در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 ارز برتری که باید این هفته آنها را زیر نظر گرفت

0 1,728

علاوه بر بیت کوین، چندین ارز عمده بازار در نزدیک سطح های مقاومت خود قرار دارند و می توانند فرصت های خرید در کوتاه مدت بوجود بیاورند.

همه گیری کروناویروس، اقتصاد ایالات متحده آمریکا را فلج کرده و این کشور را با بدترین رکود از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون روبرو کرده است. فدرال رزرو آمریکا برای مقابله با این ویروس تریلیون ها دلار به اقتصاد تزریق کرده و این اقدامات ممکن است در آینده منجر به تورم شدید شود. بنابراین، سرمایه گذاران در حال خرید طلا و بیت کوین هستند تا از سبد سهام خود محافظت کنند.

براساس اعداد و ارقام گزارش شده توسط بورس کالا در شیکاگو (CME)، نهادهای سرمایه گذاری اقدام به سرمایه گذاری بیشتر روی این ارز برتر بازار کرده اند. برخلاف پیش بینی های برخی تحلیلگران، بیت کوین بعد از هاوینگ همچنان قوی باقی مانده و تلاش می کند تا سطح مقاومت روانشناسی 10000 را بشکند. در صورت شکستن این سطح، چندین آلت کوین نیز افزایش قیمت خواهند داشت. در ادامه 5 ارزی را که می توانند فرصت های معاملاتی در این هفته بوجود بیاورند، بررسی خواهیم کرد.

اتریوم

در حال حاضر، اتریوم در داخل کانال صعودی معامله می شود و این نشان دهنده ادامه روند صعودی قیمت است. روندهای صعودی، قیمت را به بالای خط روند نزولی افزایش دادند. این خط روند در روزهای گذشته یک سطح مقاومت قوی بود.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

این بیانگر غلبه روندهای صعودی بر نزولی است و احتمالا روند صعودی و افزایش قیمت ادامه خواهد یافت. اگر این ارز رده دومی بتواند قیمت را در بالای خط روند نزولی نگه دارد،  افزایش به سطح 227.097 دلار امکان پذیر است.

شکسته شدن به بالای سطح 227.097 دلار منجر به افزایش قیمت به خط مقاومت کانال صعودی در سطح 240 دلار خواهد شد. اگرچه میانگین متحرک نمایی 20 روزه هنوز مسطح است، اما شاخص قدرت نسبی خط نزولی را شکسته و این نشان می دهد که روندهای صعودی از برتری اندکی برخوردار هستند.

اما اگر روندهای صعودی، موفق به حفظ قیمت در بالای خط روند نزولی نشوند، روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط حمایت این کانال کاهش دهند. اگر قیمت به زیر این کانال شکسته شود، احتمال کاهش به سطح 176.103 دلار وجود دارد.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم
نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

پس از تثبیت قیمت در نزدیکی خط روند نزولی، روندهای صعودی یک شکست مهم را بوجود آوردند و این یک نشانه مثبت است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت بالا حرکت می کند و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی منطقه اشباع خرید قرار دارد. این نشان می دهد که روندهای صعودی در کوتاه مدت کنترل حرکت را در اختیار خواهند داشت.

بنابراین، معامله گران می توانند در سطوح فعلی و در هر مرحله از تست مجدد این خط روند نزولی، اقدام به خرید کنند. حد ضرر می تواند در سطح 196 دلار باشد و هدف اصلی در روند صعودی، سطح 227.097 دلار است. در این سطح، می توان سود کمی بدست آورد و حد ضرر برای بقیه موقعیت ها را می توان افزایش داد.

از طرف دیگر، اگر روندهای نزولی یک مقاومت قوی در منطقه 215 تا 220 دلار ایجاد کنند، می توان برای کاهش ریسک، حدهای ضرر را در سطح های بالاتر تعیین کرد. اگر جفت اتریوم/دلار از سطح فعلی پایین بیاید و در زیر خط روند نزولی نگه داشته شود، روند صعودی کوتاه مدت ضعیف خواهد شد.

استلار

اگرچه قیمت استلار در 10 و 11 ماه مه به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.067 دلار) کاهش یافت، روندهای نزولی نتوانستند از این ضعف استفاده کنند. این نشان دهنده تقاضای زیاد در سطح های پایین تر است.

