در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اختلال در شبکه اتریوم کلاسیک؛ آیا حمله 51 درصدی رخ داده؟

0 987

آیا به اتریوم کلاسیک حمله شده است؟ شبکه اتریوم برای تعمیرات به طور موقت از کار افتاد. گزارش عیب شناسی توضیح می دهد که چه اتفاقی افتاده است.

در اول آگوست، چندین چهره معروف اتریوم کلاسیک مسائل پیش آمده برای بلاک چین اتریوم کلاسیک را از طریق توییتر به اطلاع جامعه ارز رمزنگاری رساندند. 

هادسون جیمسون (از اعضای بنیاد اتریوم) در بین اولین کسانی بود که اظهار داشت صرافی ها باید پرداخت ها و برداشت ها را متوقف کنند.

صفحه رسمی توییتر اتریوم کلاسیک و جیمز وو این مشکل را تایید کردند. گزارش عیب شناسی خیلی زود منتشر شد تا توضیح دهد که چه اتفاقی افتاده است.

اگرچه استخراج کننده متخلف شناسایی شد،مشخص نیست که آیا حمله به شبکه عمدی بوده است یا نه.

در این گزارش آمده است که استخراج کنندگان باید همچنان عملیات استخراج را ادامه دهند. این گزارش می افزاید که تراکنش های صادر شده طی 12 ساعت گذشته طبق روال خود استخراج نشدند. اما آنها دوباره به mempool ارسال شدند.

Bitfly (ارائه دهنده راه حل های استخراج) اظهار داشت که سازماندهی مجدد 3693 تراکنش در بلاک 10904146 رخ داده است. این باعث شده تا همه نودهای شبکه همگام سازی داده را متوقف کنند. این حمله 51 درصدی به شبکه را نشان می دهد.

سازماندهی مجدد (Reorg)  یک قابلیت داخلی بلاک چین است که باعث عقب گرد شبکه می شود. با این حال، اگر استخراج کنندگان مخرب 51 درصد از قدرت هش را در اختیار بگیرند، می توانند شبکه را فورک کنند، مشکل دوبار خرج کردن را بوجود بیاورند یا تراکنش های قبلی را حذف کنند.

در آغاز سال 2019 حمله 51 درصدی به اتریوم کلاسیک تایید شد. همین نگرانی ها در مورد مدل استخراج اثبات کار را افزایش داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.