایه گذارانی که دانش کمی دارند یا وقت کافی  ندارند، این روش می تواند بسیار مفید باشد. اگر از قبل برای سرمایه گذاری برنامه ریزی کرده باشید و به آن عمل کنید، می توانید به اهداف مالی خود برسید.

مزایای میانگین هزینه دلاری برای سرمایه گذاران

استفاده از روش میانگین هزینه دلاری چندین مزیت برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال دارد. با این روش کم تر تحت تاثیر احساسات خود قرار می گیرید. از آنجایی که بازار ارز رمزنگاری نوسانات بسیار زیادی دارد، احساسات به سرعت از صعودی به نزولی و بالعکس تغییر می کنند. با توجه نکردن به قیمت ارز رمزنگاری و داشتن چشم انداز بلند مدت، می توانید احساسات را از معاملات خود حذف کنید.

علاوه بر این، میانگین هزینه دلاری یک استراتژی بسیار ساده است که هم سرمایه گذاران مبتدی و هم پیشرفته می توانند از آن استفاده کنند. این استراتژی نیازی به دانش یا زمان ندارد. امکان اجرای خودکار میانگین هزینه دلاری در صرافی های مختلف، این روش را هم از نظر فنی و هم از نظر ذهنی آسان می کند.

چه زمانی باید میانگین هزینه دلاری را متوقف کرد؟

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما در واقع هرگز نباید میانگین هزینه دلاری را متوقف کنید. از این روش اغلب در زمان سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری استفاده می شود، اما می توانید از آن در هنگام فروش دارایی های خود استفاده کنید. می توانید در فواصل زمانی معینی مقدار مشخصی از ارزهای خود را بفروشید.

اگر می خواهید از میانگین هزینه دلاری برای افزایش حقوق بازنشستگی استفاده کنید، می توانید تا زمان بازنشسته شدن مبلغ معینی را در فواصل زمانی منظم سرمایه گذاری کنید. فرقی نمی کند برای چه هدفی (بازنشستگی یا سرمایه گذاری کوتاه مدت) از این روش استفاده می کنید، همیشه قبل از شروع برنامه ریزی کنید و تا آخر به آن پایبند باشید.

آیا این استراتژی امن است؟

میانگین هزینه دلاری روشی نسبتا مطمئن برای سرمایه گذاری است، اما همیشه باید مراقب بود و برخی جوانب را در نظر گرفت. در هر صورت، این استراتژی سرمایه گذاری مناسب سرمایه گذاران بلندمدت است. با این حال، از آنجایی که بازار هر لحظه تغییر می کند، این استراتژی ممکن است در بلند مدت پربازده نباشد.

با وجود این واقعیت که شما به روشی نسبتا مطمئن سرمایه گذاری می کنید، هیچ تضمینی برای بازده مثبت وجود ندارد. همیشه باید در نظر داشته باشید که امکان از دست دادن سرمایه وجود دارد، پس سرمایه ای را وارد بازار کنید که از دست دادن آن لطمه ای به زندگی شما وارد نمی کند. همچنین، قبل از سرمایه گذاری، ابتدا خودتان در مورد پروژه مورد نظر تحقیق کنید تا از اعتبار و پتانسیل رشد آن مطمئن شوید.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.