در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روند نزولی بازار با افزایش شایعات بازپرداخت بیت کوین توسط صرافی Mt.Gox

0 838

قیمت بیت کوین در 27 آگوست به زیر سطح حمایت 20000 دلار کاهش یافت. به نظر می‌رسد ترس از فشار فروش توسط کاربران صرافی Mt.Gox باعث فشار بیشتر بر آن شد.

قیمت بیت کوین
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

شایعه ارسال بیت کوین توسط Mt.Gox به طلبکاران

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که بیت کوین در صرافی بیت استمپ به پایین ترین سطح شش هفته خود در 19766 دلار رسید.

بازار ارز رمزنگاری به شایعات تایید نشده مبنی بر این که قرار است صرافی Mt.Gox در 28 آگوست بیت کوین های کاربران خود را پس دهد، واکنش منفی نشان داد و حجم پایین معاملات در آخر هفته (شنبه و یکشنبه) نیز بر این فشار افزود.

شایعات متفاوت بودند، برخی ادعا کردند که این صرافی قصد دارد 137000 بیت کوین را به یکباره به کیف پول های کاربران خود ارسال کند. برخی دیگر می گویند که این مقدار بیت کوین به تدریج و کم کم ارسال خواهد شد، اما پرداخت ها در آخر هفته آغاز می شوند.

اما همه آنها اتفاق نظر داشتند که کاربران صرافی Mt.Gox پس از دریافت بیت کوین ها، برای فروش هجوم خواهند آورد. این مقدار بیت کوین از سال 2014 که قیمت این ارز زیر 500 دلار بوده، در دسترس کاربران نبوده است. بنابراین، بازده 40 برابری برای کاربران این صرافی وسوسه کننده است و آنها بیشتر تمایل به فروش خواهند داشت.

صرافی Mt.Gox در سال 2014 هک شد و هکر روسی بیش از صدها هزار بیت کوین را از این صرافی سرقت کرد. پس از یک روند قانونی طولانی در مورد وجوهی که متعاقبا از این صرافی بازیابی شد، نوبواکی کوبایاشی (مامور انتخاب شده برای برگشت وجوه) در 6 جولای اعلام کرد که در حال “آماده شدن برای برگشت وجوه” به طلبکاران است. در آن زمان، کوبایاشی گفت که ممکن است پرداخت ها از”پایان ماه آگوست” آغاز شوند.

با وجود این که هیچ اطلاعیه رسمی جدیدی در وب سایت اختصاصی مربوط به “برنامه برگشت وجوه به طلبکاران” منتشر نشده، مشخص نیست که چرا شایعات فروش به این سرعت مورد توجه قرار گرفته اند.

جاش راجر (تریدر و تحلیلگر بازار) می گوید حتی اگر تمام این بیت کوین ها به یکباره فروخته شوند، فشار فروش ناشی از آن نوسان شدیدی که برخی تصور می کنند، ایجاد نخواهد کرد.

مایکل ون د پوپ نیز گفت که ترس در مورد ارسال بیت کوین توسط صرافی  Mt.Gox به طلبکاران، بی دلیل است.

کاهش سود هولدرها در نوسانات اخیر

کاهش های اخیر باعث ضرر بیشتر هولدرهای بیت کوین شد. براساس دادهای شرکت گلس نود، درصد کل عرضه در سود بیت کوین به کمی بالاتر از 55 درصد (پایین ترین سطح یک ماهه) رسیده است.

بیت کوین
درصد عرضه در سود بیت کوین

در ضمن، ارزهای قدیمی تر همچنان در کیف پول ها هولد می شوند و انتقال داده نمی شوند. درصد عرضه ای که آخرین بار دو سال پیش یا بیشتر از این کیف پول ها خارج شده، به بالاترین سطح ده ماهه رسید.

کیف پول
درصد عرضه غیرفعال بیت کوین

سطوح حمایت و مقاومت بیت کوین

حساب کاربری محبوب توییتر ” Il Capo of Crypto” در اولین به روزرسانی به دنبال کنندگانش گفت که بیت کوین بیشتر از آنچه انتظار می رفت کاهش یافت، اما پیش بینی ها تغییر نکرده است. ابتدا باید قراردادهای شورت جدید در یک روند صعودی کوتاه مدت لیکوئید شوند، سپس قیمت کاهش یابد.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

این حساب کاربری اهداف روند صعودی کوتاه مدت را بین 23000 تا 23500 دلار تعیین کرد. در روند نزولی، قیمت به سطح حمایت 19000 دلار کاهش خواهد یافت و در صورت شکست این سطح، هدف اصلی آن سطح 16000 دلار خواهد بود.

سطح مقاومت
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

برخی دیگر به احتمال افزایش خرید و انباشت بیت کوین در صورت شکست مجدد سطح حمایت 20000 دلار اشاره کردند. حساب کاربری TraderSZ در توییتر گفت که در صورت وقوع چنین اصلاحی، سطح حمایت 19400 دلار نقطه برگشت قیمت خواهد بود. 

در ضمن، خطوط روند مهم در بازارهای صعودی قبلی، اکنون تبدیل به مقاومت شده اند. این خطوط شامل قیمت تحقق یافته در سطح 21600 دلار، و میانگین متحرک 200 هفته ای نزدیک به 23000 دلار هستند.
معرفی شاخص های تکنیکال و چگونگی استفاده از آنها؛ میانگین متحرک

Decentrader نیز سناریوهای صعودی و نزولی  خود را برای قیمت بیت کوین منتشر کرد. در روند صعودی، قیمت با سطح مقاومت 21100 دلار روبرو خواهد شد. در صورت کاهش قیمت، سطح حمایت آن در 19850 دلار و سپس 19200 دلار خواهد بود.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.