در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روند صعودی قیمت ریپل و فشار خرید آن در صرافی های کره جنوبی

0 371

روندهای صعودی ریپل در روزهای گذشته دوباره قوی شدند و قیمت این ارز را به بالای سطح 1 دلار رساندند. در مورد پرونده حقوقی SEC، شرکت ریپل لبز و مدیران اجرایی این شرکت، به نظر می رسد که شرایط به نفع ریپل به خوبی پیش می رود، چون گزارش ها حاکی از حل و فصل این پرونده هستند. براساس رای صادره دادگاه ریپل ، مواردی که SEC برای احضار اشخاص ثالث مطرح کرده بسیار گسترده هستند و اجرای این درخواست‌ها می‌تواند باعث افشای حجم بالایی از اطلاعات مالی خصوصی افراد ‌شود. در حالی که این اطلاعات هیچ ارتباطی با این پرونده ندارند.

اوایل هفته نیز قاضی این پرونده دستور داد که به این شرکت اجازه دسترسی به اسناد و تعاریف داخلی کمیسیون SEC در خصوص بیت کوین و اتریوم داده شود.

در ماه دسامبر، SEC از ریپل لبز و بردگارلینگهاوس و کریس لارسن (مدیران اجرایی آن) به خاطر فروش غیر قانونی اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کرد. در ماه بعد از این شکایت قیمت ریپل به شدت کاهش یافت، صرافی های ارز رمزنگاری آن را از فهرست خود خارج کردند و برخی از سرمایه گذاران دیگر به آن اعتماد نداشتند. 

همانطور که توسط وکیل استفان پالی گزارش شد، گارلینگهاوس و لارسن روز گذشته یک پیروزی به دست آوردند. قاضی سارا نتبرن با طرفداری از ریپل به SEC دستور داد تا درخواست ارسال شده خود به بانک ها جهت دریافت اطلاعات مالی مدیران اجرایی ریپل را لغو کند. در پی انتشار این خبر، قیمت ریپل 40 درصد افزایش یافت و به سطح 1.49 دلار رسید.

پالی این تصمیم را “یک پیروزی زود هنگام” برای متهمان توصیف کرد، اما گفت که هنوز درباره حل و فصل این پرونده تردید دارد. پالی موارد زیر را اضافه کرد:

برنده شدن در یک درخواست برای یک دستور محافظتی برای ارائه ادله و مدارک، معمولا  به معنای پیروزی در پرونده نیست. این بستگی دارد. اگر دلایلی برای بررسی درستی این ادعا وجود داشته باشند، دادگاه احتمالا در رای خود تجدیدنظر خواهد کرد.

نظر نوگراتز درباره سهام ریپل

از طرف دیگر، مایک نووگراتز (مدیر عامل شرکت گلکسی دیجیتال) گفت که سهام ریپل با ارزش 3 میلیارد دلار در بازار ثانویه معامله می شود. نووگراتز خاطر نشان کرد که احتمالا ریپل به خاطر انتشار گزارش هایی مبنی بر حل و فصل پرونده حقوقی، روند صعودی داشته است. او گفت:

سهام ریپل در بازار ثانویه با ارزش 2 تا 3 میلیارد دلار معامله می شود. ریپل بر حسب دلار در ترازنامه آنها تقریبا 70 میلیارد دلار ارزش دارد. به نظر می رسد که یکی از این قیمت ها درست نیست. اگر ریپل می گوید که پرونده حقوقی آنها حل و فصل شده است، پس ارزش سهام آن بسیار ارزان است. در غیر این صورت، قیمت آن بسیار گران است.

پالی در مورد اظهارات نووگراتز گفت که هیچ نشانه “عمومی” وجود ندارد که به زودی تصمیمی در این باره اتخاذ شود. وکیل پالی این موضوع را به عنوان اطلاعات “داخلی” طبقه بندی و ادعا کرد که تا حل و فصل پرونده فاصله زیادی داریم.

روند صعودی قیمت ریپل

کسانی که ارزهای ریپل خود را نگه داشتند، سود خوبی کسب کردند. ریپل در روز گذشته با 29 درصد افزایش به سطح 1.32 دلار رسید. اما این روند صعودی در اینجا متوقف نشد. قیمت این ارز در 24 ساعت گذشته 24 درصد رشد داشت و به سطح 1.49 دلار افزایش یافت. ریپل با 113 درصد رشد، بیشترین افزایش هفتگی را در بین 10 ارز برتر بازار داشت.

ریپل
روند صعودی قیمت ریپل

یک معامله گر با نام مستعار “Kaleo ” گفت که ریپل هنوز به بالاترین سطح خود نرسیده و با توجه به اقدام فعلی قیمت، به نظر می رسد که روند آن صعودی ادامه داشته باشد. این معامله گر با مقایسه روند صعودی فعلی با سال 2017، خاطر نشان کرد که قیمت ریپل در آن زمان پس از شکست سطح 1 دلار به سرعت به سطح 2.45 دلار رسید. در حال حاضر، سرمایه و محرک های بیشتری وجود دارند که می توانند باعث ادامه روند صعودی ریپل شوند.

در 24 ساعت گذشته، سرمایه گذاران در کره جنوبی فشار خرید را افزایش دادند. حجم بالای معاملات در صرافی های آپ بیت (Upbit ) و بیت هامب (Bithumb) این کشور گویای این امر است.

صرافی
حجم معاملات ریپل در دو صرافی بزرگ کره جنوبی

ریپل در 24 ساعت گذشته 24 درصد و در 7 روز گذشته بیش از 100 درصد رشد قیمت داشته است. این جای تعجب دارد، چون هنوز نتیجه پرونده SEC و عرضه اولیه آن مشخص نیست. سرمایه گذاران کره جنوبی یکی از دلایل افزایش مداوم قیمت ریپل هستند. ریپل در دو صرافی بزرگ ارز رمزنگاری کره جنوبی بیشترین حجم معاملات را دارد.

منبع newsbtc.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.