در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سطح های مهم قیمتی بیت کوین که باید زیر نظر گرفت

0 898

قیمت بیت کوین در تاریخ 10 آوریل برای اولین بار پس از حدود یک ماه به بالای سطح 61000 دلار رسید. بعد از این شکست و با بازگشت خوش بینی به بازار، معامله گران شروع به بررسی سطح های حمایت و مقاومت جدید کردند.

در کوتاه مدت، علاوه بر بالاترین رکورد به ثبت رسیده در 61800 دلار، سه سطح کلیدی 61188، 58387 و 53000 دلار را نیز باید زیر نظر گرفت.

بیت کوین
دفتر سفارش بیت کوین

تا زمانی که قیمت در بالای سطح 58387 دلار باقی بماند و روندهای صعودی به تلاش خود برای شکست به بالای سطح 61188 ادامه دهند، احتمالا شاهد رکورد جدیدی در آینده نزدیک خواهیم بود.

معامله گران پیش بینی می کنند که اگر بیت کوین به یک رکورد جدید برسد، بازار آلت کوین ها روند کاهشی خواهد داشت. این روند حداقل تا زمانی که بیت کوین به یک سقف جدید برسد و پس از آن متوقف شود، ادامه خواهد داشت.

تبدیل سطح 58000 دلار به حمایت برای افزایش بیشتر قیمت مهم است

به گفته یک معامله گر با نام مستعار “Rekt capital”، تثبیت 58000 دلار به عنوان یک منطقه حمایت برای دستیابی بیت کوین به رکورد جدید در روزهای آینده، اهمیت زیادی دارد.

همان طور که نمودار نشان می دهد، سطح 58000 دلار یک منطقه مهم محسوب می شود، چون اوج صعود اولیه قیمت بیت کوین قبل از رسیدن به سطح مقاومت 60000 دلار در اواسط فوریه است.

قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در تحلیل تکنیکال، تثبیت قیمت یک دارایی در بالای اوج قبلی یک سیگنال بسیار صعودی در نظر گرفته می شود. معامله گر فوق خاطر نشان کرد:

بیت کوین توانست منطقه قرمز را حفظ کند، اگرچه از منطقه نارنجی اصلاح شد. در حقیقت، اصلاح از منطقه نارنجی در حال حاضر ضعیف تر شده و بیت کوین در حال فشار آوردن در بالای قسمت نارنجی (سطح 58000 دلار) است. تبدیل نارنجی به یک منطقه حمایت باعث می شود تا بیت کوین به یک رکورد جدید نزدیک تر شود.

رائول پال، مدیر عامل شرکت “Global Macro Investor”، تاکید کرد که دیدگاه کلان نسبت به بیت کوین همچنان مثبت است.

پال همچنین گفت که بیت کوین به بالای یک منطقه سه ماهه شکست. این نشان می دهد که تکنیکال آن در حال بازیابی و قوی شدن است:

شکست یک منطقه سه ماهه و یک گُوِه اهمیت ویژه ای دارد. این باید یک حرکت قدرتمند صعودی ایجاد کند. 

یک معامله گر مشتقات ارز رمزنگاری با نام “Cactus” افزود که تجزیه و تحلیل های زنجیره ای قوی تر از همیشه هستند و ما شاهد بیشترین میزان خروجی بیت کوین از صرافی ها هستیم. این نشان  می دهد که سرمایه گذاران بزرگ مشغول خرید و انباشت این ارز هستند. از طرفی، سطح قیمت بسته شده در نمودار ماهانه قبلی، اکنون حمایت شده است و احتمالا نمودار هفتگی در بالاترین سطح بسته خواهد شد.

بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

هنگام صعود بیت کوین مراقب راکد ماندن آلت کوین باشید

برخی از معامله گران پیش بینی می کنند که اگر بیت کوین بار دیگر وارد منطقه کشف قیمت شود، بازار آلت کوین ها راکد خواهد شد.

یک معامله گر با نام مستعار “Kaleo” گفت وقتی که بیت کوین بیشترین حجم معاملات بازار را به خود اختصاص می دهد، آلت کوین ها تقریبا روند صعودی ندارند. او توضیح داد:

هنگامی که بیت کوین در آستانه کشف قیمت است، تازه واردان باید در ورود به بازار آلت کوین ها احتیاط کنند. سودهای حاصل از آلت کوین ها به سمت بازار بیت کوین روانه می شوند. این بدان معنا نیست که قیمت دلاری آنها افزایش نخواهد یافت. بلکه قیمت آنها افزایش خواهد داشت، اما به اندازه بیت کوین نخواهد بود.

در کوتاه مدت، اگر بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، عملکرد بهتری نسبت به آلت کوین ها خواهد داشت. تنها با اصلاح قیمت بیت کوین از سقف های جدید و نوسان در یک منطقه جدید، روند صعودی آلت کوین ها شروع می شود.

احتمال رسیدن قیمت اتریوم به سطح 10000 دلار تا پایان 2021

به گفته اسکات ملکر (یک معامله گر حرفه ای) پتانسیل صعودی فوق العاده اتریوم می تواند بیت کوین را در سال جاری تحت الشعاع قرار دهد.

ملکر اصلاح بیت کوین و دوره نوسان آن در یک منطقه محدود را برای اتریوم صعودی قلمداد می کند. او همچنین رسیدن اتریوم به رکورد جدید در روند صعودی اخیر و عملکرد عالی آن را مهم ترین عامل در صعودی شدن بازار آلت کوین ها می داند.

ملکر فاش کرد که در چند ماه گذشته استراتژی متوسط هزینه دلاری خود را از بیت کوین به اتریوم تغییر داده تا از پتانسیل صعودی این ارز استفاده کند.

ملکر پیش بینی کرد که قیمت اتریوم تا پایان سال 2021 به سطح 10000 دلار خواهد رسید:

نمی دانم چرا این نظر را باور نمی کنند. در واقع کمتر از 5 برابر از سطح فعلی قیمت است. بیت کوین در سال گذشته تقریبا سه بار این کار را کرد.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.