در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 ارز برتر این هفته که ممکن است در کوتاه مدت افزایش قیمت داشت باشند

0 1,054

بازارهای سهام ایالات متحده آمریکا در هفته گذشته روند صعودی داشتند و نزدک کامپوزیت با 7.5 درصد رشد پیشگام بود. شاخص 500 S&P و میانگین صنعتی داو جونز به ترتیب 6.5 و 5.4 درصد افزایش یافتند.

بازار ارز رمزنگاری با ادامه همبستگی تنگاتنگ خود با بازار سهام، نیز روند صعودی داشت. افزایش قیمت بیت کوین در هفته گذشته چشمگیر نبود، اما برخی از آلت کوین ها رشد قابل توجهی داشتند. این نشان می دهد که سرمایه گذاران از کاهش شدید قیمت برای خرید و انباشت آلت کوین ها در سطوح پایین تر استفاده می کنند.

سرمایه گذاران کوچک تر بازار از فرصت به وجود آمده برای خرید بیت کوین استفاده کردند. براساس داده های شرکت گلس نود، بین 15 تا 25 ژوئن تعداد 873 آدرس به کیف پول های دارای بیش از یک بیت کوین اضافه شده است.

آیا روند صعودی بیت کوین و آلت کوین ها می تواند شتاب بیشتری بگیرد؟ در ادامه نمودارهای 5 ارز برتر را بررسی خواهیم کرد که ممکن است در کوتاه مدت  افزایش قیمت داشته باشند.

بیت کوین

همانطور که از فتیله بلند شمع 26 ژوئن پیداست، روند صعودی بیت کوین با مقاومت قوی در حدود سطح 22000 دلار روبرو است. این نشان می دهد که فروشندگان در هنگام افزایش قیمت به سطوح بالاتر، اقدام به فروش می کنند.

بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطح حمایت 20000 دلار برسانند. این یک سطح حمایت بسیار مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا برگشت قیمت ازآن نشان می دهد که خریداران در تلاش برای ایجاد یک سطح حمایت بالاتر از سطح حمایت قبلی( higher low) هستند.

این می تواند احتمال شکست به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 23155 دلار) را افزایش دهد. اگر این اتفاق رخ دهد، احتمالا روند حرکت قیمت بیت کوین تغییر خواهد کرد. سپس، خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (27424 دلار) هدایت کنند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح 20000 دلار برسد، معنایش این خواهد بود که فروشندگان همچنان کنترل را در اختیار دارند. سپس، آنها تلاش خواهند کرد قیمت را به سطح حمایت مهم 17622 دلار کاهش دهند.

عدم موفقیت خریداران در رساندن قیمت به سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد (سطح 23024 دلار) نشان دهنده تقاضای پایین در سطوح بالاتر است. میانگین متحرک ها صاف شده اند و شاخص قدرت نسبی بالاتر از عدد 50 است، این بدان معناست که قیمت در کوتاه مدت در یک منطقه محدود نوسان خواهد کرد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ها سقوط کند، احتمالا تا سطح 20000 دلار کاهش خواهد یافت. شکست به زیر این سطح حمایت می تواند نشانه تضعیف شدن روند صعودی باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک ها برگشت کند، نشان دهنده این است که خریداران در حال خرید در سطوح پایین تر هستند. سپس، آنها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطح 23024 دلار برسانند. در صورت شکست به بالای این سطح، هدف بعدی قیمت احتمالا سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد (سطح 24693 دلار) خواهد بود.

یونی سواپ (UNI)

یونی سواپ در 18 ژوئن از سطح 3.33 دلار برگشت کرد و افزایش قابل توجهی یافت، اما در سطح 6.08 دلار با مقاومت قوی روبرو شد. فروشندگان با قدرت از این سطح دفاع می کنند، ولی نکته مثبت این که خریداران هنوز تسلیم نشده اند.

یونی سواپ
نمودار روزانه یونی سواپ

میانگین متحرک ها در حال کامل کردن یک صلیب صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی در منطقه صعودی قرار دارد، این نشان دهنده کم ترین مقاومت در مسیر حرکت صعودی است.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سطح 6.08 دلار برسانند، حرکت صعودی احتمالا ادامه خواهد یافت و یونی سواپ می تواند تا سطح 8 دلار افزایش یابد. این یک سطح مقاومت قوی است که اگر شکسته شود، هدف بعدی سطح 10 دلار خواهد بود.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 4.90 دلار) برسد، نشان خواهد داد که روند همچنان نزولی است و معامله گران در نزدیک سطوح مقاومت اقدام به فروش می کنند. سپس، قیمت این ارز احتمالا تا سطح 4 دلار کاهش خواهد یافت.

فروشندگان تلاش می کنند تا روند بازیابی را در حدود سطح مقاومت 6.08 دلار متوقف کنند، اما شیب رو به بالای میانگین متحرک ها در نمودار 4 ساعته حاکی از برتری خریداران در کوتاه مدت است.

اگرقیمت در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ شود، احتمال شکست به بالای سطح مقاومت 6.08 دلار افزایش خواهد یافت. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، روند صعودی احتمالا شتاب بیشتری خواهد گرفت و قیمت تا سطح 6.66 دلار و سپس به سطح 7.34 دلار افزایش خواهد یافت.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بشکند، احتمال کاهش تا میانگین متحرک ساده 50 روزه وجود خواهد داشت. شکست به زیر این حمایت، سناریوی صعودی را  بی اعتبار خواهد کرد.

