در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

درسی که سرمایه گذاران جزئی باید از شکست قیمت بیت کوین بگیرند

0 1,050

همان طور که در مقاله های قبلی گفته شد، انتظار شکست قیمت بیت کوین پس از ماه ها عدم فعالیت می رفت. سرانجام این ارز روند صعودی گرفت. قیمت در طی یک دوره 13 روزه از 9200 دلار به 11200 دلار رسید.

بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

افزایش باور نکردنی قیمت منجر به ارائه چندین پیش بینی صعودی مشابه سال 2017 شد. این افزایش همچنین باعث شد تا کارشناسان مطرح بازار از جمله مایکل نووگراتز از گلکسی دیجیتال ادعاهای خود را مطرح کنند. 

نووگراتز پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری با افزایش نقدینگی جهانی و هجوم سرمایه گذاران جزئی به سطح 20000 دلار خواهد رسید. ادعای وی برخلاف این تصور طولانی مدت است که تقاضای نهادهای سرمایه گذاری مانند سال 2017 منجر به موج بعدی روند صعودی خواهد شد.

به طور حیرت انگیزی، طبق گفته تایرون راس، ارزیابی نووگراتز تا حدودی معتبر به نظر می رسد. تایرون راس افزایش اخیر تماس ها از جانب سرمایه گذاران جزئی و موسسات تجاری برای این که کدام دارایی های دیجیتال بهتر هستند، را یادآور شد. وی همچنین خاطر نشان می کند که تاثیرپذیری از شرکت سرمایه گذاری رابین هود منجر به تغییر در ذهنیت معامله گران جزئی از سرمایه گذاری های طولانی مدت پایدار به روندهای صعودی سریع و کوتاه، یعنی سرمایه گذاری های پر ریسک شده است.

بسته های محرک اقتصادی و ورود سرمایه گذاران جدید با بازار ارز رمزنگاری

علاوه بر این، تصویب یک بسته محرک اقتصادی دیگر احتمالا این معامله گران تازه وارد را ترغیب خواهد کرد تا تمام 1200 دلار خود را در بازار سرمایه گذاری کنند. تایرون راس اظهار داشت که در زمان اجرای بسته اقتصادی قبلی، وی تماس های مشابهی را دریافت کرده بود که در مورد نحوه سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال و سهام پرسیده بودند. ناگفته نماند که تعدادی از آنها برای تامین هزینه های زندگی خود به پول نقد نیاز داشتند.

از لحاظ نظری، افزایش قیمت دارایی های دیجیتال و چک های جدید حمایتی در بازار فوموی کاملی را بوجود خواهند آورد. این می تواند منجر به تقاضای زیاد از جانب معامله گران جزئی شود.

با این حال، چنین سرمایه گذاری های جنون آمیز با خطرات جدی روبرو هستند. برای مثال، در روز یک شنبه کل بازار ارز رمزنگاری شاهد کاهش شدید قیمت ها بود. این کاهش قیمت باعث ضرر 1.3 میلیارد دلاری معامله گران در صرافی های برتر شد. سرمایه گذاران زیادی در سطح 12000 دلار اقدام به سرمایه گذاری کردند. اکنون آنها متحمل ضرر بزرگی شده اند.

جدیدترین نمونه از این حرکت با تاثیر ماندگار در ابتدای تابستان سال 2019 مشاهده شد.

قیمت بیت کوین
نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین

هیچ چیز مشخص نیست و تاریخ دقیقا تکرار نمی شود. عاقلانه این است که معامله گران جزئی جدید از شور و اشتیاق خود برای سرمایه گذاری بکاهند. آنها باید بین سرمایه گذاری بلند مدت و سرمایه گذاری مخاطره آمیز تفاوت قائل شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.