در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هکرها 7000 بیت کوین را از صرافی بایننس انتقال دادند

0 1,227

بر اساس بیانیه ای که در روز گذشته، 7 مه منتشر شد، بایننس، یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری جهان از نظر حجم مبادلات، نقض امنیتی بزرگی را تجربه کرده است.

بر این اساس هکرها از تاکتیک های مختلفی مانند فیشینگ، استفاده از ویروس ها برای به دست آوردن رمز عبور دوم و کلیدهای API برای دسترسی به سایر اطلاعات، استفاده کرده اند.

بر اساس اعلام این صرافی، در یک تراکنش هکرها توانستند 7000 بیت کوین، به ارزش بیش از 40 میلیون دلار را برداشت کنند. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل شرکت بایننس در سایت این شرکت اعلام کرد که بیت کوین ها از کیف پول گرم این شرکت برداشت شده است. این تعداد برابر 2 درصد کل بیت کوین این صرافی بوده است. ژائو اظهار داشت که خطری متوجه دیگر کیف پول های بایننس نیست.

بایننس موقتا تمام انتقالات دریافتی و ارسالی خود را برای انجام بررسی های امنیتی، معلق خواهد کرد. تخمین زده می شود، این مدت تا یک هفته طول بکشد. با این حال مبادلات در صرافی فعال است و معامله گران قادر به انجام مبادلات خود در صرافی هستند.

لطفا متوجه باشید که هکرها هنوز ممکن است کنترل حساب های کاربری خاصی را در دست داشته باشند و ممکن است از آنها برای تاثیر گذاشتن بر قیمت ها استفاده کنند. ما بر این وضعیت به دقت نظارت خواهیم کرد. اما معتقدیم که با غیرفعال شدن برداشت ها، هکرها انگیزه ای برای تاثیر گذاشتن بر قیمت های بازار را نخواهند داشت.

ژائو همچنین افزود که یک برنامه پرسش  در توئیتر برای دریافت پرسش های جامعه رمزنگاری ایجاد خواهد کرد. بایننس از صندوق دارایی امن برای کاربران، جهت پوشش این رخداد استفاده خواهد کرد. بایننس این صندوق را در ژانویه سال 2018 به عنوان نوعی بیمه اورژانسی ایجاد کرد. این صرافی 10 درصد از کل کارمزد تراکنش های خود را به این صندوق اختصاص می دهد.

قیمت بیت کوین پس از اعلام این خبر کاهش یافت و در طی 24 ساعت گذشته در حدود 1.5 درصد نزول داشته است. ارز بایننس کوین نیز، که توکن بومی صرافی است، در حدود 6 درصد کاهش را تجربه کرده است.

هکرها صبر کردند و در اقدامی بسیار هماهنگ بیت کوین ها را به چند حساب به ظاهر مستقل و جداگانه انتقال دادند. تراکنش ها به نحوی صورت گرفت که توانستند از بررسی های امنیتی موجود ما عبور کنند. مایه تاسف است که ما نتوانستیم تراکنش ها را قبل از خروج متوقف کنیم. پس از این خروج ما چندین هشدار را در سیستم خود دریافت کردیم و بلافاصله پس از آن تمامی برداشت ها متوقف شد.

جهت مشاهده این انتقالات می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.blockchain.com/btc/tx/e8b406091959700dbffcff30a60b190133721e5c39e89bb5fe23c5a554ab05ea

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.