در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ(در مورد بیت کوین)- قسمت 3

0 946

کجا و چطور بیت کوین خود را نگهداری کنم؟

درست مانند پول های فیزیکی و فیات که آنها را در کیف پول خود نگهداری می کنید، بیت کوین و ارزهای رمزنگاری نیز در یک کیف پول اختصاصی ذخیره و نگهداری می شود. هر کیف پول دارای یک آدرس دیجیتال عمومی است که ارزها می توانند به آن ارسال شوند. در مورد بیت کوین این آدرس متشکل از یک رشته اعداد و حروف انگلیسی است که بیش از 30 کاراکتر دارد. اغلب کیف پول ها هیچ هزینه یا محدودیتی از نظر تعداد کیف پول ساخته شده ندارند. چند نوع کیف پول وجود دارد که عمدتا دارای سطوح امنیتی متفاوتی هستند.

چطور می توان بیت کوین را انتقال داد؟ چه مدت طول می کشد تا بیت کوین از یک کیف پول به کیف پول دیگر منتقل شود؟

یک تراکنش بیت کوین، یک سفارش امضاء شده دیجیتال و بنابراین رمزگذاری شده است. این تراکنش توسط کیف پول خروجی امضاء شده و در اینترنت منتشر می شود. سپس در زنجیره بلاک(بلاک چین) قرار می گیرد. این زنجیره تمام تراکنش های بیت کوین را ثبت و نگهداری می کند. بلاک چین شامل تعدادی بلاک است و هر بلاک محتوی تعدادی تراکنش است. هنگامی که بلاک بسته شود، تراکنش درست انجام می شود. در واقع بسته شدن بلاک و تایید تراکنش بیت کوین در حدود 10 دقیقه طول می کشد. تراکنش های بیت کوین نیاز به حداقل 2 تا 3 تایید(کانفرم) برای اطمینان از انجام تراکنش بیت کوین دارند.

هزینه ارسال بیت کوین چقدر است؟

تنها کارمزدی که برای انجام تراکنش بیت کوین و انتقال آن از مکانی به مکان دیگر(بعد فیزیکی به هیچ عنوان مهم نیست) نیاز است، کارمزد استخراج کننده است. این مقدار به تعداد کل مقدار بیت کوین ارسال شده اضافه می شود که به استخراج کننده برای انجام تایید و بستن بلاک پرداخت خواهد شد. هزینه انتقال بیت کوین نسبت به انتقالات پول نقد بسیار کمتر است. این هزینه ثابت نیست و اغلب کیف پول به به طور خودکار این هزینه را محاسبه می کنند. هزینه بالاتر به معنای انتقال سریعتر است(مسلما استخراج کننده تراکنش ها با کارمزد بالاتر را ترجیح خواهد داد).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.