در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

واکنش مثبت بازار ارز رمزنگاری و بازارهای سهام به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو

0 828

قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه قبل از انتشار اعلامیه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ، 2 درصد و بعد از آن بیش از 10 درصد افزایش یافت.

بیت کوین
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

بسیاری از بحث ها در بازار ارزهای رمزنگاری و بازارهای مالی سنتی حول محور تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره بود و همانطور که انتظار می رفت آن را 0.75 درصد افزایش داد.

نمودار نقطه ای فدرال رزرو که پیش بینی هر یک از مقامات این نهاد برای نرخ بهره است، نشان می دهد که این نرخ تا پایان سال 2023 به 3.5 درصد افزایش خواهد یافت. فدرال رزرو تا پایان سال جاری میلادی سه جلسه دیگر (سپتامبر، نوامبر و دسامبر) برگزار خواهد کرد.

در بازارهای سهام، شاخص S&P 500 و نزدک به ترتیب 1.34 و 2.44 درصد افزایش یافتند، چون سرمایه گذاران افزایش نرخ بهره را مثبت ارزیابی کردند.

قیمت اتریوم نیز در این روز 16 درصد افزایش یافت که تا حدی به دلیل تصمیم گیری در مورد نرخ بهره بود. در ضمن، بلاک چین اتریوم دو روز زودتر از زمان مورد انتظار، “shadow fork” یا تست نرم افزار را با موفقیت اجرا کرد. این تست اتریوم را یک قدم به انتقال از اثبات کار به اثبات سهام نزدیک تر می کند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

“shadow fork” به کپی داده ها از شبکه اصلی اتریوم، به یک شبکه آزمایشی اشاره دارد و هدف از راه‌اندازی آن، آزمایش فرضیه‌های توسعه دهندگان و همچنین تست استرس شبکه اصلی است.

اتریوم
نمودار یک ساعته اتریوم

آلت کوین ها نیز در روز چهارشنبه افزایش قیمت داشتند. پالیگان 9.3 درصد و سولانا 5 درصد رشد کردند.
سولانا چیست؟ آنچه باید درباره این شبکه و توکن SOL بدانید

رشد بیت کوین با افزایش نرخ بهره 

قیمت بیت کوین پس از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به سطح های بالاتر افزایش یافت. با توجه به افزایش 0.75 درصدی  نرخ بهره در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال، بیانیه فدرال رزرو در 4 مه در مورد حجم ترازنامه خود قابل توجه است.

فدرال رزرو در آن زمان اعلام کرد:

قصد داریم حجم ترازنامه خود را به تدریج و به صورت برنامه ریزی شده کاهش دهیم و اجازه دهیم دارایی های اوراق بهادار با سقف ماهانه از ترازنامه خارج شوند.

سقف ماهانه 30 میلیارد دلار برای اوراق خزانه داری و 17.5 میلیارد دلار برای اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن بود. براساس یک تفسیر از بیانیه فدرال رزرو، ترازنامه فدرال رزرو هر ماه باید 47.5 میلیارد دلار کاهش یابد. اما نمودار زیر نشان می دهد که این مقدار کاهش نیافته، چون حجم آن در حدود 8.9 تریلیون دلار باقی مانده است.

نرخ بهره
حجم ترازنامه مالی فدرال رزرو

علاوه بر این، مبلغ 47.5 میلیارد دلار یک سقف است و نه هدف، بنابراین کاهش ترازنامه زمانی رخ می دهد که اوراق خزانه داری به طور کامل سررسید شده باشند و متعاقبا از ترازنامه خارج شوند. سرمایه گذاران ممکن است اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، را در نظر بگیرند:

تصمیم گیری در مورد ترازنامه براساس اهداف حداکثر اشتغال و ثبات قیمت انجام می شود. در این راستا، آماده خواهیم بود تا هر یک از بخش های رویکرد خود را با توجه پیشرفت های مالی و اقتصادی تعدیل کنیم.

هدف نهایی فدرال رزرو ثبات قیمت و حداکثر اشتغال است، اما این نهاد باید سرعت و نحوه دستیابی به این اهداف را نیز تعیین کند. سیاست های فدرال رزرو بر دارایی های پرریسک مانند سهام و ارزهای رمزنگاری تاثیر می گذارد. نمودار زیر نشان می دهد که همبستگی بالایی بین بیت کوین و S&P 500 و نزدک وجود دارد.

بیت کوین
نمودار بیت کوین

از نظر تکنیکال، افزایش قیمت بیت کوین همراه با افزایش قابل توجه شاخص قدرت نسبتی به عدد 56 رخ داده که نشان دهنده تداوم حرکت صعودی است.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.