نمودار روزانه قیمت استلار
نمودار روزانه قیمت استلار

در حال حاضر، روندهای صعودی تلاش می کنند تا قیمت این ارز رده یازدهمی را به بالای خط روند نزولی افزایش دهند. در صورت موفق شدن، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد یافت و احتمالا قیمت به سمت سطح 0.076994 و سپس به 0.088311  حرکت خواهد کرد.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت بالاست و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان دهنده برتری روندهای صعودی است. در صورت پایین آمدن قیمت از سطح فعلی و شکسته شدن به زیر میانگین متحرک نمایی 20روزه، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد. در صورت شکسته شدن این سطح حمایت، احتمال کاهش قیمت به این خط روند صعودی و پایین ترین سطح های اخیر در 0.06 دلار وجود دارد.

نمودار 4 ساعته قیمت استلار
نمودار 4 ساعته قیمت استلار

پس از دوبار کاهش از خط روند نزولی، سرانجام روندهای صعودی موفق به افزایش قیمت به بالای آن شدند.این یک نشانه مثبت است و احتمالا منجر به افزایش قیمت به منطقه مقاومت 0.075 تا 0.076994 دلار خواهد شد.

بنابراین، پس از حفظ قیمت در بالای خط روند نزولی به مدت 4 ساعت، معامله گران می توانند اقدام به خرید کنند. حد ضرر این معامله را می توان در پایین ترین سطح  های اخیر در 0.066 دلار نگه داشت.

عدم موفقیت روندهای صعودی در حفظ قیمت در بالای این خط روند نزولی، نشان دهنده عدم تقاضا در سطح های بالاتر است. شکست به زیر این خط می تواند قیمت این ارز را به سمت خط روند صعودی سوق دهد.

اگر قیمت از خط روند صعودی برگشت کند، احتمالا فرصت خرید مجدد با ریسک پایین بوجود خواهد آمد و حد ضرر را باید کمی پایین تر از سطح 0.060 دلار نگه داشت. اگر این سطح شکسته شود، روند می تواند به نزولی تبدیل شود.

کاردانو

در حال حاضر، قیمت کاردانو  روند صعودی دارد. هر دو میانگین متحرک به سمت بالا در حرکت هستند و شاخص قدرت نسبی به بالای عدد 60 افزایش یافته است. این نشان می دهد که روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو

طی چهار روز گذشته، قیمت این ارز رده دوازدهمی جدول در نزدیکی خط روند نزولی تثبیت شده است. این نشان می دهد که روندهای صعودی از مواضع خود دفاع می کنند و پیش بینی می شود که قیمت در روزهای آینده به سطح های بالاتر افزایش یابد. 

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای این خط روند نزولی برسانند، احتمال ادامه روند صعودی وجود دارد. سپس قیمت با یک سطح مقاومت جزئی در 0.0543484 مواجه خواهد شد و برای ادامه روند صعودی، قیمت باید به بالای این سطح شکسته شود.

سطح های 0.062 و سپس 0.072 دلار در این روند صعودی مهم هستند و باید به  آنها توجه کرد. اگر قیمت از سطوح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه  (سطح 0.048 دلار) شکسته شود، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد. در صورت کاهش قیمت به زیر سطح 0.043 ، تست مجدد 0.0427288 دلار دور از انتظار نخواهد بود.

نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو
نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو

کاردانو در چند روز گذشته تقریبا بین 0.050 و 0.052 دلار معامله شد. شکستن خط روند نزولی می تواند منجر به حرکت قیمت به سمت مقاومت بالایی در 0.0543484 دلار شود. 

روندهای نزولی به احتمال زیاد از این سطح با قدرت دفاع خواهند کرد. با این حال، اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 0.0543484 برسانند، احتمالا روند حرکتی آن سرعت خواهد گرفت. سطح هدف در روند صعودی کوتاه مدت 0.0615 تا 0.063 دلار است.

بنابراین، معامله گران می توانند در نزدیکی سطح 0.0543484 دلار اقدام به خرید کنند. حد ضرر اولیه را می توان در سطح 0.049 دلار نگه داشت و با افزایش قیمت می توان این حد را بالاتر برد. با نزدیک شدن قیمت به سطح های هدف، می توان حد ضرر را افزایش داد تا از سود روی کاغذ (محتمل الوقوع) محافظت کرد.

مونرو

روند قیمت مونرو صعودی است. معامله گران در دو بار کاهش به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( سطح 62 دلار)  خرید انجام داده اند. این نشان می دهد که تقاضا در سطح های پایین تر وجود دارد. طی چهار روز گذشته، این ارز در بالای این میانگین متحرک و در نزدیکی منطقه مقاومت بالایی 66.1545 تا 68.4175 دلار معامله شد.

XMR-USD daily chart. Source: Tradingview​​​​​​​
نمودار روزانه قیمت مونرو

تثبیت قیمت در نزدیکی این سطح های مقاومت امکان شکستن را افزایش می دهد. میانگین متحرک به سمت بالا حرکت می کند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد. این نشان می دهد که روندهای صعودی کنترل را در دست دارند. 

