در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چه فاندامنتال هایی بر قیمت ارزهای رمزنگاری تاثیر می گذارند؟

0 229

مدیران سرمایه گذاری نحوه محاسبه ارزش هر نوع دارایی دیجیتال را توضیح می دهند. محرک های فاندامنتال هدایت کننده ارزش ارزهای رمزنگاری از زمان روند افزایشی این بازار در سال 2017 بسیار مورد سوال بوده است. سرمایه گذاران حرفه ای که قصد تخصیص بخشی از سرمایه خود به بازار دارایی های دیجیتال را دارند با تعجب سوال می کنند که ارزش واقعی این دسته دارایی ها چیست؟ گزارش اخیر شرکت مدیریت دارایی های دیجیتال Iconic Funds and Cryptology Asset Group، که یک شرکت مدیریت دارایی پیشرو در اروپا برای دارایی های رمزنگاری و مشاغل مبتنی بر بلاک چین است، تا حدی این موضوع را بررسی و روشن می کند.

ارزش اساسی و فاندامنتال هر ارز رمزنگاری به مورد استفاده منحصر به فرد آن بستگی دارد. به این ترتیب اعمال یک روش ارزیابی واحد و ثابت برای ارزشیابی هر ارز رمزنگاری غیرممکن است. به عنوان مثال بیت کوین را می توان با مدل های سنتی ارزیابی کالا تجزیه و تحلیل کرد، زیرا یکی از موارد استفاده از آن محافظت در برابر افت ارزش نقدینگی است. از سوی دیگر عرضه اتریوم برعکس بیت کوین محدودیتی ندارد. ارزهای دیگری مثل توکن MKR توکن های حاکمیتی هستند که برای توانمندسازی حاکمیت یک جامعه در امور مالی غیرمتمرکز یا پروتکل های DeFi ارائه شده اند.

گزارش جدید این سازمان راهی را برای ارزش گذاری طیف متنوعی از دارایی های دیجیتال پیشنهاد می کند. این مطالعه که توسط رابرت ریچتر، یکی از محققان مرکز Frankfurt School Blockchain و فیلیپ روزنباخ، تحلیلگر سرمایه گذاری بانکی در Alantra تالیف شده، 19 محرک ارزش فاندامنتال را برای ارزهای رمزنگاری در 5 دسته ارائه می دهد: عوامل مالی، فعالیت های توسعه ای، غلبه رسانه های اجتماعی، کاربرد شبکه، اندازه و پیچیدگی شبکه. یکی از یافته های قابل توجه این گزارش این است که تعداد جستجوی آنلاین بیت کوین پیش بینی کننده مهمی برای قیمت این ارز نیست. با این حال حضور در رسانه های اجتماعی یک عامل محرک واقعی برای آلت کوین ها است.

ارزش بیت کوین و اتریوم

طبق این تجزیه و تحلیل به نظر می رسد ارزش بیت کوین در درجه اول توسط نسبت انباشت به جریان هدایت می شود. محرک دیگری که می تواند به عنوان محرک ارزش فاندامنتال برای بیت کوین عمل کند، تعداد آدرس های فعال است. داده ها نشان می دهند که از اواسط سال 2020 تعداد آدرس ها همبستگی نزدیکی با قیمت داشته است. به عبارت دیگر افزایش استفاده از بزرگترین ارز رمزنگاری، قیمت آن را هدایت می کند. با این حال این استدلالی ضعیف برای افزایش اخیر قیمت بیت کوین و رسیدن به بالاترین سطح تاریخی خود است.

در مورد اتریوم تعداد قراردادهای هوشمند تایید شده در بلاک چین اتریوم پیش بینی کننده قیمت این ارز است. از آنجا که تعداد کاربران فعال در بلاک چین این ارز نشان دهنده میزان محبوبیت اتریوم به عنوان اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز است، از این تعداد به عنوان یک ابزار ارزیابی برای اتریوم استفاده می شود. قیمت سایر بلاک چین های طراحی شده برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز مثل نئو، پولکادات یا اییاس بیشتر تحت تاثیر فعالیت های توسعه ای شبکه است.

توکن صرافی ها

سایر ارزهای تحلیل شده در این تحقیق شامل ارزهایی برای پرداخت مثل استلار، دش و لایت کوین است. قیمت این ارزها به حرکت قیمت بیت کوین بستگی دارد، در حالی که ویژگی های مالی مانند حجم معامله یا سرعت انجام تراکنش ها که انتظار می رفت قیمت این ارزها را تحریک می کند، تاثیر کمی بر قیمت این دارایی ها دارد.

علاوه بر این در این گزارش قید شده که قیمت ارزهای رمزنگاری بیشتر تحت تاثیر احساسات در بازار است تا میزان و حجم مبادلات. تنها ارزی که به نظر می رسد مستقیما تحت تاثیر قیمت بیت کوین و اتریوم است و به آن واکنش می دهد، بایننس کوین بود. در حالی که هوبی توکن تحت تاثیر تعداد فالوورهای توییتر صرافی است. طبق این گزارش ارزش بازار به ارزش واقعی(MVRV) یکی از عوامل اصلی تاثیر گذار بر قیمت توکن های صرافی هاست که نشان می دهد این نسبت، محرک بسیار خوبی برای این دسته از ارزهای رمزنگاری است.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.