در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

10 نهنگ بزرگ اتریوم در حال انباشت؛افزایش قیمت اتریوم

0 550

10 تا از بزرگ ترین نهنگ های اتریوم تقریبا 10 میلیارد دلار از این ارز را انباشت کرده اند، اما رفتار سرمایه گذاری آنها نشان می دهد که برخی هنوز مشتاق خرید و انباشت آن هستند.

بررسی رفتار نهنگ های اتریوم

آخرین یافته های کووالنت در خبرنامه دو هفته ای کوین تلگراف کانسالتینگ، آناتومی نهنگ های اتریوم را بررسی می کند. داده ها نشان می دهند که فقط 10 نهنگ بزرگ به طور مداوم تقریبا 5 میلیون اتریوم را در کیف پول های خود دارند که بزرگ ترین آنها بیش از 25 درصد را انباشت کرده است. آدرس کیف پول بزرگ ترین نهنگ دقیقا مانند هفت نهنگ دیگر در این رتبه بندی، نسبتا جدید است، چون آنها از سال 2019 شروع به خرید کرده اند.

جدای از مقدار اتریومی که نهنگ ها نگهداری می کنند، ویژگی بارز دیگر این گروه الگوی رفتار سرمایه گذاری آنهاست: دارایی های آنها و احتمالا خود اکوسیستم برای طولانی مدت هستند. نه نهنگ ها بخش زیادی از دارایی های اتریوم خود را از زمان فعال شدن آدرس خود فروخته اند و نه با آنها معامله ای انجام داده اند. نکته جالب این که، 4 تا از این 10 نهنگ در سال گذشته اتریوم خریداری کرده اند.

نهنگ اتریوم

بزرگ ترین نهنگ ها از نظر ارزش کل دارایی های نگهداری شده، الگوی متفاوتی را نشان می دهند، چون 9 تا از این 10 نهنگ بزرگ، اتریوم و توکن های ERC-20 را در کیف پول های خود نگهداری می کنند و از سال 2017 تاکنون به طور فعال در حال انجام معامله هستند. آنها همچنین در پرتفوی بزرگ خود، دارایی هایی نظیر یونی سواپ، رپد بیت کوین و بایننس کوین دارند.

این خبرنامه همچنین هزینه های گس در وان اینچ نسخه 3 و یونی سواپ نسخه 2 را پیش از راه اندازی نسخه 3 یونی سواپ تجزیه و تحلیل کرد. با نگاهی به کارآیی، هزینه گس در یونی سواپ به طور متوسط 0.8 درصد ارزش معامله را تشکیل می دهد، در حالی که کاربران وان اینچ به طور متوسط فقط 0.3 درصد پرداخت می کنند. 

حقایق و ارقام

در 9 معامله جذب سرمایه در دو هفته گذشته تقریبا 431 میلیون دلار سرمایه جذب شد که 76 درصد از آن به توکن های بازی و NFT اختصاص یافت و بار دیگر ثابت شد که پدیده NFT واقعی است. 

با توجه به روندهای داغ در بازار وابسته به موسسات، بانک های بزرگ خدمات دارایی های دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می دهند. مورگان استنلی درخواستی ثبت کرده تا  امکان سرمایه گذاری روی بیت کوین را برای مشتریان بزرگش فراهم کند. در حالی که گلدمن ساکس با اعلام راه اندازی محصولات دارایی دیجیتال در سه ماه دوم سال 2021 از این روند حمایت می کند.

ابزارهای سرمایه گذاری دارایی دیجیتال در حال رقابت هستند. در حالی که گری اسکیل 100 درصد تضمین داده که بزرگ ترین صندوق ارز رمزنگاری خود را به یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) می کند، CoinShares  و 3iQ (به ترتیب دومین و سومین مدیران دارایی های دیجیتال) برای راه اندازی ETF بیت کوین با یکدیگر متحد شده اند.

محصولات کم نظیر زیادی نیز رونمایی شده اند از جمله : قراردادهای آتی جدید میکرو بیت کوین توسط CME، محصولات قابل معامله در بورس لایت کوین توسط CoinShares و همچنین ابزار سرمایه گذاری برای محصولات دیجیتال “منحصر به فرد” مانند کارهای هنری توسط NFT اینوستمنتس.

طی دو هفته گذشته پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی تسریع شده، اگرچه بانک ها مرکزی در مراحل مختلف نقشه راه خود برای اجرای کامل این طرح هستند.  چین اولین آزمایش برون مرزی خود را با یوان دیجیتال انجام داد، اگرچه ارز دیجیتال بانک مرکزی کارائیب شرقی با نام دی کش (DCash) از آن پیشی گرفت. سوئد و ژاپن نیز در حال اجرای آزمایشی مراحل مختلف ارزهای دیجیتال خود هستند. بانک مرکزی روسیه نیز برنامه های خود را برای راه اندازی روبل دیجیتال در سال 2023 اعلام کرده است.

بررسی قیمت اتریوم

کاهش قیمت اتریوم در تاریخ 7 آوریل در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1933 دلار) متوقف شد. این نشان می دهد که خریداران در کاهش قیمت به سطح های پایین اقدام به خرید و انباشت می کنند. قیمت در 8 آوریل جهش قوی داشت و به بالای سطح مقاومت 2040.77 دلار رسید.

اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

روندهای صعودی موفق شدند قیمت را به بالای رکورد قبلی در 2150 دلار برسانند. اگر آنها بتوانند قیمت را در بالای این سطح نگه دارند، اتریوم می تواند روند صعودی خود را ادامه دهد و هدف بعدی آن سطح 2618.14 دلار خواهد بود.

با این حال، روندهای نزولی به راحتی تسلیم  نخواهند شد. آنها سعی خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر این اتفاق رخ دهد، خریداران زیادی در تله صعودی گرفتار خواهند شد. این می تواند فشار فروش را تشدید کند و در نتیجه روند نزولی شود. شکست به زیر این سطح حمایت نشان دهنده تغییر در روند خواهد بود. در حال حاضر، اتریوم در سطح 2172 دلار معامله می شود.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.