در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بزرگ ترین نهنگ غیرصرافی اکنون 2 میلیارد دلار بیت کوین دارد

0 988

براساس داده های وب سایت BitInfoCharts، بزرگ ترین نهنگ غیرصرافی از 14 ژوئن تاکنون 2554 بیت کوین را  به کیف پول خود اضافه کرده است.
برای آشنایی بیشتر با مفهوم نهنگ بیت کوین، می توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:
نهنگ های بیت کوین چه کسانی هستند و چگونه بر قیمت تاثیر می گذارند؟

نهنگ مذکور پس از انجام چندین تراکنش بزرگ در ماه ژوئن، در حال حاضر بیش از 2 میلیارد دلار بیت کوین در کیف پول خود دارد.

این نهنگ در بازه 14 تا 18 ژوئن برای خرید 1698 بیت کوین 36.62 میلیون دلار هزینه کرد و از آن زمان تاکنون 856 بیت کوین دیگر به قیمت 17.35 میلیون دلار خریداری کرده است.

افزایش تعداد آدرس هایی که بین 10 تا 10000 بیت کوین دارند

در حال حاضر، بزرگ ترین نهنگ غیرصرافی 130227 بیت کوین (0.68 درصد از عرضه فعلی) را در اختیار دارد. این نهنگ پس از کیف پول های متعلق به صرافی های بیت‌فینکس و بایننس، سومین نهنگ بزرگ بیت کوین در جهان است.

براساس داده های شرکت تحلیل ارز رمزنگاری سانتیمنت، کاهش قیمت در بازار ارزهای رمزنگاری منجر به افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین شده است. 

در حالی که تعداد آدرس هایی که بین 10 تا 10000 بیت کوین دارند در اوایل ماه ژوئن افزایش یافته، افزایش تعداد نهنگ هایی که دارای بیش از 10000 بیت کوین هستند از ماه فوریه آغاز شده است.

آدرس های نهنگ آنهایی هستند که 10000 بیت کوین یا بیشتر دارند. بزرگ ترین هولدرها که به نهنگ معروف هستند، بیش از یک میلیون دلار ارز رمزنگاری را در کیف پول خود نگهداری می کنند. کاربرانی که مقادیر زیادی از ارز رمزنگاری را ذخیره می کنند و  آنها را به امید کسب سود در آینده، نمی فروشند، هولدر نامیده می شوند.

شاید این سوال را از خود بپرسید که چه کسی بیشترین بیت کوین را  دارد. در جواب باید گفت که ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) در صدر فهرست هولدرهای بزرگ بیت کوین قرار دارد. طبق تحقیقات، ساتوشی ممکن است 1.1 میلیون بیت کوین در اختیار داشته باشد که احتمالا بین چندین کیف پول توزیع شده اند.

در تحلیل جدیدی که در 7 ژوئن منتشر شد، محققان Whalemap خاطرنشان کردند که اوج ها و کف های قیمت بیت کوین با مناطقی که در آنها فعالیت نهنگ ها افزایش می یابد، مطابقت دارند. همچنین، قیمت این ارز بزرگ بازار مطابق با تصمیم به فروش یا خرید شرکت های بزرگ تغییر می کند.

قیمت بیت کوین در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 21170 دلار و نرخ تسلط آن 42.5 درصد بود.

منبع thecoinrepublic

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.