در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش ترس در بین سرمایه گذاران بیت کوین از احتمال کاهش قیمت

1 992

امروز قیمت بیت کوین با کاهش شدیدی همراه بود و به پایین ترین سطح در 9200 دلار رسید. اما قیمت دوباره روند افزایشی گرفت و به حدود سطح 9490 دلار رسید. این حرکت قیمت ممکن است در روزهای آینده  منجر به روند نزولی بیشتر این ارز برتر بازار شود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که خریدار در این کاهش قیمت با فشار زیاد خرید روبرو شده و تایید می کند که سطح های حمایت مهمی در پایین منطقه 9000 دلار وجود دارد.

تحلیلگران خاطرنشان می کنند که اگر بیت کوین نتواند شتاب حرکت صعودی خود را بدست بیاورد، در روزها و هفته های آتی شاهد روند نزولی شدیدی خواهد بود. یکی از تحلیلگران پیش بینی کرد که حتی قیمت در کوتاه مدت به پایین ترین سطح در 7600 دلار کاهش خواهد یافت.

داده های مربوط به احساس سرمایه گذار نشان می دهند که عدم توانایی این ارز رمزنگاری برای شکستن به بالای سطح 10000 دلار باعث شده تا برخی از سرمایه گذاران پیش بینی کنند که روند صعودی ضعیف تر خواهد شد.

کاهش قیمت بیت کوین به سطح های پایین تر منطقه 9000 دلار؛ افزایش سطوح مقاومت

در حال حاضر، بیت کوین در حدود سطح 9490 دلار معامله می شود. دیروز قیمت این ارز برتر بازار به بالاترین سطح روزانه به نزدیک سطح 10000 دلار رسید، ولی شاهد اصلاح قیمت بود و به سطح فعلی کاهش یافت.

قیمت بیت کوین در روزها و هفته های گذشته چندین بار به حدود سطح 10000 دلار رسید، ولی هربار با اصلاح شدید قیمت مواجه شد و به سطوح پایین تر کاهش یافت. این نشان می دهد که سطح 10000 دلار یک سطح مقاومت خیلی قوی برای این ارز است.

اگر بیت کوین در ساعت ها و روزهای آینده به تلاش خود برای شکستن به بالای این سطح ادامه دهد، به احتمال زیاد قدرت روندهای صعودی تحلیل خواهد رفت و این ارز را در مسیر یک روند نزولی شدید قرار خواهد داد.

یکی از معامله گران معروف ارز رمزنگاری این احتمال را در توییت اخیر خود مدنظر قرار داد و توضیح داد که پش بینی وی روند نزولی بیت کوین و کاهش شدید قیمت به منطقه 7000 دلار است.

Bitcoin
نمودار قیمت بیت کوین

روندهای نزولی که قبلا از موقعیت های فروش استقراضی در حدود سطح 10000 دلار برخوردار بوده اند، به احتمال زیاد به دنبال پایین آوردن قیمت به منطقه 7000 دلار هستند و انتظار می رود که آنها در سطح 8000 دلار با مقاومت روندهای صعودی روبرو شوند. این در حالی است که مغلوب کردن روند نزولی می تواند باعث افزایش سریع قیمت به سطح 11500 دلار شود.

کاهش اطمینان سرمایه گذاران

به نظر می رسد که ضعف فعلی بیت کوین باعث کاهش اطمینان و افزایش ترس سرمایه گذار شده است و این نشان می دهد که بسیاری از افراد انتظار روند نزولی و کاهش بیشتر قیمت را دارند.

براساس داده های منتشر شده توسط Arcane Research، شاخص ” ترس و طمع”  بیت کوین از مرحله “طمع” به “ترس” تغییر کرده است:

شاخص ترس و طمع اکنون به 44 کاهش یافته است. بعد از  نوسان یک هفته ای قیمت، ترس بر بازار حاکم شده و دوباره به سمت یک حالت خنثی در حرکت است. بازار یک روز را در مرحله “طمع ” قرار داشت ولی بعد از کاهش 2000 دلاری قیمت در یک بازه زمانی کوتاه در پایان هفته گذشته، دوباره ترس به بازار برگشت.

برگشت عدم اصمینان به بازار
برگشت عدم اصمینان به بازار

این تغییر نشان می دهد که سرمایه گذاران از تحقق یافتن پیش بینی معامله گر فوق مبنی بر نزولی شدن روند وکاهش شدید قیمت بیت کوین می ترسند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Mohamad می گوید

    متشکرم اقای صادقی عزیر