استلار (XLM)

استلار یک روند نزولی قوی داشت، اما خریداران تلاش می کنند تا در حدود سطح 0.10 دلار یک کف ایجاد کنند. خریداران در 24 ژوئن قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 0.12 دلار) رساندند، اما نتوانستند مقاومت میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 0.13 دلار) را بشکنند.

استلار
نمودار روزانه استلار

نکته مثبت این که خریداران اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.12 دلار) برسد. صاف شدن این میانگین متحرک و نزدیک شدن شاخص قدرت نسبی به عدد 50 نشان می دهد که خریداران در حال تلاش برای افزایش قیمت هستند.

اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه برسانند، احتمال رسیدن آن تا سطح مقاومت 0.15 دلار وجود خواهد داشت. شکست به بالای این سطح می تواند نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد.

این سناریوی صعودی در کوتاه مدت بی اعتبار خواهد شد، اگر قیمت به کاهش خود به سطوح پایین تر ادامه دهد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. سپس، قیمت احتمالا تا سطح 0.11 دلار کاهش خواهد یافت.

شیب روبه بالای میانگین متحرک ها در نمودار 4 ساعته و رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه صعودی، حاکی از برتری خریداران است. آنها باید قیمت را به بالای سطح مقاومت 0.13 دلار برسانند تا حرکت صعودی به سمت سطح 0.14 دلار و سپس سطح 0.15 دلار ادامه یابد.

برعکس این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، احتمال کاهش آن تا خط روند صعودی وجود خواهد داشت. شکست به زیر این سطح موجب برتری مجدد فروشندگان و کاهش قیمت تا سطح 0.11 دلار خواهد شد.

تتا نتورک (THETA)

تتا نتورک در چند روز گذشته در یک منطقه محدود بین 1 تا 1.55 دلار در نوسان بوده است. هرچه یک دارایی مدت زمان طولانی تری را در یک منطقه محدود نوسان کند، خروجش از آن منطقه قوی تر خواهد بود.

 تتا نتورک
نمودار روزانه تتا نتورک

هر دو میانگین متحرک در آستانه کامل کردن یک صلیب صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی در منطقه صعودی قرار دارد. این برتری جزئی خریداران را نشان می دهد. اگر آنها قیمت را به بالای سطح 1.55 دلار برسانند، احتمالا یک حرکت صعودی جدید شروع خواهد شد. سپس، قیمت تتا می تواند تا هدف الگو در 2.10 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح 1.55 دلار کاهش یابد، نشان دهنده فشار فروش فروشندگان در این سطح مقاومت خواهد بود. این می تواند قیمت را برای چند روز دیگر در منطقه محدود فعلی نگه دارد.

همانطور که در نمودار 4 ساعته مشاهده می کنید، قیمت از سطح مقاومت 1.55 دلار کاهش یافته است. اما نشانه مثبت این که خریداران از میانگین متحرک نمایی 20 روزه محافظت می کنند. این نشان می دهد که احساسات صعودی شده اند و معامله گران در حال خرید در سطوح پایین تر هستند.

اگر قیمت از سطح فعلی برگشت کند، خریداران دوباره سعی خواهند کرد تا سطح مقاومت 1.55 دلار را بشکنند. در صورتی که آنها موفق به انجام این کار شوند، یک روند صعودی جدید احتمالا شروع خواهد شد. برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، احتمال کاهش آن تا میانگین متحرک ساده 50 روزه وجود خواهد داشت.

هلیوم (HNT)

در نمودار روزانه هلیوم یک مثلث متقارن تشکیل شده که نشان دهنده بلاتکلیفی در بین خریداران و فروشندگان است. معمولا،  مثلث متقارن به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند، اما در برخی موارد نشان دهنده معکوس شدن روند است.

هلیوم
نمودار روزانه هلیوم

میانگین متحرک ها یک صلیب صعودی را کامل کرده اند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد، این برتری خریداران را نشان می دهد.

قیمت در چند روز گذشته بین خط مقاومت مثلث و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (10.25 دلار) در نوسان بوده است. این را می توان یک نشانه مثبت در نظر گرفت، چون نشان می دهد که احساسات از فروش در زمان افزایش قیمت به سطوح بالاتر به خرید در زمان کاهش قیمت به سطوح پایین تر تغییر کرده است.

اگر خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند، تغییر احتمالی در روند را نشان خواهد داد. در نتیجه، قیمت هلیوم احتمالا تا سطح 16.50 دلار و سپس تا هدف الگو در 18.50 دلار افزایش خواهد یافت.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، قیمت ممکن است تا خط حمایت مثلث سقوط کند.

خریداران برای رساندن قیمت به بالای سطح 12 دلار و حفظ موقعیت های خود تلاش می کنند، در حالی که فروشندگان با قدرت از منطقه مقاومت 12.5 تا 13.5 دلار دفاع می کنند. اگر قیمت به زیر خط روند صعودی سقوط کند، برتری در کوتاه مدت از آنِ فروشندگان خواهد بود. 

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگشت کند، نشان دهنده این است که خریداران در حال خرید در سطوح پایین تر هستند. سپس، آنها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا منطقه مقاومت پیش روی خود را بشکنند. در صورت موفق شدن، احتمالا یک روند صعودی جدید شروع خواهد شد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.