در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

همکاری پالیگان با متا برای ایجاد یک پلتفرم NFT در اینستاگرام و فیس بوک

0 685

قیمت پالیگان (MATIC) در 10 مه پس از تست سطح 0.794 دلار  به عنوان سطح حمایت میان مدت، مسیر خود را به سمت بالا تغییر داد و با 25 درصد افزایش تا سطح 0.99 دلار رسید. البته، قیمت از این سطح اصلاح شده و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 0.83 دلار بود.

بازگشت پالیگان یک روز پس از سقوط بیش از 17 درصدی قیمت آن و رسیدن به سطح 0.787 دلار رخ داد. این پایین ترین سطح قیمتی این توکن از جولای 2021 بود. 

قیمت MATIC  پس از 5 روز کاهش پی در پی افزایش یافت و خریداران را در همان سطح حمایتی جذب کرد که منجر به رشد 275 درصدی آن در سال 2021 شد.

پالیگان
نمودار هفتگی MATIC 

تست مجدد قبلی سطح 0.787 دلار در جولای 2021 و سطح فیبوناچی اصلاحی 0.786 (نزدیک به 0.61 دلار) با افزایش قیمت MATIC به رکورد 3 دلار در دسامبر 2021 همراه شد.

بنابراین، پس از بازگشت از همان سطح حمایت، MATIC ممکن است در هفته های آتی یک روند صعودی قوی مشابه سال قبل را تجربه کند.

فاندامنتال های پالیگان

با این حال، از جولای 2021 تا مه 2022 فاندامنتال های بازار تغییرات زیادی داشته اند که این امر ممکن است بر رفتار معامله گران MATIC تاثیر بگذارد.

برای مثال، رشد قیمت توکن MATIC در سال 2021 به دلیل افزایش هزینه های گس تراکنش ها در شبکه اتریوم و در نتیجه افزایش تقاضا برای راه حل های لایه دو رخ داد.

از این رو، اپلیکیشن های مالی غیرمتمرکز (دیفای)، از جمله صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ، سرویس نقدینگی کِرو (CRV) و پلتفرم وام دهی آوه (AAVE) عملیات خود را در شبکه پالیگان گسترش دادند.

استخر پالیگان
ارزش کل دارایی های قفل شده در استخر نققدینگی پالیگان

اما سال 2022 سال خوبی برای بازار ارزهای رمزنگاری نبود. تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره و سیاست های انقباضی این نهاد برای کاهش ترازنامه خود، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا موقعیت های خود را در دارایی های پرریسک کاهش دهند. متاسفانه، پیش بینی خروج بیش از حد سرمایه از بازار به توکن MATIC (که بازدهی آن از ابتدای سال جاری میلادی تا 10 مه تقریبا 65 درصد زیر صفر بوده) آسیب وارد کرده است. 

دانیل آیوس (Daniel Ives)، از تحلیلگران “Wedbush Securities” به فایننشال تایمز گفت این ریسک گریزی در همه کلاس های دارایی، از جمله ارزهای رمزنگاری، است. 

همکاری پالیگان با شرکت متا

رایان وات، مدیرعامل پالیگان، در 9 مه اعلام کرد که با شرکت متا برای ایجاد یک پلتفرم معاملات NFT برای فیس بوک و اینستاگرام همکاری می کند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا، نیز تایید کرد که این شرکت “کلکسیون های دیجیتالی را برای سازندگان و کلکسیونرهای جهت نمایش NFTها در اینستاگرام آزمایش می کند و افزود که به زودی ویژگی های مشابه در فیس بوک ارائه خواهند شد. انتظار می‌رود اضافه شدن این قابلیت به شبکه اجتماعی اینستاگرام، دسترسی افراد به NFT را بیشتر و آن را فراگیرتر کند. 

اما از نظر تکنیکال، احتمال ادامه روند نزولی قیمت MATIC  تا سطح 0.615 دلار در ماه مه وجود دارد.

قیمت پالیگان
نمودار هفتگی MATIC 

در ضمن، احتمال ادامه روند صعودی این توکن بسیار پایین است، مگر این که میانگین متحرک نمایی 50 هفته ای خود (موج قرمز) نزدیک به سطح 1.37 دلار را به عنوان حمایت پس بگیرد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.