در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 ارز برتری که باید این هفته زیر نظر داشت

0 4,224

قیمت بیت کوین پس از رسیدن به سطح 12000 دلار با اصلاح شدید مواجه شد. اما برگشت قوی بیت کوین و آلت کوین ها نشان داد که روندهای صعودی قصد افزایش قیمت به سطح های بالاتر را دارند.

صعود بیت کوین به بالاتر از منطقه 10000 تا 10400 دلار توجه بسیاری از معامله گران را به خود جلب کرد. آنها منتظر شروع یک روند صعودی بودند. یوسوکه اوتسوکا، بنیانگذار صرافی کوین چک، گفت که چندین معامله گر ژاپنی که غیر فعال بوده اند، این هفته فعالیت تجاری خود را از سر گرفتند.

اُکی ماتسوموتو، مدیر عامل مونکس گروپ، نیز  گفت که بسیاری از معامله گران دست از خرید طلا در سطح های پایین تر کشیده اند. در عوض آنها علاقه مند به بیت کوین هستند، چون به تازگی روند صعودی خود را آغاز کرده است.

در عین حال، باید توجه داشت که معامله گران اهداف متفاوتی دارند. آنها در بازه های زمانی متفاوت وارد معاملات می شوند. بیت کوین در روزهای گذشته روند صعودی قوی داشت. اما برخی معامله گران کوتاه مدت با رسیدن قیمت به سطح 12000 دلار برای فروش هجوم آوردند.

این منجر به کاهش شدید قیمت بیت کوین و چند آلت کوین دیگر شد. اما نشانه مثبت این است که خریداران در سطح های پایین تر وارد عمل شدند. این نشان می دهد معامله گرانی که از خرید در زمان شکست صعودی جا مانده اند، مشتاق ورود به موقعیت خرید هستند. روزهای آینده بسیار مهم هستند. چون معلوم خواهند کرد که آیا بیت کوین یک حرکت صعودی پایدار را شروع کرده یا اینکه این یک تله صعودی بزرگ بوده است؟

بیت کوین

بیت کوین در تاریخ 27 جولای پس از شکست منطقه مقاومت 10000 تا 10400 دلار یک روند صعودی را آغاز کرد. با این حرکت، الگوی معکوس سر و شانه تکمیل شد که هدف آن سطح 16997 دلار است.

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

با توجه به این که بیت کوین در یک روند حرکتی قرار دارد، از میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شاخص حرکت جهت دار (ADX) در نمودار استفاده شده است.

شاخص حرکت جهت دار میانگین بالاتر از عدد 41 است. این قوی بودن روند را نشان می دهد. شاخص جهت دار مثبت (DI+) بالاتر از شاخص جهت دار منفی (DI -) قرار دارد. این یعنی روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.

روز یک شنبه قیمت به سقف روزانه در سطح 12113.50 دلار رسید. این سطح دقیقا زیر سطح مقاومت 12304.37 دلار بود. افزایش قیمت به سطح 12113.50 دلار توجه بسیاری از معامله گران کوتاه مدت را به خود جلب کرد. فشار فروش از سوی آنها منجر به کاهش قیمت به سطح 10525 دلار شد.

این منجر به تشکیل سقفی بالاتر از سقف قبلی و کفی پایین تر از کف قبلی شد. این گاهی اوقات نشان دهنده معکوس شدن روند است. برای این که روند نزولی شود،  قیمت باید به زیر سطح 10400 دلار برسد و در آنجا نگه داشته شود.

سناریوی روند صعودی و نزولی

با این حال، قیمت از سطح 10525 دلار برگشت کرده است. این نشان می دهد که معامله گران از استراتژی خرید در زمان کاهش به سطح های پایین تر استفاده می کنند. تا زمانی که قیمت در بالای سطح 10400 دلار باقی بماند، احتمالا در مسیر حرکت به سمت بالاترین سطح با حداقل مقاومت روبرو خواهد شد.

بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

ADX در نمودار 4 ساعته بالاتر از عدد 44 است. این قوی بودن روند کوتاه مدت را نشان می دهد. اما DI- در بالای DI+ قرار دارد. این حاکی از برتری جزئی روندهای نزولی است. اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 10800 دلار برسانند، احتمالا سطح 10400 دلار دوباره تست خواهد شد.

