در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

استفاده از توییتر برای پیش‌بینی حرکت قیمت آلت‌کوین‌ها

1 729

رسانه اجتماعی توییتر تاثیر زیادی بر ارزهای رمزنگاری دارد. سرمایه‌گذاران و معامله‌گران اغلب به توییتر وارد می‌شوند تا شادی و هیجان خود را از یک معامله موفق به اشتراک بگذارند. برخی دیگر تجربیات تلخ و دردناک خود را از سرمایه‌گذاری در یک پروژه جدید بازگو می‌کنند که امیدوارکننده به نظر می‌رسید، اما متاسفانه در آن زیان کرده‌اند. گاهی اوقات این بحث‌ها می‌توانند بازخوردهای مثبتی داشته باشند و بر قیمت ارزهای رمزنگاری تاثیر مثبت بگذارند. 

افزایش توییت‌ها درباره ارزهای رمزنگاری

با پذیرش روزافزون ارزهای رمزنگاری در سراسر جهان، پست‌ها درباره این ارزها در شبکه اجتماعی توییتر افزایش یافته است. براساس گزارش‌ها، چندین ارز رمزنگاری هستند که پذیرش آنها به خاطر پست‌های توییتری افزایش قابل توجهی داشته است. به دلیل توییت‌های مثبت، توکن‌هایی مانند انجین کوین (Enj)، لوپرینگ (LRC)، سندباکس (Sand) و نوسایفر (Nu) اخیرا افزایش قیمت داشته‌اند.

توییتر
افزایش حجم توییتر درباره LRC ، NU ، ANKR ، SAND

با این حال، نکته قابل توجه در مورد رشد این ارزهای دیجیتال این است که آنها پس از افزایش حجم توییت‌ها به بالاترین سطح قیمتی خود رسیده‌اند. این نشان می‌دهد که پست‌های توییتر درباره توکن‌های کم‌تر شناخته شده، موج پذیرش را به لطف دنبال‌کنندگان افراد تاثیرگذار در هر یک از این ارزها، افزایش می‌دهند.

علاقه‌مندان به این ارزهای رمزنگاری به دنبال بهره بردن از توییت‌های تاثیرگذارترین افراد هستند. برای مثال، دنبال‌کنندگان حساب کاربری “Markets Pro” از پیش‌بینی‌های ارائه شده استفاده می‌کنند و از افزایش احتمالی قیمت یک ارز در روزهای بعد، سود می‌برند. این گونه حساب‌ها در توییتر در مورد حجم توییت‌های توکن، پروژه‌های جدید و مهم‌تر از همه رشد آن در بازار ارز رمزنگاری صحبت می‌کنند.

توییتر مکانی برای پشتیبانی از ارزهای رمزنگاری

متخصصان در بازار ارزهای رمزنگاری معتقدند زمانی که حجم توییت‌ها از سه هزار بیشتر شود، می‌تواند بر قیمت توکن تاثیر بگذارد.

لوپرینگ ( LRC)

لوپرینگ یکی از آخرین ارزهای رمزپایه با افزایش قیمت قابل توجه بود و قیمت آن در 24 ساعت بیش از 13.72 درصد رشد کرد.  پس از رسیدن حجم توییت‌های این توکن به بالای 96 درصد، قیمت آن به 3.15 دلار رسید.

لوپرینگ
نمودار قیمت LRC و VORTECS™ Score (زرد/سبز)

با فراتر رفتن از 3000، حجم توییت‌های روزانه که به لوپرینگ اشاره می‌کردند از میانگین ماهانه عبور کرد و در 3 نوامبر به بیش از 740 درصد رسید و قیمت آن به  سطح 1.54 دلار نزدیک شد. پس از یک اصلاح کوتاه مدت، لوپرینگ به روند صعودی خود ادامه داد و شش روز بعد از سطح 2 دلار عبور کرد.

نوسایفر (NU)

هیچکس به طور قطع نمی‌داند که چگونه قیمت نوسایفر (NU) در 15 اکتبر بیش از 10 برابر افزایش یافت و در عرض چند ساعت از حدود 0.30 دلار به بالای 3 دلار رسید. برخی از کاربران توییتر دلیل افزایش قیمت این ارز را فهرست شدن آن در صرافی آپ‌بیت کره جنوبی عنوان کردند.

