در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

17 درصد درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش ها است

0 574

پس از هاوینگ، درآمد استخراج کنندگان بیش از 60 درصد کاهش یافته است. با نصف شدن پاداش استخراج، استخراج کنندگان برای حفظ درآمد خود بیشتر از گذشته به کارمزد تراکنش های بیت کوین وابسته شده اند.

استخراج کنندگان 61 درصد از درآمد خود را از دست داده اند

در تاریخ 10 مه، استخراج کنندگان 2188 بیت کوین را استخراج کردند. 12 مه این تعداد به 852 بیت کوین کاهش یافت. یک افت 61 درصدی. نصف شدن پاداش بلاک ها، برخی استخراج کنندگان را مجبور به خاموش کردن دستگاه های خود کرده که باعث افت نرخ هش شبکه شده است. این به نوبه خود باعث تاخیر در تایید بلاک ها شده. به این معنی که تعداد بلاک های کمتری در واحد زمان پردازش می شود و تعداد پاداش بلاک های در دسترس استخراج کنندگان کاهش یافته است.

کارمزد تراکنش بیت کوین
مقدار درآمد ماینرها از طریق کارمزد تراکنش

تنها راه کسب درآمد استخراج کنندگان که باعث افزایش ترافیک شبکه نیز شده است، افزایش مقدار کارمزدها است. به طوری که کارمزد انجام هر تراکنش، که به طور متوسط در پایان ماه آوریل 0.62 دلار بود ، روز گذشته به 5.21 دلار رسیده است. این پویایی شبکه باعث شده تا مقدار کارمزد تراکنش ها حالا 17 درصد از درآمد استخراج کنندگان را تشکیل دهد. این بالاترین مقدار از ژانویه 2018 تاکنون است.

کارمزد تراکنش
مقدار کارمزد هر تراکنش

درآمد استخراج کنندگان آمریکایی از 19.25 میلیون دلار در تاریخ 9 مه به 7.82 میلیون دلار در تاریخ 12 مه کاهش یافته است، یعنی 62 درصد کاهش. تنظیم سختی استخراج بعدی تا سه روز بعد انجام می شود. با این حال کاهش اندکی در سختی می تواند به استخراج کنندگان برای کسب درآمد کمک کند.

درآمد استخراج
درآمد استخراج کنندگان

این امکان وجود دارد، به تدریج که از عمر بیت کوین می گذرد و طی هر هاوینگ جدید پاداش بلاک ها کاهش می یابد تا این که تمام بیت کوین ها استخراج شوند، استخراج کنندگان مجبور باشند بیشتر به کارمزد تراکنش ها متکی باشند. با این حال افزایش کارمزدها باعث می شود از جذابیت بیت کوین برای کاربران کاسته می شود.

بسیاری از فعالان در صنعت استخراج، برخلاف سایرین، معتقدند که افت نرخ هش سیگنالی صعودی برای قیمت بیت کوین است، زیرا باعث سودآوری برای استخراج کنندگان می شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.