در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رشد 30 درصدی آدرس های هزار بیت کوینی

0 1,287

لیست آدرس های غنی از بیت کوین که دارای بیش از 1000 بیت کوین هستند، در 12 ماه گذشته افزایش یافته است و احتمالا نشان دهنده هجوم سرمایه گذاران به سمت این ارز رمزنگاری است.

بر اساس اطلاعات کوین متریک، این شاخص از سپتامبر 2018 رشد 30 درصدی داشته است. حتی در صورت حذف آدرس هایی که متعلق به صرافی ها است، این رقم یک افزایش مشابه را نشان می دهد.

در حال حاضر 2148 آدرس وجود دارد که محتوی بیش از 1000 بیت کوین هستند. این تعداد آدرس تنها 0.01 درصد از کل آدرس های بیت کوین موجود را تشکیل می دهند.

همانطور که در نمودار بالا مشخص است، این آدرس ها در 12 ماه گذشته یک صعود تقریبا 90 درجه ای داشته اند. ویلی وو، سرمایه گذار و تحلیل گر بازار ارزهای رمزنگاری معتقد است که این روند نشان دهنده افزایش مشارکت سرمایه گذاران در بازار است:

دو احتمال وجود دارد. این که تعداد سرمایه گذاران افزایش یافته و یا ذخیره سرد دارایی ها توسط صرافی ها به عنوان راه حلی برای نظارت افزایش داشته است. دلیل دوم را نمی توان رد کرد، اما با داده های ما سنخیت ندارد. در حال حاضر من دلیل اول را محتمل تر می دانم.

توجه داشته باشید که قیمت بیت کوین در سه ماهه آخر سال 2018 از 6400 دلار به 3100 دلار سقوط کرد و ممکن است سرمایه گذاران با تجربه از این افت قیمت برای افزایش ذخیره بیت کوین خود استفاده کرده باشند که منجر به افزایش آدرس های 1000 بیت کوینی شده است.

با این حال سایر کارشناسان از این که تعداد افراد دارای بیش از 1000 بیت کوین افزایش یافته اند، اطمینان ندارند. از این گذشته یک فرد می تواند 50000 بیت کوین را از یک کیف پول به 50 کیف پول مختلف منتقل کند و به این ترتیب امنیت دارایی های خود را بالا برده باشد. همچنین صرافی های رمزنگاری مانند بایننس دارای بیت کوین های زیادی هستند که متعلق به میلیون ها کاربر است و می تواند ارزها را در کیف پول های مختلف ذخیره کند.

الکس کروگر، معامله گر معروف ارزهای رمزنگاری می گوید:

احتمالا بیشتر این آدرس ها متعلق به صرافی ها است. هم مقدار بیت کوینی که مبادله می شود و هم تعداد صرافی ها رو افزایش هستند.

وی خاطرنشان می کند که حجم مبادلات بیت کوین از سپتامبر 2018 نسبتا ثابت بوده و این نشان می دهد افزایش آدرس های غنی بیت کوین احتمالا مربوط به صرافی ها است. مثلا آدرس های غنی نسبت به سایر آدرس ها، برداشت کمتری دارند و می تواند دلیل این باشد که آدرس های غنی مربوط به کیف پول های صرافی ها یا کیف پول های آفلاین است.

اگر چه حجم مبادلات برای صرافی ها حیاتی و مهم است، اما لزوما این مبادلات ممکن است بر روی بلاک چین ثبت نشود. زیرا صرافی ها ممکن است بدون انجام تراکنش بر روی سرور عمومی و صرفا به صورت داخلی این انتقالات را انجام دهند.

مسلما نمی توان با اطمینان و به طور قطع گفت که یک آدرس غنی با تعداد تراکنش کم متعلق به یک صرافی است یا یک نهنگ بیت کوین.

اما همانطور که گفته شد، اگر آدرس های شناخته شده ای که مربوط به صرافی ها است را حذف کنیم، لیست آدرس های غنی به 2100 آدرس می رسد که بازهم یک افزایش 30 درصدی را در طی 12 ماه گذشته نشان می دهد.

این نکته تعبیر وو مبنی بر احتمال هجوم سرمایه گذاران به سمت بیت کوین را به عنوان دلیل افزایش آدرس های غنی تایید می کند.

اما به نظر کیا وانگ، مدیر منبع داده های رمزنگاری میساری، افزایش این آدرس ها در طول زمان می تواند دلیل مهم دیگری داشته باشد. وی می گوید:

در ابتدا ساتوشی ناکاموتو و چند استخراج کننده اولیه دیگر صاحب تمام بیت کوین ها بودند. اما با گذشت زمان سهم آنها کاهش یافت و افراد دیگری نیز وارد بازار شدند.

در آینده سرمایه گذاران ثروتمند و صرافی ها ممکن است به افزایش تعداد آدرس های غنی ادامه دهند. با نصف شدن پاداش استخراج آتی، که می تواند منجر به افزایش قیمت ها شود، سرمایه گذاران جدید و بیشتری وارد بازار می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.