شکست به زیر 10400 دلار کاهش شدید قیمت را در پی خواهد داشت. اگر قیمت در زیر این سطح نگه داشته شود، معامله گران باید از سرمایه گذاری در کف قیمت خودداری کنند.

برعکس، اگر قیمت در بالای منطقه حمایت 10800 تا 10400 دلار حفظ شود، احتمالا روندهای صعودی دوباره برای رساندن قیمت به سطح 12113.50 دلار تلاش خواهند کرد. در صورت شکست به بالای این سطح، روند صعودی احتمالا ادامه خواهد یافت.

اتریوم

اتریوم در تاریخ 22 جولای به بالای سطح 253.556 دلار شکست. قیمت این ارز در روز یکشنبه تا سطح 415.634 دلار رسید. این افزایش 62.92 درصدی قیمت در یک دوره کوتاه را نشان می دهد. البته روندهای صعودی قادر به حفظ این سطح نبودند و قیمت کاهش یافت.

اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

روز گذشته، معامله گران برای کسب سود هجوم آوردند و این منجر به کاهش سریع قیمت به سطح 328.507 دلار شد. این سطح دقیقا بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد است.در عین حال، خریداران در زمان کاهش قیمت اقدام به خرید کردند. این اقدام تقاضای زیاد در سطح های پایین تر را نشان می دهد.

ADX بالاتر از عدد 52 است. DI+ در بالای DI- قرار دارد. این برتری روندهای صعودی را نشان می دهد. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را در بالای سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد  در 346.857 دلا حفظ کنند، سطح 415.634 دلار احتمالا دوباره تست خواهد شد. در صورت شکست به بالای این سطح، احتمال حرکت صعودی به سمت سطح 480 دلار وجود دارد.

برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 320 دلار کاهش دهند، کاهش به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (302 دلار) امکان پذیر است. شکست به زیر این منطقه کاهش شدید قیمت را در پی خواهد داشت. این نشان دهنده تشکیل یک سقف کوتاه مدت در سطح 415.634 دلار خواهد بود.

بررسی نمودار 4 ساعته قیمت

اتریوم
نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای صعودی در تلاشند تا قیمت را در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند. این یک نشانه مثبت است.  با ADX بالاتر از عدد 42، روند صعودی کوتاه مدت قوی باقی می ماند. DI + و DI- به یکدیگر نزدیک هستند. این نشان می دهد که هر دو روند صعودی و نزولی تلاش می کنند تا کنترل حرکت را بدست بگیرند.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را در بالای سطح 366 دلار حفظ کنند، قیمت افزایش بیشتری خواهد یافت. این نشانگر تقاضای زیاد در سطح های پایین تر خواهد بود. قیمت احتمالا به سطح 415.634 دلار  خواهد رسید. شکست به بالای این سطح احتمالا منجر به ادامه روند صعودی خواهد شد. از این رو تا زمانی که قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، روند صعودی ادامه خواهد یافت.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت مهم 320 دلار کاهش دهند. تا زمانی که قیمت زیر این میانگین متحرک و سطح 366 دلار باقی بماند، معامله گران محتاط خواهند بود.

چین لینک

قیمت چین لینک در چند روز گذشته در منطقه بزرگ 6.8221 تا 8.9080 دلار در نوسان بوده است. همین باعث رسیدن ADX به بالای عدد 31 شد. این ضعیف شدن روند صعودی را نشان می دهد.

چین لینک
نمودار روزانه قیمت چین لینک

DI+ و DI- نزدیک به هم هستند. این نشان می دهد که دو روند صعودی و نزولی در تلاشند تا کنترل حرکت را در اختیار بگیرند.

روز گذشته، قیمت چین لینک از نزدیک منطقه مقاومت بالاسری خود به منطقه حمایت  سقوط کرد. با این حال، روندهای نزولی نتوانستند قیمت را در سطح های پایین نگه دارند. قیمت از کف روزانه 6.87 دلار به سرعت برگشت کرد.

این نشان می دهد که خریداران برای خرید در سطح های پایین تر هجوم می آورند. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 8.9080 دلار برسانند، احتمالا روند صعودی به سمت سطح 11 دلار ادامه خواهد یافت.

