در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

برخی نکات مهم برای ترید کردن در بازار ارزهای رمزنگاری

0 803

از دست دادن سرمایه در هنگام معامله با بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری، خیلی ناراحت کننده است. بنابراین، لازم است قبل از انجام معاملات بیت کوین یا هر ارز دیگری، ابتدا خودتان درباره آن تحقیق کنید. اگرچه ممکن است از طریق اینترنت اطلاعات زیادی درباره ارزهای رمزنگاری به دست آورید، در صورتی که ندانید بلاک چین چگونه کار می کند، ریسک از دست دادن سرمایه وجود دارد.
بلاک چین چیست؟ یک راهنمای کامل برای مبتدیان

بیت کوین گسترش یافته و همچنان رو به پیشرفت است، اما اگر محتاط نباشید، این بازار می تواند شما را به یک ورشکسته تبدیل کند. بنابراین، قبل از سرمایه گذاری، ابتدا برخی فوت و فن های ترید کردن را یاد بگیرید.

در این مطلب برخی نکات مهم برای ترید ارزهای رمزنگاری ارائه شده اند که دانستن آنها می تواند به شما در زمینه ترید کردن در این بازار کمک کند.

انگیزه ورود به هر معامله

معامله در بازار ارز رمزنگاری مانند یک بازی است که برد و باخت دارد. در برخی از روزها ترید شما موفقیت آمیز بوده و سود کسب می کنید، در حالی که در برخی روزها موفق نیستید و ضرر می کنید. بنابراین، اگر در یک ترید سود به دست می آورید، معنایش این نیست که در ترید های بعدی هم سود کسب خواهید کرد. با یک اشتباه بسیار کوچک ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید و در صورتی که این اتفاق رخ دهد، نمی توانید سرمایه از دست رفته را بازگردانید. بنابراین، اگر در یک ترید سود نمی کنید، بهتر است آرام باشید و برای جبران آن شتاب زده عمل نکنید. چون یک حرکت یا تصمیم اشتباه می تواند وضعیت شما را بدتر کند.

استفاده از حد ضرر (Stop Loss)

هنگام سرمایه گذاری در بیت کوین و به طور کلی ارزهای رمزنگاری، باید احساسات خود را کنترل کنید و بیشتر به روندهای بازار تکیه کنید. برای این که معامله شما موفقیت آمیز باشد، باید بدانید چه زمانی از آن خارج شوید. فرقی نمی کند که در حال سود یا ضرر هستید. از این رو، استفاده از حد ضرر ضروری است و می تواند مانع ضرر بیشتر شما شود.
بررسی انواع سفارش‌ها در صرافی های رمزنگاری

کارشناسان بازار همیشه به معامله گران توصیه می کنند که در هنگام انجام معاملات، اهداف سود و ضرر خود را تعیین کنند. در صورتی که تریدر از این استراتژی استفاده کند، معامله او با رسیدن به حد ضرر یا سود تعیین شده، متوقف خواهد شد. همچنین، تریدر باید در طول معامله احساسات خود را کنترل کند و از عقل خود پیروی کند نه دل خود.

دنبال کردن اخبار و اعلامیه ها

برای این که یک تریدر موفق باشید، باید حواستان به همه چیز باشد. اخبار و شایعات تاثیر بسیار زیادی بر روند بازار می گذارند و می توانند موجب افزایش یا کاهش ناگهانی قیمت ارزهای رمزنگاری شوند. بنابراین، اگر تریدر از اخبار استفاده می کند، می تواند مطمئن باشد که در کسب و کار خود موفق خواهد بود. یک تریدر باهوش همیشه اخبار و اعلامیه ها را دنبال می کند و شرایط را به نفع خود تغییر می دهد.

خود کنترلی

ترس و طمع دو عامل مهم هستند که باعث ورشکستگی و نابودی هر تریدری می شوند. معامله در بازار ارز رمزنگاری شبیه معامله در بازار سهام است، چون هرگز نمی دانید که قیمت ها چه زمانی بالا یا پایین می روند. ممکن است قیمت ها در یک لحظه به طور ناگهانی افزایش پیدا کنند، اما چند دقیقه بعد سقوط کنند.

بهتر است که در هنگام معاملات، از طمع کسب درآمد بیشتر از حد معمول اجتناب کنید. اگرچه ممکن است که در یک روز خاص شرایط بازار به نفع شما باشد، به خاطر داشته باشید که همه روزها مثل هم نیستند. احساسات می توانند منجر به ضررهای سنگین شوند، فرقی نمی کند که یک تریدر در کار خودش با تجربه باشد یا بی تجربه. باید از قبل اهداف خود را تعیین کنید و پس از رسیدن به آن، از معامله خارج شوید. اگر دقت نکنید، ممکن است در عرض چند ثانیه همه سرمایه خود را از دست بدهید.

به دلیل قیمت پایین در خرید زیاده روی نکنید

خرید در بازار ارز رمزنگاری بر خلاف خریدهای روزمره زندگی است. در خریدهای روزمره، وقتی که قیمت ها پایین است، افراد خرید می کنند. اما در بازار ارز رمزنگاری نباید به قیمت پایین یک ارز توجه کرد، بلکه باید ارزش بازار آن را بررسی کرد.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟
چطور از عرضه و ارزش بازار برای تعیین ارزش واقعی یک ارز استفاده کنیم

اگر به ارزش بالای یک ارز به دلیل ارزش بازار آن اطمینان دارید، می توانید آن را خریداری کنید. قیمت بالا یا پایین یک ارز، سودآوری آن را مشخص نمی کند. البته، همانطور که بارها توصیه شده، قبل از خرید یک ارز، حتما خودتان در مورد پروژه آن به طور کامل تحقیق کنید.

مهم نیست که چقدر در سرمایه گذاری مهارت دارید، در یک مقطع زمانی خاص ممکن است دچار اشتباه شوید. با این حال، سود و زیان بخشی از معامله هستند. اما اگر دقت کنید، می توانید ضرر خود را به حداقل برسانید.

منبع techbuzzireland

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.