در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش سهم نرخ هش آمریکا پس از ممنوعیت استخراج در چین

0 646

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر بیش از یک سوم کل نرخ هش را به خود اختصاص داده و قزاقستان و روسیه نیز به مکان‌های اصلی استخراج تبدیل شده‌اند.

پس از ممنوعیت گسترده فعالیت‌های استخراج ارز رمزنگاری در کشور چین، ایالات متحده بیشترین سود را از این اقدام برده و در حال حاضر از لحاظ نرخ هش، رتبه اول جهان را دارد.

براساس شاخص مصرف برق بیت‌کوین کمبریج (CBECI)، استخراج‌کنندگان در آمریکا 35.4 درصد از کل نرخ هش جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

طبق داده‌های شاخص CBECI، قزاقستان با 18 درصد و روسیه با  11 درصد، بعد از آمریکا در رتبه‌های بعدی تولید نرخ هش قرار دارند. این سه کشور در پی ممنوعیت استخراج ارزهای رمزنگاری در چین، سهم قابل‌توجهی از این صنعت را به دست آورده‌اند.

کوین‌تلگراف در ماه ژوئن گزارش داد که BTC.com (یکی از شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در چین) دستگاه‌های خود را به کشور قزاقستان منتقل می‌کند و فعالیت‌های استخراج را در آنجا از سر می‌گیرد.

نرخ هش
توزیع نرخ هش- منبع CBECI

شاید این نکته جالب توجه باشد که داده‌های CBECI  نرخ هش صفر درصد را برای کشور چین نشان می‌دهند. با این حال، ممکن است با وجود ممنوعیت چین، عملیات استخراج همچنان به صورت پنهانی و زیرزمینی ادامه داشته باشد.

ایالات متحده آمریکا با در اختیار داشتن بیشترین سهم از  توزیع جهانی نرخ هش، احتمالا سناریوی پیش‌بینی شده مهاجرت استخراج‌کنندگان به شرق و غرب را پس از ممنوعیت پکن تکمیل می‌کند.

شرکت‌های آمریکایی در پی بالا بردن ظرفیت استخراج

جدا از توقف عملیات استخراج در چین، مراکزاستخراج ارز رمزنگاری درآمریکای شمالی با خریداری و بکارگیری سخت افزارهای بیشتر، ظرفیت استخراج خود را به طور قابل‌توجهی افزایش داده‌اند.

شرکت‌های بزرگ استخراج در آمریکا، مانند ماراتن، ریوت بلاک‌چین، آرگو بلاک‌چین و غیره، تعداد زیادی ریگ استخراج از شرکت‌های بیت‌مین و میکرو بی‌تی خریداری کرده‌اند.

کوین‌تلگراف در اوایل ماه اکتبر گزارش داد که شرکت ریوت بلاک‌چین ظرفیت استخراج خود را در سال 2021 سه برابر کرده و از ابتدای سال تا اول اکتبر، 2457 بیت‌کوین استخراج کرده است.

ایالت‌هایی مانند تگزاس و اوهایو در حال آماده شدن برای میزبانی از شرکت‌های بزرگ استخراج بیت‌کوین هستند که این می‌تواند ظرفیت استخراج در آمریکا را حتی بیشتر افزایش دهد.

براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت بیت‌ماینینگ (BIT Mining) اخیرا یک قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک با وایکینگ‌ دیتا سنترز (Viking Data Centers) برای ساخت یک مرکز استخراج 85 مگاواتی بیت‌کوین در اوهایو امضا کرد.

گسترش فضای استخراج در ایالات متحده همچنین باعث شده تا شرکت‌های بیشتری به دنبال عرضه عمومی در بازارهای سهام این کشور باشند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.