اگر این ارز رده چهاردهمی جدول بتواند به بالای این منطقه مقاومت بشکند، احتمالا روند صعودی آن ادامه خواهد یافت و هدف بعدی قیمت سطح 82.3912 دلار خواهد بود که همان سطح فیبوناچی اصلاحی 78.6 درصد روند نزولی اخیر است.

برعکس، اگر روند فعلی قیمت معکوس شود و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بشکند، نشان دهنده ضعیف بودن روندهای صعودی خواهد بود. اگر قیمت به زیر پایین ترین سطح های اخیر کاهش یابد، احتمالا روندهای نزولی کنترل کامل حرکت را بدست خواهند گرفت.

نمودار 4 ساعته قیمت مونرو
نمودار 4 ساعته قیمت مونرو

نمودار 4 ساعته، شکل گیری الگوی سروشانه معکوس را نشان می دهد که با یک شکست و نزدیک شدن به بالای خط گردن کامل می شود. در این صورت، هدف سطح 78 دلار خواهد بود. بنابراین، معامله گران می توانند  50 درصد را به خرید در نزدیکی بالای خط گردن اختصاص دهند و حد ضرر اولیه را در سطح 62 دلار نگه دارند.

روندهای نزولی ممکن است سطح مقاومت قوی در 68.4175 دلار ایجاد کند. اما اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالاتر از آن سوق دهند، روند صعودی این ارز احتمالا ادامه خواهد یافت. بنابراین اگر قیمت در بالای سطح 68.5 دلار به مدت 4 ساعت نگه داشته شود، می توان 50 درصد باقی مانده را به موقعیت خرید وارد کرد.

اگر روندهای صعودی برای شکستن منطقه مقاومت 70 تا 72 دلار اقدام کنند، سودکمی بدست خواهد آمد و می توان حد ضرر را بالاتر برد. در صورت پایین آمدن قیمت به زیر 62 دلار، روند صعودی این ارز تضعیف خواهد شد.

کریپتو دات کام کوین

روند قیمت کریپتو دات کام کوین صعودی است.  معامله گران در 10 مه برای خرید در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( سطح 0.06 دلار) هجوم آوردند. این نشان می دهد که تقاضای زیادی در سطح های پایین تر وجود دارد.

نمودار روزانه قیمت کریپتو دات کام
نمودار روزانه قیمت کریپتو دات کام کوین

هر دو میانگین متحرک به سمت بالا حرکت می کنند و شاخص قدرت نسبی بالاتر از عدد 60 قرار دارد. این نشان می دهد که روندهای صعودی بر اوضاع مسلط هستند. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت این ارز رده پانزدهمی را به بالای سطح 0.0692 دلار برسانند، احتمال ادامه روند صعودی وجود دارد.

این ارز با یک سطح مقاومت جزئی در 0.0736 دلار روبرو خواهد شد. شکست قیمت به بالای آن می تواند به ادامه حرکت صعودی کمک کند. هدف های بعدی در این روند صعودی ابتدا سطح 0.0787 دلار و سپس سطح 0.0816 دلار خواهند بود. اگر قیمت به زیر سطح 0.062 دلار شکسته شود، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته قیمت کریپتو دات کام
نمودار 4 ساعته قیمت کریپتو دات کام کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای صعودی در تلاشند تا بالاترین سطح های اخیر در سطح 0.0692 دلار را دوباره تست کنند. احتمالا، روندهای نزولی از این سطح با قدرت دفاع خواهند کرد، اما اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را در بالای خط روند صعودی نگه دارند، احتمال شکستن سطح 0.0692 دلار افزایش خواهد یافت.

بنابراین، در صورت  شکست و نزدیک شدن قیمت به بالای سطح 0.0692 دلار، معامله گران می توانند وارد موقعیت های خرید شوند. حد ضرر  اولیه را  باید روی سطح 0.061 دلار  نگه داشت و با افزایش قیمت می توان این حد را بالاتر برد.

برعکس، در صورت کاهش به زیر سطح 0.0692 دلار، قیمت به زیر خط روند صعودی کاهش خواهد یافت. برگشت قیمت از خط روند صعودی حاکی از قوی بودن روند است و می تواند فرصت خرید با ریسک پایین ایجاد کند. با این حال، اگر روندهای نزولی قیمت این ارز را به زیر خط روند صعودی و پایین ترین سطح های اخیر در 0.062 دلار کاهش دهند، روند صعودی کوتاه مدت ممکن است در معرض خطر قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.