در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تحلیلگران شرکت سانتیمنت: سه ارز رمزنگاری در منطقه فرصت هستند

0 415

آلت کوین های موجود در فهرست 100 ارز برتر بازار در تلاش برای بازیابی به سطوح بالاتر هستند، تحلیلگران شرکت سانتمینت سه ارز رمزنگاری را شناسایی کرده اند که ممکن است فرصت خرید برای معامله گران ارائه کنند.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

بانس توکن (AUCTION)، لینیر فایننس (LINA) و سروم (SRM) سه ارز رمزنگاری هستند که طبق مدل شرکت سانتیمنت ارزش آنها در حال حاضر کمتر از ارزش واقعی شان است.

توکن های مرغوب یا بلوچیپ دیفای نیز در حال آماده شدن برای بازیابی V شکل هستند، اما سه ارز مذکور ممکن است هولدرهای خود را به سود خوبی برسانند.
دیفای چیست؟ اهداف، مزایا و موارد استفاده آن چه هستند؟

کاهش قیمت در بازار ارز رمزنگاری پس از اظهارات پاول

به دنبال اظهارات تند جروم پاول در نشست اقتصادی جکسون هول مبنی بر احتمال افزایش نرخ بهره برای رساندن نرخ تورم به 2 درصد، قیمت بیت کوین از حدود سطح 26500 دلار به زیر سطح 26000 دلار کاهش یافت. البته، کاهش به زیر این سطح موقتی بود و قیمت خیلی سریع به بالای آن برگشت. آلت کوین های موجود در فهرست 100 ارز برتر بازار نیز بعد از سخنان رئیس فدرال رزرو کاهش یافتند و در حال حاضر تلاش می کنند تا به سطوح بالاتر بازیابی شوند.

شاخص فصل آلت کوین از بلاک‌چین سنتر (Blockchain Center) به فصل بیت کوین اشاره دارد. این بدان معناست که بیت کوین در 90 روز گذشته عملکرد بهتری نسبت به 50 آلت کوین برتر بازار داشته است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

در حالی که اکثر آلت کوین ها در طول ماه آگوست کاهش قیمت داشته اند، تحلیلگران شرکت سانتیمنت سه ارز رمزنگاری را شناسایی کرده اند که احتمالا به زودی افزایش خواهند یافت.

سه ارز رمزنگاری در منطقه فرصت

تحلیلگران شرکت سانتیمنت از مدلی برای ارزیابی نسبت MVRV (ارزش بازار به ارزش واقعی) آلت کوین ها استفاده کردند و سه توکن را یافتند که در منطقه فرصت هستند. سانتیمنت منطقه فرصت را “سطوح خرید” برای سرمایه گذاران تعریف می کند.

براساس مدل سانتیمنت که در نمودار زیر مشاهده می کنید، بانس توکن (AUCTION)، لینیر فایننس (LINA) و سروم (SRM) سه ارز رمزنگاری هستند که فرصت خرید ارائه می کنند. این مدل از واگرایی 30 روزه، 90 روزه و شش ماهه استفاده می کند تا تشخیص دهد کدام آلت کوین ها در شرایط اشباع خرید و اشباع فروش و در مناطق فرصت (خرید) و مناطق خطر (فروش) خود هستند.

فرصت خرید

براساس این مدل، سه ارز رمزنگاری مذکور احتمالا در کوتاه مدت شاهد افزایش قیمت خواهند بود. علاوه براین، دارایی هایی در منطقه خطر بوده و برخی در حال حرکت به منطقه خطر هستند که در شرایط اشباع خرید قرار دارند و احتمالا با فشار فروش بیشتری مواجه خواهند شد. 

احتمال افزایش قیمت سه توکن برتر دیفای

از سوی دیگر، طبق MVR سی روزه، سه توکن برتر دیفای یعنی میکر (MKR)، یونی سواپ (UNI) و کامپاند (COMP) در منطقه فرصت هستند. نسبت MVR سی روزه این سه توکن به ترتیب منفی 16.32 درصد، منفی 15.44 درصد و منفی 24.40 درصد است. نسبت MVR سی روزه شاخصی است که میانگین بازده سرمایه گذاری تحقق نیافته یا سود/زیان تحقق نیافته همه آدرس هایی که دارایی را در 30 روز گذشته خریداری کرده اند نشان می دهد.
یونی سواپ چیست و چگونه می توان از این صرافی استفاده کرد؟

از این نسبت برای تعیین مناطق سیو سود و اصلاح احتمالی قیمت در کوتاه مدت استفاده می شود. طبق داده های شرکت سانتیمنت، توکن های UNI، MKR وCOMP نزدیک به کف قیمت خود هستند و احتمالا روند آنها صعودی خواهد شد. تحلیلگران سانتیمنت استدلال می کنند که مناطق فرصت احتمالا با بازیابی V- شکل در قیمت دارایی ها دنبال می شوند.

هولدرهای کاردانو، پالیگان و شیبا اینو در ضرر

براساس داده های پلتفرم IntoTheBlock، اکثر هولدرهای کاردانو (91.06) در ضرر هستند؛ به این معنی که آنها با ضررهای تحقق نیافته روبرو شده اند. تنها 0.38 درصد از هولدرهای این ارز در سطح فعلی 0.2613 دلار سودآوری دارند.

در نمودار زیر، دایره های قرمز آدرس های در ضرر، دایره های سبز آدرس های در سود و دایره های سفید آدرس های سر به سر (نه در سود و نه در ضرر) را نشان می دهند.

کاردانو
کاردانو

93.77 درصد از هولدرهای MATIC در قیمت فعلی 0.54 دلار در ضرر  بوده و تنها 5.52 درصد از هولدرهای آن در سود (تحقق نیافته) هستند.

پالیگان
پالیگان

88.86 درصد از هولدرهای SHIB با قیمت 0.000008 دلار در ضرر هستند.

شیبا اینو
شیبا اینو

آمار ذکر شده به کاپیتولاسیون یا تسلیم شدن هولدرها اشاره دارد، چون اکثر آنها با ضرر سنگین مواجه شده اند و احتمالا دارایی های خود را به صرافی ها خواهند فرستاد که این فشار فروش توکن ها را افزایش خواهد داد و باعث کاهش بیشتر قیمت آنها خواهد شد.

منبع fxstreet fxstreet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.