در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

45 دستگاه استخراج بیت کوین که بعد از هاوینگ دیگر سود آور نیستند

0 1,846

در تاریخ 11 مه شبکه بیت کوین سومین هاوینگ خود را تجربه کرد و پس از آن پاداش استخراج هر بلاک از 12.5 بیت کوین به 6.25 بیت کوین کاهش یافت. اکنون بیش از یک هفته از این رویداد می گذرد و اطلاعات به دست آمده از وبسایت های مربوط به سودآوری دستگاه های استخراج بیت کوین نشان می دهد که در حال حاضر بیش از 45 دستگاه استخراج نسل قدیمی، با قیمت فعلی بیت کوین(9700 دلار) دیگر سودآور نیستند.

پس از 11 مه

تجزیه و تحلیل و تحقیقات اخیر انجام شده توسط وینسنت هی و شرکت استخراج ارز رمزنگاری F2pool نشان می دهد تقریبا 45 دستگاه استخراج قدیمی پس از هاوینگ سودآوری نداشته و خاموش شده اند. این برآورد بر اساس قیمت برق 0.05 دلار برای هر کیلو وات ساعت انجام شده است.

بهترین دستگاه استخراج در بین تمام تجهیزاتی که دیگر سود آور نیستند، آنتماینر S11 شرکت بیت مین با قدرت 20.5 ترا هش بر ثانیه است که کمتر از 0.09 دلار در هر روز با قیمت برق 0.05 دلار به ازای هر کیلووات ساعت، درآمد دارد. از جمله دیگر دستگاه هایی که با این نرخ سودآوری ندارند می توان به آنتماینر S9 SE، GMO Miner B2، اینوسیلیکن T2 Turbo، اولونماینر 921 و دستگاه استخراج محبوب آنتماینر S9 اشاره کرد. داده ها نشان می دهد که با قیمت برق 0.05 دلاری دستگاه استخراج B8 بیتفوری که با قدرت 49 ترا هش در سال 2017 ارائه شد، در هر روز بیش از 3 دلار ضرر می دهد.

دستگاه استخراج بیت کوین
دستگاه های استخراجی که با قیمت برق 0.05 دلار دیگر سودآور نیستند

شرکت F2pool اظهار داشت:

در حال حاضر هر وقت قیمت بیت کوین به 15000 دلار برسد، دستگاه استخراج آنتماینر S9 می تواند تنها هزینه های خود را پوشش دهد. در گذشته حتی اگر فاجعه در صنعت استخراج رخ می داد و قیمت دستگاه ها سقوط می گرد، باز هم S9 خریداری می شد. بیشتر دارندگان این دستگاه ها صاحبان مزارع بزرگ استخراج هستند. هنگامی که قیمت بیت کوین بهبود پیدا کند، آنها می توانند از آن برای استخراج استفاده کنند یا این که دستگاه ها را بفروشند.

در اختیار داشتن 70 درصد نرخ هش شبکه

سه روز پیش جامعه رمزنگاری بالاخره شاهد کاهش نرخ هش، پس از هاوینگ 11 مه بود. نرخ هش در 11 مه 121 اگزا هش بر ثانیه بود و امروز به حدود 110 اگزا هش رسید. داده ها نشان می دهند که قدرت هش می تواند حتی کاهش بیشتری داشته باشد. این آمار حاکی از آن است که تعدادی از دستگاه های استخراج قدیمی احتمالا از شبکه خارج و خاموش شده اند.

نرخ هش بیت کوین

با این حال هستند مناطقی که می توانند برق رایگان و یا با نرخ بسیار کمتر و در حدود 0.02 دلار دریافت کنند. مثل چین، ایران(قیمت برق در نظر گرفته شده برای استخراج در ایران حدود 0.05 دلار است) و آسیای میانه. با توجه به این مورد، اگر قیمت برق را 0.02 دلار برای هر کیلو وات ساعت در نظر بگیریم، داده ها نشان می دهند که تنها 8 دستگاه استخراج دیگر سودآور نخواهند بود. دستگاه های استخراجی که با این نرخ برق دیگر سودی ندارند شامل واتسماینر M3X، اولونماینر 741، آنتماینر S7-LN، آنتماینر S7، S5، S3 و آنتماینر V9 هستند. این هشت دستگاه با توجه به نرخ برق 0.02 دلار در هر روز بین 0.09 دلار تا 0.19 دلار ضرر می دهند.

بنا به گزارش وینسنت هی، قیمت دستگاه محبوب آنتماینر S9 در طی تقریبا یک شب در بازارهای ثانویه افت چشمگیری داشته است. وی ادعا می کند، یک دستگاه از نسل قدیمی S9 با قیمت حدود 14 دلار به فروش می رسد. سال های قبل دستگاه استخراج S9 با قدرت 13 تراهش و بالاتر بیش از 70 درصد از نرخ هش را به خود اختصاص داده بود. در این گزارش نیز آمده صاحب یک مزرعه استخراج در استان سیچوان چین، مزرعه خود را با 8000 دستگاه استخراج هفت روز قبل از هاوینگ فروخته است. صاحب مزرعه نیز عنوان کرده که خریدار مایل به قبول دستگاه های استخراج آنتماینر S9، اولونماینر و اینوسیلیکن ترمیناتور 2 نیست.

دستگاه استخراج
دستگاه های استخراج سودآور با قیمت برق 0.05 دلار

اگر داده ها را با قیمت برق 0.05 دلار برای هر کیلو وات ساعت در نظر بگیریم و محاسبات را بر این اساس انجام دهیم، هستند دستگاه های استخراج جدیدی که با این نرخ بسیار سودآور هستند. از جمله آنتماینر S19 Pro، آنتماینر ماینر S19 و واتسماینر M31S. این دستگاه های استخراج روزانه بین 6 تا 15 دلار در هر روز سودآوری دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.