در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ترس و وحشت با انتقال 24000 بیت کوین توسط اوکی اکس

0 943

پس از چند انتقال عظیم توسط صرافی اوکی اکس، ترس هک شدن صرافی، جامعه رمزنگاری را فرا گرفت. هر چند جی هائو، مدیرعامل اوکی اکس، این جامعه را به آرامش فراخواند.

انتقال صدها میلیون دلار بیت کوین از اوکی اکس

چهارشنبه، حساب کاربری وال آلرت در توییتر هشدار داد، دست کم 24000 بیت کوین از صرافی اوکی اکس به کیف پول های ناشناس منتقل شد. با قیمت های حاضر، ارزش کل بیت کوین های منتقل شده بیش از 255 میلیون دلار است. وال آلرت اعلام کرد 8 تراکنش، هر کدام به ارزش 3000 بیت کوین انتقال داده شدند.

وال آلرت چهارم سپتامبر در توییتر نوشت:

3000 بیت کوین (معادل 31,951,263 دلار) از صرافی اوکی اکس به یک کیف پول ناشناس انتقال داده شد.

بعلاوه، این صرافی 100,000 اتریوم را در یک تراکنش واحد به یک کیف پول ناشناس دیگر انتقال داد که مقدار دلاری آن برابر 17.8 میلیون دلار است. این مقدار حتی برای یک نهنگ بسیار زیاد است.

از این رو جامعه رمزنگاری شروع به پخش شایعاتی در مورد هک صرافی اوکی اکس کرد.

ریچارد هارت چهارم سپتامبر در توییتر نوشت:

شایعاتی مبنی بر هک صرافی اوکی اکس به میزان صدها میلیون دلار منتشر شده است؟

قابل به ذکر است اوکی اکس یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری جهان از نظر حجم مبادلات است و هک آن فورا بر قیمت بیت کوین تاثیر خواهد گذاشت.

تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده اوکی اکس

هر چند جی هائو، مدیر عامل این صرافی توضیح داد که اوکی اکس طبق برنامه قبلی در حال تعمیر و نگهداری است. او به جامعه رمزنگاری گفت، برای این انتقالات بزرگ نگران نباشند.

جی هائو در چهارم سپتامبر 2019 گفت:

این انتقالات، جزو عملیات تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده کیف پول بوده و جای نگرانی نیست. متشکرم.

وال آلرت توضیحات هائو را پذیرفت و تأکید کرد این انتقالات جهت تعمیر و نگهداری صرافی بوده است.

وال آلرت چهارم سپتامبر در توییتر نوشت:

انتقالات اخیر بیت کوین و اتریوم مربوط به قسمتی از تعمیر و نگهداری کیف پول صرافی اوکی اکس بوده است.

تعدادی از کاربران توییتر با بیانات هائو قانع نشدند. آنها می خواهند بدانند که تعمیر و نگهداری از پیش برنامه ریزی شده آنها چه زمانی اعلام شده است یا آیا اوکی اکس سعی دارند یک هک بزرگ را پنهان کند.

از طرف دیگر، افرادی که بیانات این مقام رسمی را پذیرفتند، جامعه را به توقف شایعه و ترس فراخواندند زیرا سرمایه های موجود در صرافی اوکی اکس سالم هستند.

سرقت از صرافی های رمزنگاری یکی از مشکلات بزرگی است که سرمایه گذاران از آن می ترسند. در چند سال اخیر، چندین هک بزرگ وجود داشته است که حتی پلتفرم های مشهور از آنها در امان نبوده اند مانند هک صرافی های بایننس و کوین چک. صرافی ها ممکن است مستعد هک باشند زیرا آنها از کیف پول های گرم یا همان کیف پول های دیجیتال آنلاین استفاده می کنند. به منظور افزایش سطح امنیتی، بسیاری از اپراتورهای پلتفرم ها در حال انتقال سرمایه رمزنگاری به کیف پول های سرد (آفلاین) هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.