در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک: چگالش قدرت هش در شبکه به معنای حمله 51 درصدی نیست

0 806

توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک (ETC) امروز در یک توییت اعلام کردند، استخری که ادعا کرد بیش از 50 درصد میزان هش شبکه را  به عهده دارد”به احتمال زیاد، ادعای خودخواهانه ای” را بیان کرده است.

توسعه دهندگان اتریوم نیز در همان توییت به صراحت بیان کردند میزان هش مذکور به معنای یک حمله ی 51 درصدی نیست و علائمی از حمله فروش دوباره (double spend) مشخص نشده است.

این توئیت، وجود یک عامل بالقوه را برای “اتفاقات اخیر در استخراج” بیان کرد. در این توییت افزایش میزان هش را به آزمایش ماشین های جدید ethash (با قدرت 1400 مگاهش) توسط شرکت لینزی که یک تولید کننده دستگاه های اسیک (ASIC) است،نسبت داد.

همچنین امروز، صرافی بزرگ رمزنگاری آمریکائی کوین بیس پستی را منتشر کرد که نشان می دهد در پنجم ژانویه “یک تجدید سازمان (reorganization) عمیق را در زنجیره بلاک چین اتریوم کلاسیک شناسایی کرده است که شامل فروش دوباره (double spend) بوده.” این صرافی برداشت و واریز اتریوم کلاسیک را متوقف کرد، که ظاهرا تاکنون در حالت تعلیق قرار دارد.

کوین بیس نیز در این پست اشاره کرد، پیرو این اتفاق، 8 رویداد تجدید سازمان دیگر را که شامل فروش دوباره به مقدار گزارش شده 88500 اتریوم کلاسیک (حدود 445,155 دلار) بود را شناسایی کرده است.

کوین بیس نیز اعلام کرد که “هدف حمله این فروش دوباره قرار نگرفته است “و هیچ سرمایه ای از آن از دست نرفته است.”

تجدید سازمان زنجیره، وضعیتی است که در آن یک استخراج کننده یا استخر استخراج به تنهایی منابع بیشتری نسبت به باقی افراد موجود در یک شبکه دارند. از اینرو این استخراج کننده غالب قادر است یک تاریخچه جدید برای تراکنش ها به وسیله ی “انتخاب یک بلوک قبلی و دل بخواهی به منظور گسترش تاریخچه بلاکِ جایگزین استفاده کند.”

در ماه نوامبر، سرویس کیف پول کوین بیس پشتیبانی از اتریوم کلاسیک را آغاز کرد و برای کاربران امکان دیدن قیمت، ارسال و یا دریافت اتریوم کلاسیک را فراهم ساخت. کوین بیس نخست اعلام کرد، که در ماه ژوئن از اتریوم کلاسیک پشتیبانی خواهد کرد که منجر به افزایش ناگهانی و موقت در ارزش این دارایی شد.

در ماه مه، طبق محاسبات حوسام عبود، یک محقق برزیلی در دانشگاه FECAP واقع در سائوپولو، انجام یک حمله ی 51 درصدی به شبکه اتریوم مستلزم حداقل 55 الی 85 میلیون دلار (میانگین 70 میلیون دلار) هزینه است.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم کلاسیک در جایگاه هجدهم از نظر ارزش بازار در سایت کوین مارکت کپ قرار داشت و با قیمت حدود 5.02 و روند نزولی 7 درصد در حال معامله است.ارزش بازار این ارز حدود 539 میلیون دلار است در حالی که حجم مبادلات روزانه آنها حدود 139 دلار است.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.