در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش شدید قیمت بیت کوین پس از انتشار داده های مشاغل آمریکا

0 464

بازار کار در ایالات متحده آمریکا در ماه مه با افزایش 272000 فرصت شغلی، قوی باقی ماند. افزایش فرصت های شغلی ماه مه بسیار بالاتر از انتظارت (185000 شغل) و همچنین بیشتر از 165000 شغل اضافه شده در ماه آوریل بود. 

نرخ بیکاری در ماه مه نسبت به ماه آوریل 0.1 درصد افزایش یافته و به 4 درصد رسید. کارشناسان نرخ بیکاری را برای ماه مه 3.9 درصد پیش بینی کرده بودند.

قیمت بیت کوین لحظاتی پس از انتشار این داده ها، به شدت کاهش یافت و از بالاترین سطح دو ماهه خود در حدود 72000 دلار به زیر 70000 دلار رسید. کاهش قیمت این ارز تا نزدیک سطح 68400 دلار ادامه یافت. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن در بالای سطح 69000 دلار نوسان می کرد.

فرصت شغلی

طبق داده های شرکت کوین‌گلس، کاهش شدید قیمت در بازار ارز رمزنگاری منجر به لیکوئید شدن 450 میلیون دلار از موقعیت های معامله گران شد که بزرگ ترین رقم از اواسط ماه آوریل بود.
لیکوئید شدن چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

در این فشار فروش، حدود 405.21 میلیون دلار از موقعیت های لانگ معامله گران لیکوئید شد. 86.86 میلیون دلار از موقعیت های لانگ بیت کوین، 67.27 میلیون دلار از موقعیت های لانگ اتریوم و 123 میلیون دلار از سایر ارزهای رمزنگاری لیکوئید شده است.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

داده های دستمزد گزارش روز جمعه نشان می دهد که متوسط درآمد ساعتی 0.4 درصد افزایش داشته که بالاتر از انتظارات (0.3 درصد) و بیشتر از ماه آوریل (0.2) است. متوسط درآمد ساعتی همچنین نسبت به مدت مشابه سال قبل به 4.1 درصد افزایش یافت که بالاتر از انتظارات (3.9 درصد) و بیشتر از آوریل (4.0 درصد) بود.

در حال حاضر، داده های اقتصادی آمریکا به کاهش نرخ تورم و کاهش رشد اقتصادی اشاره می کنند. بازدهی اوراق قرضه 10 ساله پیش از انتشار داده های بازار کار، 4.30 درصد بود که پایین تر از اوج 4.71 درصد در اواخر ماه آوریل بود.

کاهش نرخ تورم محرک مثبتی برای دارایی های ریسکی بوده؛ به طوری که بیشتر شاخص های بازار سهام آمریکا به بالاترین حد خود رسیده اند و قیمت بیت کوین از حدود 60000 دلار به منطقه نزدیک به اوج 73500 دلار رسیده است.

بانک های مرکزی کانادا و اتحادیه اروپا برای اولین بار در چند سال گذشته، نرخ بهره خود را کاهش دادند، بنابراین انتظار می رود که اقتصادهای بزرگ غربی سیاست پولی انبساطی را در پیش بگیرند. در مورد ایالات متحده، احتمال کاهش نرخ بهره به تازگی افزایش قابل توجهی داشته؛ به طوری که سرمایه گذاران قبل از انتشار گزارش داده های شغلی، احتمال 55 درصدی را برای کاهش این نرخ در جلسه ماه سپتامبر FOMC یا پیش از آن، پیش بینی کرده بودند.

با توجه به داده های قوی بازار کار آمریکا برای ماه مه، بسیاری از کارشناسان نظر خود را حداقل در کوتاه مدت تغییر خواهند داد. در حالی که بیت کوین کاهش سریعی داشت، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله با 12 واحد افزایش به 4.42 درصد رسید. دلار آمریکا 0.5 درصد افزایش یافت و قیمت طلا بیش از 2 درصد افت کرد.

منبع coindesk news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.