در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 معیاری که نشان می دهند بیت کوین در معرض یک روند نزولی قرار دارد

2 2,422

قیمت بیت کوین در معرض یک روند نزولی ادامه دار قرار دارد، چون معیارهایی وجود دارند که نشان می دهند دارندگان موقعیت های خرید برای فروش هجوم خواهند آورد. از طرفی فروشندگان امیدوار هستند که معاملات این ارز در زیر سطح 10000 دلار ادامه پیدا کنند.

این معیارها عبارتند از: قراردادهای باز، سرمایه گذاری، عدم توازن بین خرید و فروش استقراضی، واگرایی نزولی و افزایش نقدینگی در سطح 10000 دلار.

راکد بودن قراردادهای باز در صرافی های عمده معاملات آتی بیت کوین

قرارداد باز به تعداد کل قراردادهای خرید و فروش استقراضی باز در بازار گفته می شود. قراردادهای باز در صرافی های بیتمکس، بایننس فیوچرز، بای بیت و سایر صرافی های معاملات آتی در حال افزایش هستند.

در تاریخ 10 مه، هنگامی که قیمت بیت کوین در صرافی بیتمکس و درست چند ساعت قبل از هاوینگ به طور ناگهانی از 9570 دلار به 8100 دلار کاهش یافت، 200 میلیون دلار از موقعیت های خرید در یک ساعت نقد شدند.

در آن زمان، قرارداد باز صرافی بیتمکس به طور قابل توجهی کاهش یافت، زیرا بسیاری ازمعامله گران قراردادهای خرید را به نقدینگی تبدیل کردند یا مجبور به تغییر موقعیت های خود شدند.

در تاریخ 14 مه، قیمت بیت کوین به طور مشابه از سطح 9900 دلار اصلاح شد و طی یک شب به سطح 9200 دلار کاهش یافت. این کاهش سریع قیمت باعث نقدینگی 42 میلیون دلار شد. فقط در صرافی بیتمکس، حداقل 270 میلیون دلار از موقعیت های خرید در یک بازه زمانی 5 روزه نقد شدند.

اصلاح قیمت بیت کوین
اصلاح قیمت بیت کوین از 10000 و 9900 دلار

به دنبال این دو فروش ارزان و یکجا، ظاهرا میل و رغبت سرمایه گذاران قراردادهای آتی بازار برای ورود به معاملات کاهش یافته است. این نشان می دهد که خریداران از افزایش فشار فروش در سطح مقاومت کلیدی 10000 دلار خسته شده اند.

عدم توازن بین قراردادهای خرید و فروش استقراضی

قراردادهای خرید در سه صرافی بزرگ بیت فینکس، بایننس فیوچرز و بیتمکس تقریبا 72.3 درصد کل قراردادهای باز را تشکیل می دهند.

در تاریخ 15 مه، ارزش موقعیت های خرید حدود 661.7 میلیون دلار و موقعیت های فروش استقراضی تنها 252 میلیون دلار بودند. شکاف زیاد بین قراردادهای خرید و فروش استقراضی در یک سطح مقاومت چند ساله، بیت کوین را در معرض فشار فروش قرار می دهد و دارندگان موقعیت های خرید برای فروش هجوم خواهند آورد.

کل موقعیت های خرید و فروش بازار
کل موقعیت های خرید و فروش بازار

طی هفته گذشته، بیت کوین در بازه های زمانی کوتاه مدت دو فشار فروش از طرف دارندگان موقعیت های خرید را تجربه کرد. با این حال، بازار هنوز هم به شدت به سمت موقعیت های خرید متمایل است و این بدان معناست که در وسط منطقه 9000 دلار نقدینگی زیادی رخ خواهد داد.

ظاهر شدن واگرایی نزولی

شاخص قدرت نسبی  (RSI) یک نوسان سنج حرکت است که میزان اشباع خرید یا اشباع فروش بیت کوین را اندازه گیری می کند. به گفته یک تحلیلگر تکنیکال معروف به “کریپتوکاپو”، هنگامی که این شاخص کاهش پیدا می کند ولی قیمت افزایش پیدا می کند، یک واگرایی نزولی رخ می دهد.

واگرایی نزولی که در یک حرکت طولانی مدت قیمت بوجود می آید، نشان می دهد که به احتمال زیاد اصلاح شدید رخ خواهد داد.

واگرایی نزولی بیت کوین
واگرایی نزولی بیت کوین

کاهش یافتن شاخص قدرت نسبی و کم شدن حجم معاملات بیت کوین در بازارهای آتی و نقدی می توانند منجر به روند نزولی کوتاه مدت قیمت این ارز شوند.

نقدینگی در حدود سطح 10000 دلار

از نظر معامله گران بزرگ، نقدینگی در یک بازار نسبتا کوچک مهم است. قیمت بیت کوین به طور معمول چرخه های غیر عادی دارد، چون نهنگ ها به دنبال نقدینگی در یک سطح پایین یا بالا هستند.

زمانی که قیمت بیت کوین از منطقه 9000 دلار به 10000 دلار افزایش یافت و پس از مدت کوتاهی اصلاح شد، سفارش های فروش بزرگی در صرافی های بیتمکس و اوککس ثبت شدند.

ثبت سفارشات فروش در یک منطقه مقاومت کلیدی و دو اصلاح شدید در یک بازه 5 روزه، احتمال ادامه روند نزولی را افزایش می دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. ساتوشی می گوید

    این محتمل ترین نظریه که میشه گفت با عقل جور درمیاد حتی با مدارک و مستندات هم میخونه . آفرین

  2. اسماعیل می گوید

    دولت آمریکا دشمن درجه یک بیت کوین ست…… این از همه مهمتر است.