در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اردوغان: آزمایش لیر دیجیتال باید در سال 2020 انجام شود

0 1,230

رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، دستور داد که دولت، طرح آزمایش ارز دیجیتال ملی بانک مرکزی به نام CBDC را در سال 2020 به پایان برساند. طبق گزارش و بر اساس برنامه سالانه رئیس جمهور، ارز دیجیتال لیر که مبتنی بر بلاک چین ملی است، سال 2020 توسط بانک مرکزی ترکیه صادر می شود.

طرح آزمایشی ارز دیجیتال لیر باید تا پایان سال 2020 نهایی شود

طبق برنامه ریاست جمهوری که در تاریخ 3 نوامبر منتشر شد، نخستین آزمایشات لیره دیجیتال باید تا پایان سال 2020 انجام و نهایی شود.

طبق این طرح، دولت قصد دارد تا پلتفرم نرم افزاری را برای انجام پرداخت های سریع با استفاده از ارز دیجیتال لیر ایجاد کند. برای انجام و اجرای این پروژه آژانس ملی فناوری های نو یا شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه، معروف به TUBITAK نیز با بانک مرکزی همراه خواهد بود.

طبق گزارش ها، راه اندازی لیر دیجیتال بخشی از برنامه کشور ترکیه برای تقویت اقتصاد این کشور است. در این سند آمده:

هدف اصلی از این طرح، ایجاد یک بخش مالی با ساختاری قوی است که می تواند با هزینه کم به تامین نیازهای مالی پاسخ دهد. همچنین این طرح از طریق موسسات معتبر، ابزارهای مختلف مالی را به یک سرمایه گذار ارائه می دهد و به این ترتیب از هدف استانبول برای تبدیل شدن به یک مرکز مالی جذاب جهانی حمایت می شود.

افزایش پذیرش صنعت رمزنگاری در ترکیه

قرار دادن ارائه ارز دیجیتال لیر در برنامه سالانه ریاست جمهوری برای سال 2020 ترکیه، در ادامه نقشه راه اقتصادی این کشور برای 2023-2019 است که در جولای 2019 تدوین و منتشر شد. علاوه بر طرح CBDC،  دولت ترکیه علاقمند به استفاده از فناوری بلاک چین در صنعت حمل و نقل، خدمات عمومی و اداری است.

در ماه سپتامبر دولت ترکیه اعلام کرد برنامه هایی را برای ایجاد زیرساخت بلاک چین ملی برای استقرار فناوری دفتر توزیع شده در سطح مدیریت های عمومی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.