در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ادامه نوسانات قیمت بیت کوین زیر سطح مقاومت 10000 دلار

0 862

پس از بزرگترین انقضاء گزینه ها در تاریخ، بیت کوین هفته پنجم نوسانات خود در منطقه 9000 دلار را به پایان رساند.

بیت کوین در ساعت 00:30 بامداد امروز در سطح 9180 دلار معامله شد و تقریبا در 24 ساعت گذشته یک درصد کاهش یافت. 

قیمت بیت کوین در ساعت 04:30 روز جمعه در صرافی های معاملات نقدی نظیر بیت استمپ در حدود سطح 9300 دلار بود. این ارز بعد از معامله شدن در سطح 9291 دلار در روز جمعه، نتوانست از بازه نزولی 9650 تا 8990 دلار خارج شود و معاملات آن در بین 9000 تا 9200 دلار ادامه یافت.

حجم معاملات بیت کوین
حجم معاملات بیت کوین در کوین بیس از 22 ژوئن

حجم معاملات روز پنجشنبه فقط کمی پایین تر از روز چهارشنبه بود. حجم معاملات نقدی بیت کوین در صرافی کوین بیس در این دو روز به ترتیب 126 و 124 میلیون دلار  بود. طبق داده های اسکیو (Skew)،  حجم معاملات در این صرافی در روز  جمعه به 84 میلیون دلار رسید.

حجم معاملات نقدی بیت کوین
حجم معاملات نقدی بیت کوین در کوین بیس درماه گذشته

با توجه به اقدام قیمت بیت کوین در ابتدای روز پنجشنبه، کاهش جزئی حجم در روز جمعه تعجب آور نیست. طبق تحقیق انجام شده توسط شرکت داده های ارز رمزنگاری مارکت سایِنس  (Market Science)، علاوه بر بزرگترین انقضاء گزینه های بیت کوین، پنجشنبه از لحاظ آماری بیشترین حجم معاملات و نوسانات هفته را به خود اختصاص داد. به طور کلی، حجم معاملات و نوسانات در روز جمعه کاهش یافتند و منجر به شروع  یک آخر هفته آرام در بازار ارز رمزنگاری شدند.

 بیت کوین با 21 درصد افزایش از ابتدای امسال تاکنون همچنان عملکرد بهتری نسبت به شاخص S&P 500 داشته است. اما بعید به نظر می رسد که همبستگی نزدیک بین بیت کوین و بازارهای سنتی به این زودی شکسته شود. جوزِف تودارو، از شرکت Blocktown Capital، گفت:

احتمالا بیت کوین تا زمان ایجاد شرایط پایدار، به همبستگی تنگاتنگ خود با بازار سهام ادامه خواهد داد.

بیت کوین و شاخص S&P 500
افزایش های بیت کوین و شاخص S&P 500 از ابتدای سال تاکنون

از نظر برخی تحلیلگران، ناتوانی این ارز رمزنگاری در شکست به بالای سطح مقاومت 10000 دلار سیگنال از دست دادن احتمالی حرکت صعودی است. ژوئا لیچِی، تحلیلگر ارشد شرکت تحقیقاتی ارز رمزنگاری Blockfyre، در مورد علاقه برای خرید بیت کوین گفت:

چندین بار تلاش ناموفق برای شکست سطح مقاومت 10000 دلار نشان می دهد که در حال حاضر چقدر بیت کوین ضعیف است.

شاخص های اصلی سهام در روز جمعه عمدتا روند نزولی داشتند. شاخص نیکی 225 از شرکت های بازرگانی عمومی در ژاپن، روز معاملاتی خود را 0.6 درصد بیشتر از روز پنجشنبه آغاز کرد و در طول ساعت های معاملاتی روز جمعه 0.4 درصد افزایش یافت. این شاخص علی رغم وجود ترس در بازارهای آمریکا به خاطر افزایش شدید تعداد مبتلایان به کروناویروس رشد داشت.

شاخص 100 بورس اوراق بهادار فایننشال تایمز تقریبا 1 درصد نسبت به آغاز روز معاملاتی خود کاهش داشته  و از روز دوشنبه تاکنون تقریبا 2 درصد کاهش یافته است.

 شاخص S&P 500  آمریکا در روز جمعه 2 درصد سقوط کرد. در روز پنجشنبه این شاخص 1.3 درصد افزایش یافت، اما افزایش اخیر موارد ابتلا به کروناویروس در بسیاری از ایالت های آمریکا احتمالا دلیل نزولی شدن روند این شاخص است.

اتریوم، دومین ارز برتر بازار ارز رمزنگاری، در روز جمعه با 1.5 درصد کاهش در سطح 229 دلار معامله شد. طبق معاملات انجام شده در صرافی بیت مکس، این ارز در روز چهارشنبه 10 درصد کاهش یافت و در روز پنجشنبه زیر سطح 235 دلار بود. فروش ارزان و یکجا و حرکت یکنواخت قیمت اتریوم در نیمه دوم هفته می تواند آغازی برای اصلاح این ارز باشد.

به گفته دارِن لاو، تحلیلگر تحقیقات بازار در CoinGecko، به نظر می رسد که اکنون همه در حال کسب سود هستند و این کار آسانی است. اما از نظر او، این روند آسان تر هم خواهد شد و احتمالا یک اصلاح قیمت نیز رخ خواهد داد. وی افزود، این می تواند بیشتر از یک کاهش قیمت باشد. لاو پرسید: اگر روند” بازده عملکرد درآمد” با کاهش قیمت اتریوم، کم شود، چه تعداد از مزارع استخراج متلاشی خواهند شد؟ وی در پاسخ به سوال خود گفت که به دلیل ماهیت بهم پیوسته همه برنامه های مالی غیر متمرکز، انتظار واکنش زنجیره ای بزرگتر از پنجشنبه سیاه را دارد.

سایر بازارها

 دارایی های دیجیتال مربوط به سرمایه گذاران مالی غیرمتمرکز در روز جمعه روند صعودی داشتند. طبق داده های شرکت مِساری، قیمت ارزهای آگور، سینتِتیکس، نکسو و زیروایکس به ترتیب 3، 3.3، 5 و 6 درصد افزایش یافت.

در بازار کالاها، قیمت طلا پس از افت 1 درصدی در معاملات بعدازظهر، 0.15 درصد افزایش یافت. این فلز گرانبها در ساعت 00:30 امروز در سطح 1768 دلار معامله شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.