در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هکر حمله 51 درصدی اتریوم کلاسیک، 100000 دلار آن را پس داد

0 703

در یک پست، وبلاگ رسمی صرافی گیت آیو (Gate.io) گزارش داد، هکر حمله ی 51 درصدی اتریوم کلاسیک، 100000 دلار را به این صرافی رمزنگاری بازگشت داد.

این صرافی افزود، آنها سعی کردند با هکر ارتباط برقرار کنند. اما هیچ پاسخی دریافت نکردند و دلیل اینکه چرا پول ها بازگشت داده شده را نمی دانند. این صرافی گفت:

اگر هکر، حمله را برای نفع خود انجام نداده، احتمالا یک هکر کلاه سفید (white hacker) است که قصد دارد خطر موجود در توافق عمومی بلاک چین و امنیت قدرت هش را به مردم یادآوری کند.

هکر کلاه سفید، یک هکر با اخلاق حرفه ای و با اعتقادات قوی است که از توانایی خود برای منظورهای مثبت استفاده می کند، نه برای سود شخصی. مقاله جارگن به عنوان بخشی از فرهنگ هکر بیان می کند:

اصطلاح کلاه سفید بیانگر یک متخصص دوست و مهربان است.

در تاریخ نهم ژانویه صرافی گیت آیو تحلیل خود را از یک حمله 51 درصدی منتشر ساخت. این صرافی پی برد مجموع 54,200 اتریوم کلاسیک (ETC) به ارزش کلی 271,500 دلار به واسطه هک انتقال داده شده است. کوین بیس، صرافی بزرگ رمزنگاری به صورت جداگانه در تاریخ هشتم ژانویه بیان کرد که مبلغ کل پولی که برای انجام این هک بکار گرفته شده است، بیش از 1.1 میلیون دلار ارز رمزنگاری بوده است.

صرافی گیت آیو خاطر نشان کرد نرخ فعلی هش شبکه اتریوم کلاسیک پایین است و هنوز می توان با استفاده از قدرت محاسباتی لازم، اقدام به یک حمله 51 درصدی دیگر کرد. از اینرو تعداد تاییدیه های مورد نیاز برای واریز های اتریوم کلاسیک در صرافی گیت آیو به تعداد 4000 افزایش پیدا کرد تا در برابر سایر این حملات ایمن باشد.

طبق گزارش اخیر در کوین سرا، کوین بیس یک تجدید سازماندهی عمیق در زنجیره بلاک چین اتریوم کلاسیک که شامل فروش دوباره بود، در تاریخ پنجم ژانویه شناسایی کرد.

چارلی لی، بنیانگذار آلت کوین لایت کوین (LTC)، اخیرا اعلام کرد که یک صرافی غیرمتمرکز از نظر تعریف باید حساس به حملات 51 درصدی باشد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.