چین لینک
نمودار 4 ساعته چین لینک

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خریداران در سطح 6.87 دلار اقدام به خرید کرده اند. سپس روندهای صعودی سعی کردند تا قیمت را به بالای 8.908 دلار برسانند. اما دقیقا در زیر این سطح با مقاومت قوی روبرو شدند. این حاکی از وارد عمل شدن روندهای نزولی است.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند، احتمال شکست به بالای سطح 8.908 دلار افزایش خواهد یافت. بسته شدن نمودار در بالای این سطح نشان دهنده ادامه روند صعودی خواهد بود.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، روندهای نزولی بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح 6.8221 دلار برسانند. اگر آنها موفق به این کار شوند، قیمت کاهش بیشتری خواهد یافت.

ویچین

در حال حاضر، ویچین در داخل یک الگوی پرچم صعودی معامله می شود. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.016 دلار)مسطح است. DI+ وDI- نزدیک به یکدیگر هستند. این تعادل بین روندهای صعودی و نزولی را نشان می دهد.

ویچین
نمودار روزانه قیمت ویچین

شکست به بالای خط مقاومت این پرچم و بسته شدن نمودار در بالای آن به نفع روندهای صعودی خواهد بود. احتمالا روندهای صعودی سطح 0.031398 دلار را هدف قرار خواهند داد.

اما اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد در 0.015279 دلار کاهش دهند، احتمالا اصلاح قیمت شدید به فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد در 0.013698 دلار رخ خواهد داد.

شکست به زیر این سطح کاهش بیشتر قیمت را در پی خواهد داشت. بنابراین معامله گران احتمالا قبل از افزایش قیمت، منتظر شکست به بالای پرچم صعودی و حفظ قیمت در بالای آن خواهند ماند.

ویچین
نمودار 4 ساعته ویچین

روندهای صعودی در روزهای گذشته با قدرت از سطح حمایت 0.015279 دلار دفاع کردند.  قیمت از زیر این سطح برگشت کرد. اکنون روندهای صعودی در تلاشند تا قیمت را به بالای خط مقاومت برسانند.  در صورت موفقیت، قیمت احتمالا به سطح 0.020 و سپس به 0.021978 دلار خواهد رسید.

برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 0.015279 دلار کاهش دهند و در آنجا نگه دارند، کاهش به زیر خط حمایت پرچم امکان پذیر خواهد بود. DI- بالاتر از DI+ است. این برتری جزئی روندهای صعودی را نشان می دهد.

شکست به زیر پرچم کاهش شدید قیمت را به دنبال خواهد داشت. اگر قیمت در زیر سطح 0.013 دلار باقی بماند،معامله گران احتمالا از خرید خودداری خواهند کرد.

لایت کوین

لایت کوین به هدف اصلی خود در سطح 64 دلار رسید. تعدادی از معامله گران کوتاه مدت در این سطح سود کسب کردند. این باعث کاهش قیمت به سطح 51.8850 دلار شد. این سطح دقیقا بالاتر از سطح شکسته شده 50.7864 دلار است.

لایت کوین
نمودار روزانه لایت کوین

ADX بالاتر از عدد 38 است. DI+  در بالای DI- قرار دارد. این نشان می دهد که روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را در نزدیک سطح 60 دلار نگه دارند، احتمال شکست به بالای سطح 65.1573 دلار افزایش خواهد یافت. شکست به بالای این سطح منجر به افزایش قیمت به سطح 80 دلار خواهد شد.

اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 50.7864 دلار کاهش دهند، روند صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشانگر تغییر احتمالی روند خواهد بود. چون خریداران در سطح های پایین دیگر خرید نخواهند کرد.  بنابراین اگر قیمت در زیر سطح 50 دلار باقی بماند، معامله گران احتمالا از ورود به موقعیت های خرید خودداری خواهند کرد.

لایت کوین
نمودار 4 ساعته لایت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که ADX بالاتر از عدد 34 است. DI+ و DI- نزدیک یکدیگر هستند. این نشان می دهد که روندهای صعودی و نزولی در تلاشند تا کنترل حرکت را بدست بگیرند.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این اولین نشانه قوی بودن انها خواهد بود و احتمال حرکت صعودی به سمت  سطح 65.1573 دلار افزایش خواهد یافت. شکست به بالای این سطح نشانگر ادامه احتمالی روند صعودی خواهد بود.

در عین حال، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 55 دلار برسانند، احتمالا سطح حمایت مهم 50.7864 دلار دوباره تست خواهد شد. شکست به زیر این سطح کاهش شدید قیمت را در پی خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.