در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سوزانده شدن بیش از 1 میلیون اتریوم پس از اجرای پروتکل EIP-1559

0 1,431

طی پستی که در توییتر توسط شرکت تحقیقاتی بلاک چین CryptoRank منتشر شد، این شرکت اعلام کرد که بیش از 1 میلیون اتریوم(به ارزش 4.24 میلیارد دلار) از زمان معرفی پروتکل EIP-1559 در ماه آگوست، به عنوان بخشی از هارد فورک  London سوزانده شده است. پروتکل EIP-1559 کارمزد معاملات اتریوم را اصلاح کرد و نیز محدودیت کارمزد گس اتریوم در حال اصلاح است. همچنیین این پروتکل یک ویژگی به نام سوزاندن را معرفی کرد که در آن بخشی از کارمزد تراکنش در بلاک چین اتریوم از گردش خارج شده و برای همیشه از بین می روند.

اپلیکیشن های غیرمتمرکز مهمی  که مسئول مشارکت در برنامه سوزاندن هستند عبارتند از توکن های غیرمثلی یا NFTها، پلتفرم OpenSea.io و بازی اکسی اینفنتی. در مرحله بعد تراکنش های صرافی های غیرمتمرکز مثل یونی سواپ، سوشی سواپ و 1inch بخش بزرگی از حجم اتریوم های سوزانده شده را تشکیل می دهند. همچنین اتریومی که در حین انتقالات ارزهای پایدار مثل تدر(USDT) و یو اس دی کوین(USDC) به عنوان کارمزد استفاده می شود، سوزانده خواهد شد. در نهایت کاربران کیف پول متامسک و کسانی که تراکنش های عادی اتریوم را انجام می دهند نیز در فعالیت شبکه سهیم می شوند.

در توییت CryptoRank آمده:

مکانیزم سوزاندن کارمزد تراکنش از زمان اجرایی شدن 1 میلیون اتریوم را از گردش خارج کرده است.

بر اساس داده ها و اطلاعات Ultra Sound Money در هر دقیقه 7.67 اتریوم و در هر روز 11042 اتریوم سوزانده می شود. با نرخ فعلی، هر سال تقریبا 4 میلیون اتریوم سوزانده می شود.. با این حال بلاک چین اتریوم در هر سال حدود 5.4 میلیون اتریوم عرضه می کند، بنابراین شبکه اتریوم همچنان بر مبنای تورمی خالص است.

زمانی که ارتقاء به اتریوم 2.0 انجام شود، همه چیز در سال آینده تغییر خواهد کرد و شبکه از اجماع اثبات کار به اثبات سهام منتقل می شود، که در آن پاداش بسیار کمتر از پاداش استخراج خواهد بود. در نتیجه نرخ عرضه بسیار کمتر از مقدار سوزاندن خواهد بود و در نتیجه یک اکوسیستم کاهش تورم ایجاد می کند. Ultra Sound Money پیش بینی می کند که اوج عرضه اتریوم در اوایل سال 2022 و قبل از شروع کاهش به 119.7 میلیون برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.