نوسایفر
نمودار قیمت NU و شاخص VORTECS™

افزایش 598.87 درصدی حجم توییتر باعث افزایش 179.18 درصدی قیمت NU شد. شاخص حجم توییتر تنها دو ساعت مانده به روند صعودی نوسایفر شروع به افزایش کرد و قبل از رسیدن قیمت به بالای 3.17 دلار به بالاترین میزان خود رسید. جالب اینجاست که هیجان اجتماعی پیرامون NU پس از اصلاح شدید برای مدتی ادامه داشت و تنها یک روز پس از سقوط قیمت به حدود  1.2 دلار شروع به کاهش کرد.

سندباکس (SAND)

سندباکس یکی دیگر از ارزهای متاورس بود که قیمت آن پس از انتشار اخبار تغییر نام فیس‌بوک به متا، افزایش قابل توجهی داشت.

سندباکس
نمودار قیمت SAND و شاخص VORTECS

افزایش 328.12 درصدی حجم توییت‌ها با افزایش بیش از 222.12 درصدی قیمت SAND همراه بود. چشم‌انداز اجتماعی سالم این توکن زمانی آشکار شد که حجم توییت روزانه آن در مقایسه با میانگین ماهانه بیش از سه برابر شد و 15 ساعت قبل از ثبت رکورد 3.38 دلار به بالای 2600 رسید.

انکر (ANKR)

افزایش 329.08 درصدی حجم توییت‌ها منجر به افزایش 39.5 درصدی قیمت انکر (ANKR) شد. این توکن همزمان با افزایش چشمگیر قیمت توکن‌های متاورس، رشد خوبی داشت و از 0.081 دلار در 28 اکتبر به 0.139 دلار  در اوایل ماه نوامبر رسید.

انکر
نمودار قیمت ANKR و شاخص VORTECS

پس از آن که روند صعودی این توکن برای مدت کوتاهی متوقف شد، حجم توییت‌های روزانه آن به 2400 رسید. سپس، قیمت این توکن یک جهش دیگر داشت و در 3 نوامبر به بالاترین سطح خود رسید.

انجین کوین (ENJ)

افزایش 354.32 درصدی حجم توییت‌ها با افزایش 90.35 درصدی قیمت انجین کوین همراه شد. انجین کوین نیز از رشد قیمت توکن‌های متاورس بهره برد.

انجین کوین
نمودار قیمت ENJ و شاخص VORTECS

بحث توییتر در مورد پلتفرم بازی بلاک‌چینی انجین در 31 اکتبر به اوج خود رسید، در حالی که روند صعودی پارابولیک ENJ در حال فروکش کردن بود. اما افزایش ذکر این پلتفرم در توییتر، باعث شروع روند صعودی بعدی ENJ شد و قیمت آن به رکورد 3.45 دلار  رسید.

بزرگ‌ترین ارزهای رمزنگاری (مانند بیت‌کوین) نیز از گمانه زنی‌ها در توییتر بهره می‌برند. با این حال، همه نظرات در مورد ارزهای رمزنگاری در توییتر مثبت نیستند و می‌توانند اثر منفی بر روند حرکت یک ارز داشته باشند. یکی از تاثیرگذارترین افراد در توییتر که در مورد ارزهای رمزنگاری صحبت می‌کند، ایلان ماسک است که شرکت خودروسازی تسلا را اداره می‌کند و اسپیس ایکس را تاسیس کرده است. این سرمایه‌دار اغلب علاقه وافر خود را به توکن‌های شیبا اینو، دوج کوین و کیشو اینو ابراز می‌کند. ایلان همچنین به رشد قیمت بیت‌کوین کمک کرده، اگرچه وی با یک توییت قیمت این ارز را به شدت کاهش داده است.

منبع cryptopolitan cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. پیمان می گوید

    حسین جون از کجا بریم این آمار توییتر را در بیاریم سایت خاصی داره ممنون